Hardwarefabrikant EVGA heeft de EVBot geïntroduceerd. Met het apparaat kunnen moederborden en grafische kaarten van EVGA 'on-the-fly' overgeklokt worden en is het mogelijk spanningswaarden en kloksnelheden uit te lezen.
De EVBot, die al enige tijd in ontwikkeling was, maar nu te koop is, kan alleen gebruikt worden met de Classified- en de FTW-uitvoeringen van EVGA's X58- en P55-moederborden, terwijl de GTX 285 Classified de enige videokaart is waarmee de overkloktool overweg kan. Bij moederborden kan uiteraard de spanning op de cpu en het geheugen aangepast worden, maar ook het aanpassen van de spanning op de north- en southbridge behoort tot de mogelijkheden. Behalve de spanning kunnen ook de kloksnelheden aangepast worden. Verder kan de temperatuur van de cpu en die van het voedingscircuit uitgelezen worden. Bij de GTX 285 Classified is zowel de spanning op de gpu als de geheugenspanning instelbaar.
Het apparaat biedt de mogelijkheid om tijdens benchmarks de kloksnelheid automatisch te laten variëren, waarmee bereikt kan worden dat de cpu te allen tijde op de hoogst mogelijke stabiele kloksnelheid draait. De EVBot kan op vier apparaten, een moederbord en drie videokaarten, tegelijk worden aangesloten. Voor gebruik met bepaalde moederborden kan een update voor de EVBot nodig zijn, maar afgezien daarvan kan het apparaat zonder installatie van software gebruikt worden. De EVBot is tijdelijk bij EVGA te koop voor 79 dollar, maar de adviesprijs bedraagt 99 dollar.
:fill(white)/i/1261051726.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1261051727.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1261051728.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1261051729.jpeg?f=thumb)