Google brengt synchronisatiedienst ook voor Symbian uit

Google heeft zijn synchronisatiedienst Sync ook voor Symbian S60 uitgebracht. Met Sync kunnen gebruikers contacten en kalenderitems van hun Google-account met een smartphone synchroniseren. Sync was er al voor andere platformen.

Sync was al beschikbaar voor Windows Mobile, iPhone OS, Blackberry en als SyncML-dienst. Symbian is nu aan dat rijtje toegevoegd, zo heeft de zoekgigant op zijn Mobile-blog bekendgemaakt. De dienst is, zoals gebruikelijk bij Google, nog in bèta.

De dienst voor Symbian werkt via de Nokia-applicatie Mail for Exchange. In plaats van een Microsoft Exchange-server kan een server van Google worden ingesteld, waarna contacten en kalenderitems worden gesynchroniseerd tussen het Google-account en de smartphone.

De Sync-dienst is om die reden vooralsnog alleen beschikbaar voor S60v3. De touchscreenversie van S60, S60v5, heeft geen Mail for Exchange, maar werkt met een nieuwe e-mailwizard, die out-of-the-box Exchange ondersteunt.

Bij de iPhone gaat de setup van Sync ook via de instellingen voor Exchange. Voor Windows Mobile maakt de dienst gebruik van Active Sync, het synchronisatieprogramma dat standaard op smartphones met het besturingssysteem van Microsoft staat.

Google Sync voor Symbian S60

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

22-05-2009 • 09:48

30

Reacties (30)

30
29
3
3
0
0
Wijzig sortering
Veel mensen praten hier over hoe POP3 en IMAP ook volstaan voor het ophalen van e-mail, en dat je daar geen Exchange server van Google voor nodig hebt.

Om even de verwarring eruit te halen, de Exchange servers van Google kunnen nog helemaal niet met mail overweg:
* E-mail

Synchronize Email: No (currently not supported by Google Sync)
bron: http://www.google.com/sup...er.py?hl=en&answer=147951
Mail for Exchange requires Microsoft Exchange server in your company.

Toen ben ik dus gestopt want via de Google stratpage op (in mijn geval) de N95 kan ik ook gewoon mijn mail ophalen, het syncen van adresbook zie ik sowieso niet veel heil in.
Calender wel, maar ook dat kan anders.

Gmail icm POP3 en IMAP bestaat ook, kijk maar in je instellingen.
Mail for Exchange requires Microsoft Exchange server in your company.
Hoeft niet Microsoft Exchange server te zijn, er zijn tegenwoordig nogal wat compatible server programma's.
Volgens Nokia wel icm Synbian S60.
ook volgens Google:

When you enable Microsoft Exchange ActiveSync © support for Calendar and Contacts...

[Reactie gewijzigd door Cinq-Marquis op 25 juli 2024 01:30]

Precies. En wat Google heeft gedaan is gewoon hun server Exchange compatible maken. Die uitleg van PhilipsFan werkt perfect voor agenda synchronisatie, zowel van Google Agenda naar mijn E51 als andersom.
Dus je kunt maar 1 agenda instellen???
@philips... Hoe kun je daar nu een paar maanden mee werken..??? Net Uit...
Je kon alleen contacten syncen??
@philips... Hoe kun je daar nu een paar maanden mee werken..??? Net Uit...
Tja, ik vond de instructies al maanden geleden hier, ene tot mijn verbazing werkt het perfect.
Misschien komt dat doordat Nokia's calendar maar 1 calendar support? Dus dat daardoor de sync van 1 naar meerdere calendars (dus de terug sync naar google) problematisch is?
Dat is inderdaad het probleem, maar Goosync lost dat op door elke item vooral te laten gaan door een kalender-tag. Simpele en doeltreffende oplossing, volgens mij kan Google dat zelf ook prima implementeren.
Alleen je main calendar. En dat is heel jammer.
Aangezien ik gebruik maak van meerdere agenda's. Prive, Werk enz.

Heb dit heel mooi werkend met thunderbird + lightning + gcalendar addon. Had gehoopt dat ik het nu ook zou kunnen gebruiken voor mijn N95.

Contacten Sync is in ieder geval wel een goede stap.
Zojuist geïnstalleerd op mijn N95, werkt opzich wel grappig en redelijk snel, het is alleen vrij jammer dat je je mail niet kan synchroniseren. Denk dat de meeste mensen dat toch wel het belangrijkste vinden. Je contacten staan toch al in je telefoon, net als je agenda.
Maar dat zal met de tijd wel goed komen vermoed ik!
Je mail kun je toch al makkelijk synchroniseren via pop3/imap?

Daarnaast vind ik juist agenda en contacten wel belangrijk! Ik gebruik hier weliswaar live voor, maar vind het fijn om overal (internet, thuis in outlook en op mijn mobiel) dezelfde gegevens te hebben.
Met exchange krijg je die mails direct, bij pop3/normale imap niet, dan ben je afhankelijk van de tijd die je instelt wanneer je die wilt fetchen.
Toch zou ik mail for exchange niet instellen op continue on-line, hij fetched dan om de zoveel seconde de server(Want het is en blijft een 'losse verbinding' tegen over een vaste verbinding die je normaal hebt bij een exchange server.

Dit kan er voor zorgen dat de kosten gigantisch uit de klauwen kunnen lopen als je even niet op let(met op vakantie naar het buitenland bijvoorbeeld).

Dit had namelijk een collega van mij die even voor de zaak in Portugal zat en na 3 dagen een telefoontje van zijn profider kreeg over dat zijn rekening al 1000 euro was.

Als je hem dan op bijvoorbeeld 1 of 2 keer per dag zet dan maakt het eigenlijk niet zoveel uit of je dan exchange of imap of pop3 hebt.
Anoniem: 46304 @Vuikie22 mei 2009 17:30
Je moet bij MfE een toegangspunt instellen. Ik heb daar de WiFi verbinding van thuis op gezet, en alleen handmatig pollen. Op de zaak zie ik toch wel op de computer dat er iets binnenkomt.
volgens mij krijgt mail4exchange het juist gepushed door exchange. (wij gebruiken het op onze E61i's op de zaak)

M'n E61i begint doorgaans als te pingelen nog voor outlook/entourage in de smiezen hebben dat er nieuwe mail is. (zit meestal zo'n 10 seconden tussen)

[Reactie gewijzigd door arjankoole op 25 juli 2024 01:30]

Als je Nokia Email gebruikt (staat gewoon bij Download!), krijg je ook direct je mailtjes.
Ben ik de enige waarbij de batterij razendsnel leegloopt bij MfE? Daardoor is dit voor mij nooit echt een optie geweest.

[Reactie gewijzigd door pietje63 op 25 juli 2024 01:30]

Vooralsnog is GooSync misschien nog wel handiger voor de 'consument'...
Ik nog niet bekend is of Mail for Ex. nog gratis blijft...
Toevallig gisteren geinstalleerd toen ik mijn contacten en afspraken wilde overzetten van m'n oude N95 naar m'n nieuwe G1. Werkt prima, had binnen no time al m'n stuff op de G1.

Ideale dienst dus als je overstapt naar een andere foon, en natuurlijk als je gegevens gewoon gesynced wilt hebben...
Ik ben erg benieuwd naar de ervaringen met deze dienst t.o.v. GooSync, wat na een beetje Googlen volgens mij momenteel toch de preferred Symbian/Google Calendar Sync tool is. Kosten spelen daarbij ook een rol, want voor GooSync is het voor onbeperkt Syncen (ipv 20 dagen vooruit oid) nodig te betalen en hierboven lees ik ook dat Mail for Exchange mogelijk niet gratis blijft.

[Reactie gewijzigd door d3vlin op 25 juli 2024 01:30]

ik gebruik nu ook GooSync, want dat is idd zo ong. de enige gratis optie. Werkt wel goed, maar die limiet van max. 20 dagen vooruit vind ik ook een nadeel. Ga deze symbian-versie van google zelf binnenkort even testen en als dat goed werkt ga ik die zeker weten gebruiken ipv. goosync. Vind sowieso dat het van google zelf is wel een voordeel tov. zo'n third-party tooltje.
ik gebruik nu ook GooSync, want dat is idd zo ong. de enige gratis optie.
Ik gebruik tot nu toe CalcSyncS60 voor het ophalen van mijn Google Agenda naar mijn E51, maar dat is gisteren (!) net betaald geworden. Google's timing is perfect :)
De Sync-dienst is om die reden vooralsnog alleen beschikbaar voor S60v3. De touchscreenversie van S60, S60v5, heeft geen Mail for Exchange, maar werkt met een nieuwe e-mailwizard, die out-of-the-box Exchange ondersteunt.
Dat kan dan misschien wel kloppen, maar ik vraag me toch af wat dat mail for exchange applicatie in de Download! sectie van mijn 5800 doet?
Dus dan zou het wel op deze Nokia mogelijk moeten zijn?
Vind het apart dat het blijkbaar zoveel moeite is een sync te creeeren voor het Symbian platform terwijl het toch vrij veel gebruikt word en er een zut aan third part tools zijn die het ook kunnen.
Ik heb net de nokia mail for exchange geinstalleerd, en de settings er in doorgevoerd die op de google site stonden... 1e sync is in elk geval goed gegaan met mijn 5800....
Hmm, ben benieuwd hoe dit werkt! Ik gebruik nu de betaalde versie van Goosync voor contacts en calendar sync en daar ben ik op zich wel tevreden mee, te meer omdat dit gewoon vai de standaard syncml tool in mijn N96 werkt.

Dit werkt naar ik begrijp via de Mail for Exchange toepassing... maar is dit ook syncen of meer real-time updaten van calendar en contacts? :)
Ik gebruik dit al een paar maanden, snap ook niet wat de nieuwswaarde is. Is het nu officieel en voorheen in beta?

Het werkt iig prima, ik heb geen problemen ondervonden. Blijf het nog steeds jammer vinden dat het alleen met de primary kalender werkt, ik zou graag de overige 6 agenda's ook synchroniseren ;)

Het is beter dan Goosync, die doet maar 20 dagen met een gratis account. Goosync kan wel meerdere kalenders, maar alleen met een betaald account en dat vind ik vooralsnog te duur voor een functionaliteit die Google standaard zou moeten aanbieden. Wellicht gaan ze dit in de toekomst nog verbeteren.

[Reactie gewijzigd door PhilipsFan op 25 juli 2024 01:30]

Anoniem: 16603 22 mei 2009 10:48
Google Sync allows you to sync your main account calendar to your Nokia/Symbian phone. You cannot sync multiple calendars at this time.
Voorlopig blijf ik dus nog even bij mijn betaalde Goosync account
Misschien komt dat doordat Nokia's calendar maar 1 calendar support? Dus dat daardoor de sync van 1 naar meerdere calendars (dus de terug sync naar google) problematisch is?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.