Een onbekend aantal T-Mobile-abonnees surft op zijn telefoon met verkeerde instellingen. Daardoor krijgen die abonnees een hogere rekening. Vermoedelijk gaat het alleen om klanten die een Blackberry Bold of Curve bij hun contract kregen.
De omvang van het probleem is nog onbekend, maar T-Mobile heeft uit voorzorg de verkoop van de Blackberry Bold en Curve gestaakt. "Als onze test om de netwerkinstellingen over-the-air te corrigeren slaagt, gaan we die modellen weer verkopen. Dat is vermoedelijk vrijdag of zaterdag", zegt woordvoerder Henny van der Heiden.
Het probleem zit hem in de instelling van het toegangspunt voor internet. De Curve en de Bold kunnen zo zijn ingesteld dat het dataverkeer via de apn Wap verloopt, en niet via de apn Internet. Daardoor krijgen de betreffende klanten naast het flatfee-abonnement ook het dataverbruik via dat toegangspunt in rekening gebracht. "Die klanten krijgen hun geld terug", belooft Van der Heiden.
T-Mobile kan niet garanderen dat het probleem tot deze twee modellen beperkt blijft. "Maar het is wel waarschijnlijk dat het zo is. We zijn er overigens zelf achtergekomen, de klantenservice had nog geen klachten ontvangen van mensen met een hogere rekening."
De toestellen die T-Mobile van RIM ontvangt, zijn door RIM van verkeerde instellingen voorzien. Zodra een klant zich met zijn nieuwe Blackberry voor de eerste keer op het netwerk van T-Mobile aanmeldt, zou hij echter een sms met de juiste instellingen van T-Mobile moeten ontvangen, maar sommige klanten hebben die sms niet gekregen. Over de oorzaak daarvan tast T-Mobile nog in het duister. De provider zal niet alle klanten de internetinstellingen weer toesturen. "Maar het kan geen kwaad als mensen zelf even controleren of ze via het juiste toegangspunt internetten."
T-Mobile is de enige provider die last van het euvel heeft: bij Vodafone en KPN doet het zich niet voor, zo hebben woordvoerders van deze bedrijven tegen Tweakers.net gezegd.