De Nokia Lumia 610 kan door zijn beperkte hardware 1,6 procent van de apps in Windows Phone Marketplace niet draaien. Van de Xbox Live-games is bijna een kwart niet compatibel met de nieuwste Windows Phone van Nokia.
Eerder schatte Microsoft dat 5 procent van de apps niet compatibel zou zijn, maar uit een inventarisatie van Nokia-fansite All About Windows Phone blijkt dat het gaat om 1,6 procent van alle apps. Van de top 10.000 apps in het Verenigd Koninkrijk werkt 5 procent niet. Tussen de niet-compatibele apps zitten belangrijke apps als Skype, Angry Birds, Assassin's Creed en Google Search.
De Lumia 610 is samen met de ZTE Orbit de enige telefoon die gebruikmaakt van de mogelijkheid om goedkopere hardware in het toestel te zetten en toch Windows Phone te draaien. In plaats van een Qualcomm Snapdragon S2-processor, zit er een MSM7227A in de telefoon, een ARM11-processor. De processorkern, gekoppeld aan dezelfde Adreno 200-gpu als die uit de eerste generatie telefoons, draait op een kloksnelheid van 800MHz. Bovendien heeft het werkgeheugen een grootte van 256MB, waar andere Windows Phones een werkgeheugen van 512MB hebben.
De '256MB-apparaten' draaien een volledige versie van Windows Phone 7.5, maar er zijn wel beperkingen. Zo zijn background agents uitgeschakeld, waardoor live tiles die afhankelijk zijn van een internetverbinding om gegevens op te halen, zoals weer-apps, niet werken. Live tiles met push-meldingen werken wel. De Lumia 610 komt deze week in Nederland uit en kost in een prepaidpakket 169 euro. Wanneer en of de ZTE Orbit in Nederland uitkomt, is onduidelijk.