Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Door , , 16 reacties

Vergeleken met een kwartaal geleden is er weinig veranderd qua posities in de top tien van dram-geheugenmodulemakers in het derde kwartaal van 2006. Wel is er een aantal significante groeispurten te zien.

Samsung 80nm 1GB dram2In de top tien, opgesteld door de onderzoekers van DRAMeXchange en iSuppli, staat Samsung Electronics eenzaam aan kop, op een afstandje gevolgd door Qimonda AG. Samsung bezit een marktaandeel van bijna 26 procent en is daarmee veruit de grootste. De omzet van de nummers twee en drie laat echter meer groei zien, respectievelijk 25,6 procent voor Qimonda en 22,1 procent voor Hynix, tegen de groei van 16,7 procent van Samsung.

Een aantal kleinere spelers doet het ook niet slecht, zo weet Powerchip een nette omzetgroei van ruim 40 procent te behalen. ProMOS doet daar nog een schepje bovenop met een omzet die zelfs bijna 51 procent hoger is uitgevallen dan in het tweede kwartaal van 2006. De hekkensluiter van de lijst is ook gelijk de enige verliezer, met een omzetdaling van 14,7 procent gaat het Winbond niet voor de wind. De marktomzet is in zijn geheel 19,6 procent gestegen ten opzichte van een kwartaal eerder, tot 9,12 miljard dollar. De top tien van geheugenmodulemakers is goed voor 98,8 procent van dat bedrag.

BedrijfMarktaandeelQ2'06Q3'06Verschil
1Samsung25,8%2,0142,350+16,7%
2Qimonda16,8%1,2111,527+26,1%
3Hynix15,8%1,1801,440+22,1%
4Micron11,4%1,0371,044+0,6%
5Elpida10,1%0,7730,920+19,0%
6Nanya6,7%0,5060,612+20,9%
7Powerchip5,7%0,3700,519+40,1%
8ProMOS4,9%0,2970,449+50,9%
9Etron0,9%0,0610,083+37,1%
10Winbond0,7%0,0800,068-14,7%
Overige1,2%0,0980,107+9,0%
Totaal100,0%7,6279,118+19,6%
Top tien geheugenmodulemakers - kwartaalcijfers in miljarden dollars
Moderatie-faq Wijzig weergave

Reacties (16)

En Infineon is een losgeslagen stuk Siemens
ja lol.
voelt siemens zich nu niet redelijk dom? of zijn de winst marges niet intresant genoeg?
Marktaandeel <> winst.
Siemens gaat idd voor de hogere rendementen ;)
Voor de mensen die net zoals ik even hadden, Samsung en wie?! Qimonda is een losgeslagen stuk Infineon :P
Ik zie een hoop namen er niet tussen staan, zoals Kingston? Of doen die aan rebranding en produceren die zelf niks?
Kingston en consorten doen het werk van geheugenmodules op pcbtje zetten en er een mooi printje op maken.
(Het zal vast wel wat meer poten in de aarde hebben, maar deze tien hierboven doen een stuk moeilijker werk)
Precies ;) volgens mij heeft Kingston chips van Samsung
dat dacht ik dus ook, verder mis ik ook nog infenion. Naar mijn idee zouden die ook in de top 5 thuis horen
En Cypress, ik dacht dat dat ook een grote speler was?
Eigenlijk gaat samsung achteruit in deze markt.
In procenten dan toch.
De markt is 19,6% gestegen.
Samsung heeft 16.7% omzet stijging.
Dat is minder dan de marktgroei, dus gaat men achteruit tegen de competitie.
Is RAM geen geheugen meer ofzo? Het komt niet echt duidelijk naar voren uit het artikel wat precies met 'geheugenmodules' bedoeld wordt.
Is RAM geen geheugen meer ofzo?
Pas als het WWW geen web meer is ;p.

In het artikel bedoelen ze producenten van de geheugenchips, niet (noodzakelijk) de latjes zoals jij ze koopt in de winkel.
Misschien een vreemde vraag maar waarom vind ik zo weinig Sansung geheugen in pricewatch.....??

is samsung onder een andere naam verder gegaan
:r :r :r :r
het gaat om de Chips die samsung levert.. of denk je dat Corsair , geill, OCZ etc. zelf de chips maakt ?
Nee, daar zit waarschijnlijk Samsung, Winbond Qimonda(Infineon) en Hynix op. alleen met het ''stikertje van Corsair etc.
het gaat om de Chips die samsung levert.. of denk je dat Corsair , geill, OCZ etc. zelf de chips maakt ?
Het gaat idd om de chips ja. Maar het feit dat o.a. deze 3 namen (Geil met 1 L) niet zelf de chips maken, zegt niet dat dat ook logisch is. Dwz het feit dat de chips door een ander gemaakt worden, is niet per definitie logisch. Opzich snap ik dus de gedachte van jan pijpers (jeetje) wel, dat hij het vreemd vindt dat hij geen Samsung geheugen terug vind. Dat het nu zo gebeurd, zoals het gebeurd, maar het niet perse logisch dát het zo gebeurd!

Winbond is/was toch de maker van het BH-5 geheugen? Het lijkt erop dat hun ster dalende is..Inderdaad als enige minder omzet in Q3.

Wie maakt wat trouwens?
Eh de gemiddelde tweaker, en niet tweaker maar bezoeker van deze site weet dat soort dingen wel.

En verder een toevoeging tot deze thread, zijn er nog veel verschillen in de chipfabrikanten qua snelheid, timings, enz. kan me voorstellen dat Samsung betere yields verkoopt als Etron.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.



Apple iOS 10 Google Pixel Apple iPhone 7 Sony PlayStation VR AMD Radeon RX 480 4GB Battlefield 1 Google Android Nougat Watch Dogs 2

© 1998 - 2016 de Persgroep Online Services B.V. Tweakers vormt samen met o.a. Autotrack en Carsom.nl de Persgroep Online Services B.V. Hosting door True