Apple gaat Mobileme-abonnementen gratis met zestig dagen verlengen omdat er nog steeds verbeteringen aan de dienst doorgevoerd moeten worden. Het is al de derde keer dat het bedrijf zijn abonnees zo tegemoet komt.
De gratis verlenging volgt op een eerdere verlenging met dertig dagen die Apple half juli aan zijn gebruikers gaf. Sommige gebruikers kregen foutieve facturen en als gevolg daarvan kregen ze nog eens dertig dagen gratis gebruik cadeau. Volgens Apple komt de nieuwe periode van twee maanden bovenop de eerdere verlengingen.
"We hebben al veel verbeteringen doorgevoerd bij Mobileme, maar we moeten nog een hoop doen. We weten dat de lancering van Mobileme niet ons beste moment was en we waarderen jullie geduld terwijl we dit proberen recht te zetten", laat Apple in een e-mailbericht aan Mobileme-gebruikers weten.
Begin augustus lekte een e-mail uit van Steve Jobs waarin de topman toegaf dat de introductie van de Mobileme-dienst niet de schoonheidsprijs verdiende. Na de migratie van .mac naar Mobileme, die begin juli plaatsvond, lag de e-maildienst regelmatig plat. Ook push-e-mail werkte nog niet naar behoren en bovendien kreeg Apple veel kritiek te verduren vanwege de beslissing om Mobileme samen met zijn iTunes-software te verspreiden.