De HTC HD2 zou op vrijwel alle fronten minstens drie keer zo snel zijn als zijn voorganger, de Touch HD. Dat blijkt uit benchmarks die een bezitter van het toestel heeft gedraaid. De prestatietoename lijkt vooral het werk van de 1GHz-processor.
De Griekse forumposter B3ler3fonte plaatste de benchmarks op het forum van XDA-Developers en WMPoweruser plaatste de resultaten naast die van de Touch HD. De benchmarks zijn gedaan met SPB Benchmark, de benchmarkfunctie in CorePlayer en GLBenchmark, die de prestaties van de 3d-techniek OpenGL test.
De cpu-index van SPB Benchmark kwam uit op 6494 punten, tegenover 2272 van de Touch HD. Het wegschrijven van 1MB duurde bij de HD2 363 milliseconden, tegenover 594 van de HD. Het lezen van 1MB ging bij de HD2 in 9 milliseconden, ruim vier keer zo snel als bij de Touch HD. Bij de benchmark van CorePlayer presteert de HD2 ook vele malen beter dan de Touch HD: bij 3k triangles was de score van de HD2 1822 procent hoger.
Het lag in de lijn der verwachtingen dat de HD2 veel beter zou scoren bij benchmarks dan eerdere HTC-toestellen. De HD2, die eerder bekendstond als Leo, bevat een Qualcomm Snapdragon QSD8250-chipset. Het platform bevat een processor die een kloksnelheid heeft van 1GHz en die gebaseerd is op de ARMv7-core, in tegenstelling tot de MSM7xxx-chipsets die HTC de afgelopen jaren gebruikte: die bevatten processors met een ARMv6-core en een maximale kloksnelheid van 528MHz.
Vorige week werd bekend dat de HTC HD2, dus zonder het voorvoegsel 'Touch', in oktober in Nederland op de markt komt voor een prijs die rond 550 á 600 euro komt te liggen. De HD2 is de eerste Windows Mobile-smartphone met een capacitief touchscreen. De schermdiagonaal is 4,3", waarmee de HD2 het grootste scherm heeft dat momenteel op de markt van smartphones te vinden is.