Samsung heeft nieuwe netbook geïntroduceerd. Het gaat om een opvallend model, waarvan het uiterlijk is bedacht door een bekende Japanse ontwerper. De kleine notebook heeft een 10,1"-scherm en een zogenaamd 'chiclet'-toetsenbord.
Fabrikanten zoeken naar mogelijkheden om met hun netbook op te vallen in het gigantische aanbod. Dankzij de restricties die Intel oplegt is het moeilijk om met modellen met afwijkende specificaties te komen. Samsung probeert het daarom met een opvallend design, afkomstig van de Japanse ontwerper Naoto Fukasawa. De N310 kenmerkt zich door ronde vormen in plaats van hoeken en de buitenkant heeft een rubberachtige laag, wat volgens de ontwerper voor een zachte en warme aanraking moet zorgen in plaats van de harde kille feel van doorsnee notebooks.
Voor het scherm, met een diagonaal van 10,1 inch en led-backlights, bevindt zich een glasplaat waarachter de randen zijn weggewerkt. Het platte chiclet-keyboard, dat lijkt op het toetsenbord van een MacBook Pro, bevat 83 toetsen en neemt de gehele breedte van de netbook in beslag. De rest van de specificaties mogen inmiddels als bekend verondersteld worden: N270 Atom-cpu, 1GB geheugen en 160GB harde schijf. Samsung levert het model in twee kleuren, met Windows XP Home als besturingssysteem en een 4400mAh-accu, maar er komt ook een 8850mAh-accu beschikbaar. In mei moet de N310 in Nederland beschikbaar komen. Het netbook zal naar verwachting 500 euro gaan kosten.
:fill(white)/i/1237810074.jpg?f=thumb)
:fill(white)/i/1237810071.jpg?f=thumb)
:fill(white)/i/1237810072.jpg?f=thumb)
:fill(white)/i/1237810073.jpg?f=thumb)