Sony heeft een beeldsensor voor compactcamera's ontwikkeld die van een extra laag microlenzen is voorzien. Het Japanse bedrijf claimt dat met deze sensorconstructie de fotodiodes meer licht per oppervlakte opvangen.
Sony heeft in zijn maandelijkse CX-News-halfgeleidernieuwsbrief details over de nieuwe 1/2,3"-ccd-beeldsensor voor compactcamera's bekendgemaakt. De ICX681, zoals de nieuwe beeldsensor heet, heeft een effectieve resolutie van 14,2 megapixels. De pixelgrootte is ten opzichte van zijn voorganger ICX677, die over 12,2 megapixels beschikt, verkleind van 1,55μm naar 1,43μm.
Om deze verkleining te realiseren, maakt Sony gebruik van een dubbele laag microlenzen boven de fotodiodes. Ondanks het kleinere formaat van de microlenzen, kan door de twee lagen microlenzen boven elkaar toch genoeg licht op de fotodiodes worden gebundeld. Ook heeft Sony de dikte van de polymeersilicium-elektroden verkleind door gebruik te maken van thin film-technologie.
De reductie van de pixelgrootte met vijftien procent en de hogere resolutie zijn van invloed op de signaalkwaliteit. Zo is de lichtgevoeligheid van de ICX681 met acht procent en het saturatieniveau met vijf procent afgenomen. Ook is de zogeheten smearing iets toegenomen, maar met een mechanisch sluitergordijn is dit tot nul te reduceren. De nieuwe beeldsensor is zestien procent energiezuiniger dan de vorige generatie.
De nieuwe beeldsensor wordt al in de in februari aangekondigde Cyber-shot H55 gebruikt. Deze camera kan onder meer 720p-video opnemen en heeft een 10x-zoomlens. Ook de Cyber-shot W380 lijkt gezien zijn features van de nieuwe beeldsensor gebruik te maken.