Nancy Heinen, voormalig topadvocaat bij Apple, heeft een schikking getroffen met de Amerikaanse Securities and Exchange Commission. Hiermee voorkomt ze verdere rechtsvervolging vanwege het antedateren van aandelenopties.
Medio 2006 startte de SEC een onderzoek naar het antedateren van aandelenopties bij onder meer Apple. Dat onderzoek leidde in juli van dit jaar tot een rechtszaak aan tegen Heinen. De zitting stond voor volgend jaar op het programma, maar is met de schikking uiteraard van de baan. Heinen heeft de SEC als onderdeel van de schikking beloofd de komende vijf jaar geen functie bij een beursgenoteerd bedrijf aan te nemen. Ook heeft ze beloofd dat ze in de toekomst de regelgeving van de financiële autoriteiten niet zal overtreden. Tot slot zal Apples ex-advocaat 2,2 miljoen dollar betalen.
Volgens de Amerikaanse beurswaakhond heeft Heinen haar voormalige werkgever tot tweemaal toe geholpen bij het antedateren van aandelenopties, schrijft AP op basis van de rechtbankstukken. In februari 2001 fraudeerde ze met 4,8 miljoen opties voor het managementteam van Apple. In december 2001 ging ze nogmaals in de fout, ditmaal met 7,5 miljoen opties voor ceo Steve Jobs. Door deze antedateeracties heeft Apple 40 miljoen dollar te weinig aan uitgaven opgegeven, aldus de SEC, waardoor onder andere de aan de aandeelhouders gepresenteerde cijfers te rooskleurig uitvielen.