Fabrikant maakt telefoon van materiaal uit meteoriet

Mobieltjesmaker Mobiado brengt een telefoon op de markt, die deels is gemaakt van materiaal uit een meteoriet. Het luxe mobieltje is een hommage aan de Pioneer 10, de eerste door mensen gemaakte satelliet die het zonnestelsel gaat verlaten.

De telefoon, met de naam Grand Pioneer 350, heeft een aantal 'spacey' eigenschappen, aldus Mobiado: ten eerste is de batterijklep gemaakt van het materiaal dat 'Gibeon' bevatte. Gibeon is een meteoriet die in 1836 in Namibië is gevonden. Daarnaast is de rest van telefoon gemaakt van materialen die ook worden gebruikt bij de bouw van ruimtevaartuigen.

Bovendien staat er een datum en tijd aan de zijkant gegraveerd: 3 maart 1972, 1:49 UTC. Op dat moment ging de Pioneer 10 de lucht in. De Pioneer 10 was het eerste door mensenhanden gemaakt object dat het zonnestelsel gaat verlaten, op weg naar de ster Aldebaran, die zich 68 lichtjaar van de Aarde bevindt. Over twee miljoen jaar zou Pioneer 10 de ster bereiken. Mobiado verwacht geen miljoenen exemplaren te verkopen van de Grand Pioneer 350: er worden er 37 gemaakt, een voor elk jaar dat de Pioneer 10 inmiddels onderweg is.

Het mobieltje, waarvan de prijs onbekend is, heeft geen buitenaardse specificaties: de draadloze technieken gsm, gprs, umts, hsdpa, gps, bluetooth en wifi worden ondersteund. Het beeldscherm heeft een diameter van 2,36" en kan zestien miljoen kleuren weergeven. De camera heeft een resolutie van 3,2 megapixels.

Mobiado Grand Pioneer 350 Mobiado Grand Pioneer 350

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

20-10-2009 • 11:45

79

Reacties (79)

79
74
41
1
0
2
Wijzig sortering
http://nl.wikipedia.org/wiki/Meteoriet

het tweede plaatje lijkt inderdaad veel op het batterijklepje.
Anoniem: 111970 @kipneck20 oktober 2009 14:08
Bijna... de Toluca meteoriet is grotendeels hetzelfde materiaal, en ongeveer hetzelfde patroon (widmanstätten), maar als je hier kijkt...
http://www.meteorites-for...Iron-Meteorites-For-Sale/
...dan zie je dat het patroon van de Toluca meteoriet 'rommelig' is. Vandaar dat de Gibeon, Muonionalusta, Henbury meteorieten meer in trek zijn (en duurder). Henbury is vastgesteld als zijnde kaalgeplukt, Gibeon vind je eigenlijk ook niet meer (maar het verspreidingsgebied is zo groot, en in de woestijnn, dus zeker weten doen ze het niet), Muonionalusta kan je nog (relatief) volop vinden in de gletsjerstromen, in de bossen, etc.
Anoniem: 130184 20 oktober 2009 12:22
Klinkt als onzin. Als ik ff op wikipedia kijk bestond meteoriet Gibeon voornamelijk uit ijzer en nikkel. Maar als je zegt dat je telefoon achterkantje van ijzer-nikkel gemaakt is klinkt dat natuurlijk minder sexy.
Ja maar je hebt wel een stukje meteoriet, dat kan je niet van elke willekeurige ijzer/nikkel geval zeggen ;) Daar betaal je ook voor... Net alsof alle telefoon zo speciaal zijn, allemaal van vergelijkbare grondstoffen gemaakt, echter niet speciale zoals deze maar wel prijsverschillen van 15 euro tot 800 euro :)
Uiteindelijk bestaat deze meteoriet gewoon uit dezelfde materialen als de aarde. Tenminste, als je in de big bang theory gelooft ;). In het begin was er gewoon een "wolk" (nebulae) stof, waaruit de aarde is gevormd. Toevallig is een ander stukje wolk tot deze meteoriet gevormd...
Nu bestaat diamant ook "gewoon" uit koolstof.
Maar uitspraken als:
Daarnaast is de rest van telefoon gemaakt van materialen die ook worden gebruikt bij de bouw van ruimtevaartuigen Weinig zeggend.
Veel van de materialen in de doorsnee telefoon worden tenslotte ook gebruikt in ruimtevaartuigen. Als er nu geschermd wordt met de gebruikte kwaliteit van deze materialen of gebruikte batterij en chips.
Strak design, maar de specs zijn slecht te noemen. Waarom is het nou geen telefoon die goede specs heeft en een strak design heeft?

Overigens ben ik wel benieuwd naar het gewicht want de telefoon ziet er wat zwaar uit.
Denk dat je je daar nog wel eens in kan vergissen. In de tekst staat namelijk dat ze ook voornamelijk hightech space spul hebben gebruikt.
Dus zou best kunnen dat het alu wat je ziet op de foto niet eens zo gek zwaar is. En je portemonnee zal er ook niet zwaarder op worden.

Vraag me wel af hoe groot het stuk meteoor is, anders is al die gewichtsbesparing compleet nutteloos.
Huh als het stukje meteoriet 10 gram weegt heb je een uberlichte telefoon wat heel relaxt is :) Is die meteoriet 100 gram dan is het ook relaxt dat de rest lekker licht is zo blijft want anderrs wordt de telefoon nog zwaarder... ik snap ook niet waarom het dus geen nut zou hebben om hem zo licht mogelijk temaken onafhankelijk van hoeveel die meteoriet weegt... tenzij dat een kilo is, dan maakt 10 of 100 gram extra weinig uit nee :)
Ben benieuwd wanneer ze speciaal voor dit soort ongein een raket naar de maan schieten om even wat maansteentjes op te halen..
Zonder gekheid: is het nou gemaakt van hetzelfde materiaal als in de meteoriet of van de meteoriet zelf? Beetje sonde van een meteoriet om er telefoons van te gaan maken lijkt me..
Heb je dan anders wat aan een meteoriet? Als er geen vreemde organismes de opbranding hebben overleefd ben je er al niet veel mee. Behalve dan een vreemde grondstof en daar maak je gewoon goederen mee.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 196662 op 30 juli 2024 16:45]

En zoals eerder gezegd: Hij woog 26 ton en er worden in totaal 37 mobieltjes gemaakt met het materiaal er in. Ik gok dat er nog wel wat over is van de meteoriet. Bovendien ligt hij er al een tijdje ;) ( zie http://en.wikipedia.org/wiki/Gibeon_(meteorite) )

Verder is het volgens mij inderdaad een E71 met een nieuw omhulsel. Is ook wel de goedkoopste productie methode, lijkt me. Bestaande en bewezen functionaliteit gebruiken en daar een nieuwe schil om leggen. Briljant :)
Ik kan me maar moeilijk voorstellen dat die meteoriet nu gebruikt kan en mag worden om batterijdekseltjes van te maken voor een mobieltje. Ze zullen ongetwijfeld bedoelen dat ze een legering gebruiken die zo goed als gelijk is aan die van de meteoriet.
Daarnaast vind het retro-scifi design(scifi uit jaren 70-80) wel wat hebben.
Die meteoriet woog 26000 kg en ligt verspreid over 22700 km2. Daar mogen ze best een paar stukjes van gebruiken.
Hmmmm, doe mij die maar dan.
Anders dan sentiment kan ik me niet voorstellen dat het nut heeft boven 'space-alloy' van de rest van het toestel...
Anoniem: 111970 @Loekie20 oktober 2009 13:59
Het gaat inderdaad alleen maar om sentiment... en stukjes van de Gibeon meteoriet zien er nu eenmaal visueel het mooist uit.

De meeste meteorieten zien er eigenlijk alleen maar uit als een stuk rots of homp metaal zonder enig patroon.

Het 'widmanstatten' patroon van de Gibeon meteoriet is echter visueel wel aantrekkelijk.. althans voor futuristisch spul.

Ik heb hier zelf een stukje van dat ding, en onlangs een bol ervan aangekocht.. prijzig spul, maar goedkoper dan hoogwaardig goud enzo :)

Overigens is het wel een beetje overgewaardeerd. Stukjes van de Muonionalusta meteoriet hebben vaak een hoger lustre en beter contrast. Kan je nog volop vinden (metaal detector mee) in Finland/Zweden. Moet je echter wel eerst een vergunning aanvragen.

Edit: wtf.. 'khad hier toch een URL in geplakt >_<
nog een keer dan: http://www.meteoriteguy.c...sta/muonionalustahunt.htm
Van deze kerel heb ik die bol Gibeon overgenomen.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 111970 op 30 juli 2024 16:45]

Lijkt mij een E71 in een nieuw jasje...

Ik vind m erg stoer om te zien maar zal ongetwijfeld onbetaalbaar zijn :). Denk ook niet dat ik m langere tijd mooi zal vinden... Echt een verzamelobject
ja precies,
de aansluitingen zittenop de zelfde plek en ze gebruiken de zelfde dekseltjes.

Ook de knoppen lijken op de zelfde plekken te zitten.
alle knoppen die ik kan zijn zijn gewoon hetzelfde als de E71, het klepje aan de zijkand en de knopjes aan de andere kant zijn ook hetzelfde en zelfs het scherm heeft dezelfde diameter. Dit is gewoon een nokia e71 in een andere behuizing.
inderdaad!

zat er net ook vol verbazing naar te kijken, dit is gewoon een nokia E71(/72) casemod :P
(wellicht hebben ze er ook een aangepaste versie van symbian op gezet)

Naast het luikje aan de zijkant is ook de layout van het toetsenbord hetzelfde, de rest van de afmetingen kloppen, rest van de specificaties kloppen.

Zelfs dezelfde camera, en das jammer, want de camera vind ik het enige minpunt van mijn nokia E71

wil de interface van dit ding wel eens zien ;)

Design vind ik bijzonder strak, maar misschien iets minder praktisch.

[Reactie gewijzigd door donotwant op 30 juli 2024 16:45]

Natuurlijk wel origineel als je zo'n telefoon hebt, want dan heb je niet zo'n standaard Samsung Star / LG Cookie / iPhone die je "overal" ziet. Maar aan de andere kant: wat een lelijk design, die je wil toch niet hebben. 8)7

Dus je hebt dan wel iets origineels, maar tegelijkertijd iets lelijks.
Collector's item voor mensen met veel geld. Zo simpel is het.
Inderdaad. De telefoon doet me denken aan de afstandsbediening van een videorecorder van 20 jaar terug. Rechthoekig en lelijk.
Lelijk is heel subjectief natuurlijk. Ikzelf zou het op het eerste gezicht ook lelijk noemen, maar ik vind toch dat het iets heeft. Het is zeker origineel, en dat geeft het toch iets extra's. Dat het een design heeft van een toestel van decennia geleden was waarschijnlijk ook de bedoeling van de ontwerpers, daar de Pioneer 10 al decennia lang onderweg is.

De prijs zal wel niet van de poes zijn.
@teaser: dat ding is pas 37 jaar geleden vertrokken hoor
Dat ding is dan dus 3,7 decennia onderweg... teaser heeft helemaal gelijk
Zelf vind ik het ontwerp erg stoer, robuust en futuristisch... Niet zo girly glossy en afgeronde hoekjes want ohnee we zouden ons kunnen snijden of zo :+
ja, ik ook wel ja. !
Hoe iets eruit ziet blijkt dantoch weer een kwestie van smaak!

Ik kan me trouwens voorstellen dat ze er maar 37 van maken. Ik neem aan dat die meteoriet niet zo heel groot was dat ie duizenden klepjes zou opleveren... :p
Anoniem: 26447 @elTigro20 oktober 2009 15:53
Daar maak je een vergissing, ga maar eens kijken op deze engelse link http://www.namibweb.com/gibeon.htm :)
Niet futuristisch :) meer retro beetje oldschool battlestar galactica achtig.
Wat heeft Apple er nu weer mee te maken.

Het ligt helemaal aan jezelf of je dat ding mooi.
Ik vind het mobieltje in zijn eigen lelijke uiterlijke apartheid toch mooi, juist omdat het apart is.
Ik denk dat er onder de doorsnee apple kopers zich meer mensen bevinden die een harde plasser krijgen van een stukje meteoriet in een mobiele telefoon dan mensen die goedkopietroep pc's kopen. Het blijven toch simpele zielen die goedkopietroep kopers (niet geïnteresseerd in astronomie & kosmologie)..

Zo lekker die stereotyperingen ;)

[Reactie gewijzigd door CasaMan op 30 juli 2024 16:45]

Ik denk dat Skohsl het over iphone gebruikers heeft..
Ik wacht nog even tot de eerste mast op de maan staat :+
Even zonder gekkigheid: Is dit niet gewoon een telefoon in de categorie nice-to-haves zoals die diamant-ingelegde GSM etc? Andere redenen kan ik zo niet bedenken. Wel leuk overigens voor degenen die het geld ervoor over hebben.
Dit is een van de mooiste telefoon ontwerpen die ik al heb gezien. en de bouwkwaliteit ziet er buitenaarts goed uit. Klasse!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.