Sony Ericsson bereidt de release van een telefoon voor met een 720p 4,55"-scherm en een 13-megapixelcamera. Dat blijkt uit informatie van Bluetooth SIG. Nieuwe telefoons worden bevestigd door pagina's op de site van de fabrikant.
Het topmodel zal niet naar Europa komen, ontdekte het Japanse blog Ameblo. Het certificaat van Bluetooth SIG, die de bluetooth-stack op alle telefoons keurt voordat ze op de markt komen, vermeldt alleen verkrijgbaarheid in Noord-Amerika. De Android-smartphone in de Xperia-lijn van de fabrikant heeft als typenummer LT28at. Het profiel van het toestel op de site van Sony Ericsson verraadt weinig over de nieuwe Android-telefoon.
Het certificaat vermeldt ook enkele specificaties: een Reality-display met een resolutie van 1280x720 pixels en een diagonaal van 4,55". Sony Ericsson heeft nog nooit een telefoon uitgebracht met een scherm met die diagonaal. De ondersteuning voor td-scdma wijst bovendien op een release in China. Ook 4g-techniek lte wordt ondersteund. De LT28at heeft volgens het gerucht een 13-megapixelcamera en kan video's schieten in 1080p.
In Europa komt de LT26i uit; die heeft volgens eerdere geruchten een 4,3"-scherm met dezelfde 720p-resolutie. De resolutie wordt bevestigd door een toestelprofiel op de site van Sony Ericsson zelf. Uit het profiel zelf is weinig op te maken. De LT26i, dat ook wel Arc HD of Nozomi wordt genoemd, zou draaien op een dualcore-chipset van het Zwitserse ST-Ericsson, de U8500. De LT26i zou een 12-megapixelcamera hebben met mogelijkheid tot opname in 1080p.
Een derde toestel dat Sony Ericsson zal uitbrengen is de Nypon LT22i, waarvan het profiel ook online staat. Het toestel lijkt op de LT26i, maar heeft volgens geruchten een 4"-scherm met een resolutie van 960x540 pixels, dezelfde resolutie als bijvoorbeeld de Motorola Razr en HTC Sensation.
Alle telefoons draaien volgens hun profiel op Android 2.3 en niet op de nieuwste versie 4.0. Het kan zijn dat dat nog verandert; vorig jaar presenteerde Sony Ericsson op CES een maand na de aankondiging van Android 2.3 een toestel op de toenmalig nieuwste versie: de Xperia Arc.
Foto's van nieuwe Sony Ericsson-toestellen doken al vaker op. Een eerste aankondiging van een nieuw Xperia-toestel wordt verwacht op elektronicabeurs CES in januari. Het is vermoedelijk de laatste lijn smartphones met daarop het logo van Sony Ericsson. Vanaf medio volgend jaar zal alleen de naam van Sony op nieuwe telefoons prijken.
:fill(white)/i/1323696858.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1323696885.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1323696908.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1323696920.jpeg?f=thumb)