Een Amerikaanse schrijver heeft uitgever Ubisoft aangeklaagd. De auteur stelt dat Ubisoft het idee voor de Animus, een machine waarmee herinneringen van voorouders opgeroepen kunnen worden, van hem heeft gestolen.
Schrijver John Beiswenger, auteur van het boek Link, claimt dat Ubisoft inbreuk heeft gepleegd op zijn auteursrecht, zo meldde Patent Arcade. In Link beschrijft Beiswenger de creatie en werking van een machine die herinneringen van voorouders kan oproepen. De machine kan die herinneringen dan door nazaten van de overleden voorouder laten herleven. In de Assassin's Creed-spelserie heeft een in-game-apparaat, genaamd de Animus, eenzelfde functie. Beiswenger stelt dan ook dat Ubisoft het idee van hem heeft gestolen en eist compensatie van ten minste 90.000 dollar. Mocht de rechtbank oordelen dat Ubisoft kennis had van Beiswengers boek, dan zou het geëiste bedrag veranderen in 450.000 dollar.
Of Beiswenger inderdaad een vergoeding moet krijgen van Ubisoft hangt ervan af of Ubisoft het idee inclusief de uitwerking heeft gekopieerd of een eigen bewerking heeft gemaakt op basis van het idee. In het eerste geval zou het bedrijf Beiswengers auteursrecht kunnen schenden. In het andere geval is er niets aan de hand voor de Franse uitgever; andermans idee gebruiken om daar vervolgens een eigen uitwerking op los te laten, valt in de Verenigde Staten onder de vrijheid van meningsuiting.
Beiswengers claim lijkt weinig kans van slagen te hebben. In eerdere, vergelijkbare zaken oordeelde het US Supreme Court al dat een copyright op een boek wil zeggen dat de schrijver de exclusieve rechten heeft om dat boek te laten drukken en uitgeven. Het copyright geldt niet voor zaken die in het boek beschreven staan. Los daarvan is een copyright ook niet bedoeld om 'vernieuwende ideëen' te beschermen; daar zijn patenten voor. Voor zover bekend heeft Beiswenger zijn idee voor de machine niet gepatenteerd.