Microsoft heeft zijn downloadwinkel Marketplace uitgebracht voor toestellen met Windows Mobile 6.0 en 6.1. Daarmee kunnen ook bezitters van telefoons van ongeveer negen maanden en ouder applicaties uit de softwareshop downloaden.
De applicatie Windows Marketplace for Mobile, die nodig is om de gelijknamige dienst op Windows Mobile-toestellen te gebruiken, is als .cab-bestand te downloaden van de mobiele site van Microsoft. Dit installatiebestand kan gedownload en geïnstalleerd worden op toestellen met Windows Mobile 6.0 en 6.1. De Marketplace-applicatie is al voorgeïnstalleerd op toestellen waarop het nieuwere Windows Mobile 6.5 staat.
Fabrikanten en providers kunnen zelf beslissen of ze toestellen van een update naar versie 6.5 van het mobiele OS van Microsoft voorzien. HTC, dat het leeuwendeel van de toestellen met Windows Mobile 6.0 en 6.1 heeft geleverd, heeft ervoor gekozen om alle toestellen die uitkwamen vóór de Diamond2 niet van een update te voorzien. Daaronder vallen een aantal modellen die in Nederland goed zijn verkocht, waaronder de Touch Diamond, Touch HD en Tytn2.
Marketplace is een van de drie nieuwe onderdelen die Microsoft in Windows Mobile 6.5 heeft ingebouwd. De andere twee zijn de backupdienst MyPhone en een applicatie die het mogelijk maakt om een gestolen of verloren toestel op te sporen en data op afstand te wissen.