Uitgever Electronic Arts heeft bekendgemaakt dat Crysis Warhead vanaf 12 september te koop is. Het nieuwe stand-alone spel is minder veeleisend dan Crysis, dat berucht is om zijn forse systeemeisen.
"We wilden de angst van gamers wegnemen dat ze ons product niet zouden kunnen spelen. Dat was een doel op zich", legt Crytek-directeur Cevat Yerli uit aan de Duitse website PC Games. "Crysis Warhead is een spel dat iedereen kan spelen, zelfs met een pc van 400 euro", stelt hij. De Crytek-topman claimt dat gamers met een dergelijke low-end pc het spel, met de instellingen op 'high', stabiel op 30 frames per seconde kunnen spelen. Wel moet de pc dan goed geconfigureerd zijn, waarschuwt Yerli. "Als je een pc van 2000 euro hebt die niet goed geconfigureerd is, heb je eigenlijk 600 tot 700 euro weggegooid", aldus de ontwikkelaar, die de systeemeisen van Crysis Warhead op de webshop van EA heeft gepubliceerd.
Crysis Warhead is de opvolger van Crysis, maar houdt het midden tussen een uitbreiding en een echte opvolger. Het is niet nodig het origineel te bezitten om Crysis Warhead te kunnen spelen, maar een geheel nieuwe game is het ook weer niet; het spel kent een aantal overlappingen met Crysis. Fans van de serie kunnen vanaf 12 september met 'Warhead' aan de slag, zo maakte uitgever Electronic Arts donderdag bekend.