Phoenix Technologies heeft bekend gemaakt dat het een aantal technieken en softwarepakketten verkocht heeft aan HP. Als onderdeel van de transactie krijgt HP onder andere HyperSpace in handen, een op Linux gebaseerd instant-on OS.
HyperSpace is een snelstart-OS wat gebruikt kan worden om bijvoorbeeld het internet op te gaan of te e-mailen. HP heeft momenteel, net als veel andere fabrikanten, een eigen snelstart-systeem onder de naam QuickWeb. Het grote verschil tussen HyperSpace en veel vergelijkbare pakketten, is dat de oplossing van Phoenix simultaan met een ander OS kan draaien. De HyperCore hypervisor maakt een hybride modus mogelijk, waarmee bijvoorbeeld Linux of Windows gelijktijdig met HyperSpace gedraaid worden. Via een sneltoets kan dan gewisseld worden tussen de twee systemen.
Phoenix, vooral bekend als bios-ontwikkelaar, zegt zich meer op zijn core-business te willen richten en neemt daarom afscheid van HyperSpace. Eerder dit jaar kondigde het bedrijf al aan zich meer op de ontwikkeling van biossen te willen richten, waarbij het ook al een aantal producten van de hand deed. De deal met HP, waarbij 12 miljoen dollar gemoeid is, moet eind deze maand voltooid zijn. Het is nog niet bekend wat HP precies van plan is met de nieuw verworven technologie.