Buhel, een bedrijf dat bluetooth-accessoires maakt, heeft een skibril ontwikkeld die met een smartphone kan worden gekoppeld. Op deze manier kunnen gebruikers handsfree bellen terwijl ze van de pistes af skiën. Er is ook een walkietalkiefunctie.
De accessoire verscheen op de website van Buhel, dat meldt dat de skibril voorzien is van een microfoon die omgevingsgeluid wegfiltert. Dit wordt bewerkstelligd door de vibraties in de schedel op te vangen als de gebruiker praat. Gebruikers kunnen bellen als de accessoire via bluetooth met een smartphone is verbonden. Het bedienen van de verscheidene functies, zoals het opnemen of beëindigen van een gesprek, kan dan met knoppen die op de skibril zijn gemonteerd.
Behalve als headset voor de smartphone kan de skibril ook gebruikt worden om te communiceren met anderen die hetzelfde model dragen. Buhel heeft een gespreksfeature ingebouwd waarmee gebruikers kunnen praten met anderen die deze feature hebben aangezet. Deze walkietalkiefunctie ondersteunt een maximum van zes gelijktijdige gebruikers in één gesprek.
Over de prijzen en beschikbaarheid is nog niet veel duidelijk. Buhel heeft wel een Nederlands verkooppunt, zodat het apparaat waarschijnlijk in Nederland verkrijgbaar wordt. De skilbril zal beschikbaar zijn in wit, zwart of grijs.