Als mensen door de economische teruggang geld moeten besparen, doen ze dat vooral door minder elektronica te kopen. Dat zegt onderzoeksbureau Canalys. Er wordt vrijwel niet bezuinigd op het gebruik van mobiele telefoons.
Ongeveer veertig procent van de mensen denkt te moeten besparen door de economische crisis, zo blijken uit een enquête die Canalys hield onder 2400 mensen in Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. De ondervraagden zeiden onder meer te willen besparen door het kopen van elektronica uit te stellen (14 procent) of door minder cd's en dvd's te kopen (9 procent).
Uit het onderzoek blijkt dat bijna niemand op het gebruik van mobieltjes bezuinigt. De meerderheid van de ondervraagden gaf aan dat ze dit jaar minimaal evenveel aan gespreks- en sms-kosten zullen uitgeven als in 2008. Eén procent van de ondervraagden zei de mobiele telefoon echter in het geheel niet meer te gebruiken, om zo geld te besparen.