Het Amerikaanse bedrijf Realnetworks werkt aan een spel voor de Nintendo Wii. Boingz, zoals de game heet, moet binnenkort op het Wiiware-kanaal verschijnen, het Wii-platform voor laagdrempelige games.
Met Boingz maakt Realnetworks zijn debuut op de consolemarkt, waarmee het bedrijf ook meteen de positie van Wiiware als ideaal instapplatform bevestigt. Speltechnisch doet Boingz vooral denken aan de klassieker Lemmings. In Boingz begeleidt de speler fictieve wezentjes door een dertigtal levels, waarbij allerlei obstakels overwonnen moeten worden. Hierbij gebruikt de speler de kenmerkende functies van de Wiimote om de Boingz vast te pakken en hun uiterst rekbare lichamen te gebruiken. Op die manier kunnen er levende bruggen en sling-shots gebouwd worden, wat moet helpen bij het overbrengen van de Boingz. Het spel wordt ontwikkeld door studio Ninjabee en verschijnt volgens Realnetworks 'binnenkort'.
"We zijn blij dat Nintendo met de Wii constant nieuwe gamers blijft trekken richting het casual gaming-genre", zei Matt Turetzky van Realnetworks op de Nintendo Fall Mediasummit in San Francisco. "Met Boingz brengen we onze casual games voor het eerst naar de huiskamer, terwijl we de unieke mogelijkheden van deze console gebruiken om een ultieme gameplay-ervaring voor Wii-gamers te creëren", aldus Turetzky.