De HTC Whitestone, een van de toestellen die de Touch HD zou kunnen opvolgen, wordt vooralsnog niet in Nederland uitgebracht. Het toestel heeft het typenummer XV6975 gekregen, wat erop wijst dat het exclusief in de VS zal verschijnen.
De Whitestone werd voor het eerst gesignaleerd op een in januari opgedoken roadmap. Het is een van de toestellen die bedoeld leek om de Touch HD op te volgen: niet alleen de naam leek een rechtstreekse verwijzing naar Blackstone, de codenaam van de Touch HD, maar ook de vorm deed daar aan denken.
De Whitestone lijkt vooralsnog echter bestemd voor de Amerikaanse markt. Uit het User Agent Profile, waar Tweakers.net de hand op heeft weten te leggen, blijkt namelijk dat het toestel het typenummer XV6975 krijgt. In een dergelijk profiel wordt vastgelegd hoe websites en applicaties aan het toestel kunnen worden aangepast. De XV-serie wordt gebruikt voor toestellen die, in samenwerking met provider Verizon Wireless, op de Amerikaanse markt worden uitgebracht.
De release van de Whitestone zal waarschijnlijk niet lang op zich laten wachten: het toestel draait op Windows Mobile 6.1. Vanaf dit najaar worden Windows Mobile-toestellen uitgerust met versie 6.5 van dit besturingssysteem. Het scherm heeft een resolutie van 800x480 pixels en het toestel beschikt niet over een fysiek toetsenbord.
Een Chinese site publiceerde eerder al vermoedelijke specs van de Whitestone. Het toestel zou beschikken over een Qualcomm-chipset uit de 7600-serie, die op op 528MHz wordt geklokt. Volgens de Chinese site zou het scherm een diameter van 3,6" hebben.
