MSI brengt all-in-one met AMD-apu uit

MSI heeft een nieuwe all-in-one, een desktopcomputer met in het scherm geïntegreerde pc-componenten, uitgebracht. De Wind Top AE2051 is voorzien van een beeldscherm met een diagonaal van 20" en wordt aangedreven door een apu.

De apu, een accellerated processing unit van AMD, is afkomstig uit de nieuwe, zuinige Brazos 2.0-serie. Deze E2-1800 bevat twee Zacate-cores die op 1700MHz tikken en de geïntegreerde gpu is de Radeon HD 7340 met 80 streamprocessors. De apu heeft een tdp van 18W en wordt gecombineerd met de A68M-chipset en 4GB ddr3-geheugen. De gpu stuurt een multitouchscherm met een beelddiagonaal van 20 inch aan.

De Wind Top AE2051 heeft een harde schijf met een opslagcapaciteit van 500GB aan boord, waarvan de platters op 7200 toeren per minuut spinnen. Een dvd-brander, wifi, sd-kaartlezer en webcam zijn eveneens ingebouwd. De Wind Top wordt geleverd met toetsenbord en muis, en heeft twee usb 3.0- en twee usb 2.0-poorten, audio-uitgangen, een netwerkpoort en twee hdmi-poorten. De aio is vanaf eind september voor 599 euro verkrijgbaar.

MSI Wind Top AE2051

Door Willem de Moor

Redacteur

05-09-2012 • 12:57

37

Reacties (37)

37
34
18
2
0
6
Wijzig sortering
Nogal heel erg prijzig imho......

22 inch touchscreen 151 euro:
pricewatch: Philips 227E4LSB Zwart
Nano Brazos systeem 219 euro:
pricewatch: Zotac ZBOX Nano AD10
4GB DDR3 SODIMM: willekeurig 3 tientjes
128GB SSD 61 euro:
pricewatch: Kingston SSDNow V200 128GB
Mooi wireless setje TB en muis, 4 tientjes.

Totaal 500 euro en door de SSD wel ineens een heel stuk vlotter....... :)
En voor het gemak vergeet je het OS?
En een optical?

Ik vind de prijs helemaal niet eens zo heel slecht. En dan zou het me nog weinig verbazen als de prijs nog een beetje zakt, die 599 is immers maar een adviesprijs.
De door jouw genoemde 22 inch Philips is alleen geen touchscreen, maar een gewone LCD/LED monitor met enkel touch bediening... Staat niet goed in de pricewatch.

Touchscreens zijn wel wat duurder, dus scherpe prijs voor deze all-in-one.
Totdat je een spelletje wil spelen. Zotac ZBOX heeft een HD 6310 dit msi systeem een HD 7340.
http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-6310.40952.0.html
De 7340 is 30% sneller en de cpu heeft 100mhz meer.
En met een los kastje heb je weer veel meer kabels liggen ;)

500 versus 600 euro is niet zo bijzondere vergelijking
Prijzig vergeleken met een standaard PC met vergelijkbare onderdelen, maar pak een laptop met vergelijkbare hardware en die is weer duurder.
Je kan een AIO dan ook niet echt met iets anders vergelijken dan een andere AIO.
Dit soort systemen worden gebruikt bij recepties en studios en dergelijke vanwege het dunne en strakke uiterlijk of door mensen die geen grote kast in de woonkamer willen.
Het is dus een niche markt en daar komen dus niche prijzen bij kijken.

Voor een AIO is de prijs volkomen normaal.
http://tweakers.net/price...MZyuJ3bdYaJB_1d7qsoaj5-wM

Zoals je ziet is dit een keurige gemiddelde prijs en de hardware reflecteerd de prijs volkomen.
Als usb 3 backwards compatible is(?) waarom dan toch weer usb 2 poorten?
Was het touchscreen had ik er nog voor gegaan ook wellicht!
Enne is deze met OS of niet? welk?

[Reactie gewijzigd door notsonewbie op 23 juli 2024 06:31]

De meeste kant en klare pc`s zijn uitgerust met Windows 7 Home Premium,
dus waarschijnlijk deze ook, (ik kan het mis hebben)
Omdat de meeste moederborden een chipset gebruiken die slechts een gering aantal USB 3 poorten ondersteund. Sommige chipsets ondersteunen nog helemaal geen USB 3, en de moederborden hebben daar dan een apparte chip voor welke ook slechts een gering aantal porten ondersteund, vaak 2.
"Als het touchscreen was"?
De gpu stuurt een multitouchscherm met een beelddiagonaal van 20 inch aan.
"met OS of niet?"
het enige linkje in de tekst, naar de specs pagina van het apparaat, verklapt:
Genuine Windows 7 Home Premium 64 bit
Het is ook touchscreen.....

"De gpu stuurt een multitouchscherm met een beelddiagonaal van 20 inch aan."
Ik vind het een mooie vooruitgang. Eigenlijk gewoon een laptop als desktopformaat.
De behoefte om componenten te upgraden heb ik al lang niet meer. Andere kant als je een component wil upgraden moet je meestal de overige dingen ook upgraden. Denk naar CPU en mainboard.

Als ik een nieuwe PC nodig heb zou ik best voor zoiets kunnen gaan.
Nou, op zich vervang je misschien best veel aan een pc, maar de monitor blijft meestal wel staan. Dat zou bij deze dus niet kunnen.

Wat dat betreft zou het beter zijn als je het net andersom doet....pc in toetsenbord en losse monitor. Die bestaan overigens ook gewoon hoor....al vrij lang (ZX Spectrum, C64 en zelfs daar voor al) :)
Ik denk dat dit helemaal geen gek concept zou zijn. Met de huidige SoC's en flash/SSD's kan je inmiddels tablet-class hardware (Tegra3/Snapdragon S4/Atom) in een passief gekoelde toetsenbord behuizing van 45 x 15 cm kwijt zonder hem noemenswaardig dikker te maken. 1 gecombineerde DisplayPort/USB kabel naar de monitor voor video en stroomvoorziening, en klaar ben je.

Dan hoef je helemaal geen C64/ZX Spectrum retro spul voor te maken, als ik een keyboard specialist als Logitech of Microsoft was, dan wist ik het wel. Noem het de "Keyboard PC" of zoiets, ik zie zeker een markt. Apple zou het zelfs als vervanger van de Mac Mini kunnen brengen.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op 23 juli 2024 06:31]

Dan ben je het pinsieppe van een All in One kwijt. Het idee is juist dat je geen kast meer nodig hebt. Een veel mensen gebruiken alleen maar internet/tekstverwerken die kunnen tegenwoordig prima meer dan 5 jaar met een PC doen.
Dan ben je het pinsieppe van een All in One kwijt.
Nee juist niet - bij een AIO heb je nog steeds een toetsenbord. En daar stop je dus je hardware in.
Niet slecht, Leuke Hobby pc of voor Alle daags gebruik
en de prijs valt ook nog wel mee :)
Nou en of! Die prijs valt reuze mee voor zo'n systeem. Nou is het natuurlijk wel (maar) 20", maar dat is voor veel mensen genoeg.
Mooie machine voor in de huiskamer. Mooi compact en AMD Zacate is een mooi platform en dan ook met touchscreen scherm. Zelfde prijs als laptops en deze is toch handiger in huiskamer als je veel moet typen.
Het design ziet er goedkoop uit immo.
En waar blijft de eerste All-in-one met een A8 / A10 (mobile) APU ?
Hij *is* ook goedkoop, een AIO met een A8/A10 gaat >1200 euro kosten, dit ding nog niet eens de helft.
Nee, hij is voordelig. Dat is iets anders. Dat betekent nog niet dat íe eruit moet zien als kinderspeelgoed. Kijk bijvoorbeeld eens naar de Asus All-in-ones (ET2012) in dezelfde prijsklasse. Deze zien er mijns inziens veel stijlvoller uit.

Ik betwijfel ten zeerste dat een A8/A10 in een vergelijkbaar All-in-one de prijs meer dan verdubbelt.
Even snel een voorbeeld gezocht; Asus laptop voor €600,-
Een groter (touchscreen) en je bent eigenlijk al klaar. Ik denk dat het goed mogelijk is om de all-in-one van MSI hierboven voor een geringe meerprijs (max €100,- ) uit te rusten van een A8.
Anoniem: 449164 5 september 2012 13:32
Goede prijs hoor! Wat is de resolutie van het scherm?
Even doorklikken en je weet het..

20" LED Backlight 1600*900 MultiTouch scherm
Alsof MSI niet al jaaaaren dit soort modellen heeft.
En ze hebben geen problemen met Apple gekregen nee.

[Reactie gewijzigd door nexhil op 23 juli 2024 06:31]

Ik dacht zelfs nog dat apple's patent op dit soort all in ones had maar omdat ze al zo oud zijn is dit al verlopen.
Ik had vroeger een Pentium I all-in-one. Gewoon een dikke CRT bak met een moederbord eronder. Bestaat al lang hoor, concept is niet zo nieuw meer. Kijk maar naar veel van de oude computers :)
Ja ik had zelf een Pentium 2 all-in-one met TFT scherm. Eigenlijk gewoon een laptop in een standaard monitor ingebouwd.
Was geleverd met draadloze muis en keyboard en had een ingebouwde slim cd-rw.
Super geavanceerd voor die tijd... het was een Toshiba Equium 2000.
Klopt, MSI levert de Wind Top all-in-one serie al sinds 2009. De eerste generatie had nog een Atom, de 2e generatie een i3 en deze nu dus een AMD apu.

[Reactie gewijzigd door tweaker2010 op 23 juli 2024 06:31]

Anoniem: 368013 @nexhil5 september 2012 13:02
Vooral niet dit soort troll opmerkingen voeden
ik vind het uiterlijk wel ok, het is toch nog zeker een stuk strakker als een metalen herriebak met een hoop kabels ?
ikzelf zou hem niet nemen, omdat ik bij aio's of laptops de uitbreidings/upgrade mogelijkheden mis maar dit zou een leuk systeem zijn voor een thuis-pc voor het mailen, facebook, films en online spelletjes.

ik vind wel dat ze er voor 599 wel een iets betere grafische kaart hadden mogen plaatsen.
maar aan de andere kant voor de doelgroep van dit systeem zal de gpu snel zat zijn.

mensen die denken dat hun meningen feiten zijn |:(

[Reactie gewijzigd door the-dark-force op 23 juli 2024 06:31]

@ the-dark-force: "ik vind wel dat ze er voor 599 wel een iets betere grafische kaart hadden mogen plaatsen."

de Radeon HD 7340 is geen grafische kaart maar een geïntegreerde gpu.
Dat is nu net de bedoeling van de AMD APU, een geintegreerde gpu, dat houdt de TDP laag
Anoniem: 376170 @spNk6 september 2012 07:32
Het design is inderdaad wat gedateerd. Lijkt verdacht veel op het Cinema Display van 12 jaar geleden.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.