Asus gaat een nieuw moederbord uitbrengen in de Republic of Gamers-serie. Het moederbord, met de naam Crosshair III Formula, is geschikt voor AMD-processors met een AM3-voetje. Er zijn twee pci-e x16-slots aanwezig.
De Taiwanese hardwarefabrikant Asus heeft de derde telg in zijn Crosshair Formula-serie uitgebracht. De grootste verandering ten opzichte van de vorige is de overstap van een Nvidia-chipset naar AMD's eigen chipset. Het hart van het moederbord bestaat dan ook uit de 790FX-chipset, die zijn werk doet in combinatie met de SB750-southbridge. Dit houdt in dat er gebruik gemaakt kan worden van de Advanced Clock Calibration-tool, waarmee de cpu's van AMD hoger overgeklokt kunnen worden dan met moederborden die deze functie ontberen. Tevens maakt ACC het in bepaalde gevallen mogelijk om van een als triplecore uitgebrachte cpu een quadcore te maken.
Aangezien het moederbord vooral bedoeld is voor gamers en overklokkers, zijn er twee pci-e x16-slots aanwezig, waarbij twee videokaarten in CrossFireX-modus geschakeld kunnen worden. Verder zijn er drie pci-e x1-slots en een enkelvoudig pci-slot. Het geluid wordt verzorgd door een SupremeFX X-Fi-kaart, die in een pci-e x1-slot moet worden gestoken. Op het moederbord zelf zijn een aan/uit-knop en een reset-knop aanwezig, en zoals gebruikelijk levert Asus ook een lcd-poster mee waar eventuele foutmeldingen tijdens de post mee kunnen worden geduid.
Asus liet Tweakers.net weten dat het doorgaans slechts één RoG-moederbord per generatie voor AMD-cpu's uitbrengt. Waarschijnlijk blijft het dan ook bij dit bord, alhoewel de ontwikkeling van een plank met meer dan twee pci-e x16-slots niet helemaal uitgesloten kan worden. Het moederbord heeft nog geen prijs en zal waarschijnlijk tijdens de Computex officieel geïntroduceerd worden.
/i/1242289019.png?f=thumb)
:fill(white)/i/1242289020.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1242289021.jpeg?f=thumb)