BlackBerry-maker RIM zou een tablet-pc met een 8,9"-scherm willen uitbrengen. Niet bekend is of het apparaat op het smartphone-besturingssysteem gaat draaien, maar vermoedelijk zal de tablet wel met BlackBerry-apps overweg kunnen.
De tablet van RIM gaat schuil onder de codenaam Blackpad, zo meldt BlackBerry Leaks. Vermoedelijk krijgt de BlackBerry-tablet dezelfde functionaliteit als de smartphones van RIM en kan hij ook dezelfde apps draaien. Mogelijk maakt RIM versie 6.0 van het BlackBerry-besturingssysteem geschikt voor tablet-computers; de BlackBerry-maker brengt waarschijnlijk in het derde kwartaal de nieuwe versie van het OS uit.
Volgens de BlackBerry-fansite wordt de tablet pas volgend jaar uitgebracht. De schermgrootte van het apparaat is mogelijk 8,9"; RIM zou onlangs schermen van deze grootte bij fabrikant Foxconn hebben besteld. Er zijn verder nog geen afbeeldingen of specificaties van het apparaat bekend.