Lucasarts heeft de komst bevestigd van twee verschillende games die op de Star Wars-animatieserie zijn gebaseerd. Clone Wars: Lightsaber Duels verschijnt voor de Wii en Clone Wars: Jedi Alliance voor de DS.
Het bestaan van beide games raakte in mei 2008 bekend via de handleiding van de Amerikaanse versie van Lego Indiana Jones. Op de achterkant van dat boekje stonden beide games vermeld, al was dat nog zonder verdere details prijs te geven. De versie voor de Wii blijkt nu 'Star Wars The Clone Wars: Lightsaber Duels' te heten. Zoals verwacht kan de Wiimote in het spel als lightsaber gebruikt worden. Het lichtzwaard kan niet alleen gebruikt worden om tegenstanders te doorklieven, maar ook om de omgeving te slopen. Bovendien beschikken spelers over Force Throw om tegenstanders weg te werpen.
Het spel is ook in multiplayer te spelen, waarbij gekozen kan worden uit oude bekenden als Anakin Skywalker en General Grievous, en uit personages die in de animatieserie geïntroduceerd worden, zoals Ahsoka Tano en Asajj Ventress. Iedere Jedi of Sith heeft een eigen stijl van vechten, al heeft Lucasarts nog niet aangekondigd wat de verschillen zullen zijn.
De versie voor de DS heeft als volledige naam 'Star Wars The Clone Wars: Jedi Alliance' meegekregen. De DS-game krijgt een geheel eigen verhaallijn, die afwijkt van die van de animatieserie. In de Jedi Alliance trekken steeds twee Jedi's tegelijk op, een leerling en een meester. De speler bepaalt welke twee Jedi's aan een missie beginnen. Mogelijke combinaties zijn Anakin Skywalker met Obi-Wan Kenobi en Ahsoka Tano met Mace Windu. Duo's doen tijdens de missies ervaring op en leren zo nieuwe mogelijkheden. Het spel krijgt een drop-in co-op mode, wat wil zeggen dat een tweede speler op elk willekeurig moment kan in- of afhaken, zonder dat een missie opnieuw gestart hoeft te worden. Het spel zal, net als The Legend of Zelda: Phantom Hourglass, geheel met de stylus te bedienen zijn. Ook de lightsaber wordt met de stylus bediend.
De games zijn gebaseerd op de animatieserie uit 2003. Beide spelen zich af tussen Star War Episode II: Attack of the Clones en Star Wars Episode III: Revenge of the Sith, en beide zullen voor de kerst van 2008 in de winkel verschijnen.
