Details nieuwe laptops van Dell lekken uit

Hardwarefabrikant Dell werkt hard aan de opvolger van de notebookmodellen uit zijn Latitude D-serie. De nieuwe E-serie krijgt onder meer displayport-aansluitingen, zo blijkt uit recent opgedoken berichten over de nieuwe notebooks.

Nieuwe E-serie DellDe nieuwe E6500 en E6400 moeten de huidige D830 en D630 vervangen. De twee notebooks zijn voorzien van respectievelijk een 15,4"- en een 14,1"-scherm. Ook de nieuwe E5500 en E5400 beschikken over respectievelijk een 15,4"- en een 14,1"-scherm en deze twee moeten de budgetmodellen D531 en D530 opvolgen. Volgens bronnen van Engadget moeten de nieuwe modellen in juni op de markt verschijnen. De E6500 en de E6400 zouden wel eens de eerste Montevina- of Centrino 2-machines van Dell kunnen worden. De E5500a- en E5400a-configuraties, die met AMD-chips zouden worden uitgerust, worden rond dezelfde tijd verwacht.

De nieuwe modellen zijn voorzien van bluetooth 2.1 en uwb en hebben ingebouwde gps-functionaliteit. De maximale resolutie van het scherm, dat voorzien is van een led-backlight, is 1920x1200 pixels. Verder beschikken alle notebooks over een displayport-aansluiting en kan er in plaats van een hdd ook een ssd worden aangesloten.

Dell E-serie Dell E-serie Dell E-serie E6400 Dell E-serie E6500 Dell E-serie E5400 E5500 Dell E-serie E5400a E5500a

Door Wilbert de Vries

09-04-2008 • 09:59

41

Submitter: derx666

Reacties (41)

41
34
2
2
0
0
Wijzig sortering
Ziet er net uit zonder veel optische fratsen. Ze leren het uiteindelijk allemaal wel..
Jij kent blijkbaar de D-serie niet, die zien er bijna hetzelfde uit namelijk. Deze zijn wat zwarter en het deksel heeft een iets andere layout gekregen, maar verder is er niet veel veranderd.

Ik zie ook niet echt in waarom er nu van de D-nummering afgestapt moet worden. Er waren toch nog genoeg nummers over in de serie?
Dat komt waarschijnlijk doordat de D-series apparatuur niet meer uitwisselbaar zijn (dockingstations, mediabay drives etcetera) D/Port replicator zal dan waarschijnlijk vervangen worden door een E/Port replicator... Dit waarschijnlijk dus door de displayport etcetera.
Hm, dat zou een logische verklaring zijn ja.

Desondanks zal ik de D-serie wel missen. Ik waardeer het herkenbare zakelijk sobere uiterlijk wel, wat een goede weergave was van de degelijkheid van de machines. Uit eigen ervaring kan ik zeggen dat ze erg moeilijk stuk te krijgen zijn.

[Reactie gewijzigd door CherandarGuard op 25 juli 2024 19:06]

lol :D

We hebben in 3 jaar gemiddeld 30% van de machines aangemeld voor hardware support... de kracht is niet dat die Dells moeilik stuk te maken zijn (zijn ze net zo min als HP of Lenovo) maar de goeie service die wij krijgen. Bellen, NBD staat er waar ook ter wereld een monteur op de stoep met vervangende onderdelen en een schroevendraaier.
Ik zie ook niet echt in waarom er nu van de D-nummering afgestapt moet worden. Er waren toch nog genoeg nummers over in de serie?
Marketing. Zodat er duidelijk onderscheid is tussen de nieuwe&hotte E-serie en de oude&suffe D-serie.
1920x1200 op een 15" scherm? Heftig! Tijd voor UI scaling in Windows ;)
Anoniem: 134243 @Sijmen9 april 2008 10:12
Wat dacht je van tijd voor een leesbril? 1920x1200 wordt al redelijk klein op een 15,4" schermpje.
Wel mooie laptops,
Wat heeft resolutie met lettergrootte te maken? Je kunt de lettergrootte toch aanpassen aan het scherm?
Ja, maar ik dacht dat dat in XP in ieder geval niet zo mooi ging... or am I mistaken. Vista geloof ik wel.
Geavanceerd op het tabje met je resolutie, DPI instellingen.
Bij windows 2000, krijg dan de melding: 'Weet u zeker dat u zichzelf wil' ipv 'Weet u zeker dat u zichzelf wilt afmelden?' In xp was het ook allemaal niet zo mooi geregeld. In Vista dacht ik beter, maar ik heb er geen ervaring mee.
Inmiddels heb ik al meerdere jaren 1600x1200 op een dell laptop en ik vind dat geweldig. Veel menuutjes, schermpjes open tegelijkertijd. Echter nu is het breedbeeld.
Ik mis de WSXGA+ schermen. De D830 heeft deze nog wel. XGA+ op 15" is nog te groot; UXGA is weer veel te klein.
Anoniem: 128111 9 april 2008 10:12
Lijkt mij mooi die resolutie kan je mooi 1080p beeldmateriaal bekijken
1080P beeldmateriaal op een 15.4" display en dan met inachtneming van de booghoek van je oog, dan zie jij het verschil nooit meer tussen 2 of 3 aaneengesloten pixels. Denk zelfs eerlijk gezegd dat 1080P op een 15.4" display juist minder mooi is dan op een 19" of groter.
Die GPS module is ook wel mooi. Ik moet voor mijn werk veel draadloze netwerken bouwen en dan is een GPS module wel handig om alles in kaart te brengen.

Aan de andere kant vraag ik me af of navigatie wel goed werkt met een laptop. Als je die op je dashboard zet ben je best veel van je voorruit kwijt... :+
Tja het ziet er natuurlijk goed uit, jammer dat de optical fixed is en niet zoals bij de D serie modulair, het ssd verhaal is niet nieuw die kan ook al in de D serie.

Wel mooie optie de E-sata en display port, weet alleen nog niet of het DVI of VGA zal overwinnen.
Een feature die nog niet vermeld is hier maar wel te zien op de specs van de E6500 is de free fall sensor for all 7200RPM driver. Lijkt me ook een erg interessante feature voor sommige mensen ... :+
Anoniem: 25649 9 april 2008 11:46
Leuk, Full HD op een 15" schermpje.....

Wanneer komen er ook nieuwe Inspirons met een fatsoenlijke digitale aansluiting voor flatscreens?????
De Inspiron 1525 heeft gewoon HDMI hoor :?

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op 25 juli 2024 19:06]

Ik vraag me nog steeds af wat er nou zo moeilijk is om ook gewoon een numeriek keypad toe te voegen?? MSI heeft dit bijv. al een hele tijd, dat zelfs de goedkope notebooks dit hebben.
De toetsen worden er niet kleiner door, het toetsenbord alleen groter, maar tijdens het typen heb ik daar echt geen last van.
Bij het intoetsen van cijfers is het wel zo fijn om gewoon het numerieke gedeelte te gebruiken (ik noem maar wat, toets maar eens een IP adres in met je "FN" toets en dan bijbehorende toets, om vervolgens als je bij de punt aan komt je FN weer los te moeten laten), werkt dus voor geen meter.
Jammer dat dit nog niet gewoon gemeengoed is om te gebruiken.
Anoniem: 199253 @eX0duS9 april 2008 15:24
Ja, en dan alleen maar mensen die klagen dat hij te groot en te zwaar is :)
Wat heb je nou aan DisplayPort. VGA en DVI kan ik tenminste op mijn TV aansluiten (had mijn Inspiron 6400 maar een DVI-uitgang… :)).
Anoniem: 80922 9 april 2008 13:53
SSD is toch te duur, kun je beter een hdd met een turbo memory module kopen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.