Geheugenfabrikant OCZ heeft twee nieuwe series ddr2-geheugen aangekondigd. De Platinum- en Blade-dimms doen hun werk doet op een lagere spanning dan gebruikelijk: de snelste variant loopt op 1200MHz bij een spanning van slechts 1,8V.
De twee nieuwe series van geheugen zijn door de fabrikant 'Platinum' en 'Blade' genoemd. Beide typen zijn vooralsnog alleen leverbaar in setjes van twee 2GB-reepjes, en met een kloksnelheid van 1066MHz, 1150MHz of 1200MHz. Opvallend aan het geheugen is dat het een spanning vereist van slechts 1,8V, en dat het daarbij op de timings 5-5-5-18 afgeregeld kan worden. OCZ biedt levenslange garantie, die ook nog van toepassing is als de spanning naar 1,85V wordt opgekrikt.
De Blade- en Platinum-geheugens verschillen eigenlijk alleen in de gebruikte heatspreaders. De Platinum-serie is voorzien van geperforeerd metaal aan de zijkanten, terwijl de Blade-serie een aluminium heatspreader met uitstekende koelvinnetjes heeft. Wat de geheugensetjes moeten gaan kosten, en wanneer ze in de winkel verschijnen is nog niet bekend.

