Het is de grootste ontwikkelaar van software voor het Apple-platform, maar toch is het slechts een piepklein groepje binnen het grote Microsoft: Microsoft's Mac Business Unit. SeattlePi.com heeft een interessant artikel over deze outsiders binnen een door Windows gedomineerd bedrijf gepubliceerd. Slechts 160 man werken er in de afdeling van Microsoft die zich bezighoudt met de ontwikkeling van software voor de Apple-computers. Binnen het totale personeelsbestand van 55.000 werknemers valt dit groepje Apple-fans uiteraard niet op. Toch leveren ze een belangrijke bijdrage aan het beperkte succes van de Apple computer. Want zonder Microsoft Office voor MacOS X was de Apple computer voor een hoop gebruikers totaal niet interessant.
Een leuk detail is dat Word en Excel in 1985 als eerste beschikbaar waren voor de Apple computer, voordat er een Windows versie op de markt verscheen. Pas sinds 1997, toen Microsoft en Apple een overeenkomst tekenden waarin vast werd gelegd dat Microsoft regelmatig nieuwe versies van Office voor het Apple-platform zou uitbrengen, is Microsoft's Mac Business Unit opgericht binnen Microsoft. Hoewel deze overeenkomst tussen beide bedrijven inmiddels is verlopen, gaat Microsoft onverminderd door met het produceren van software voor de Apple. De belangrijkste reden hiervoor is, volgens de directeur van de Mac Business Unit van Microsoft, het feit dat een groep gebruikers voor het Apple-platform kiezen vanwege enkele voordelen die deze computers bieden. Met name in de grafische en artistieke branche zijn er flink wat Apple-gebruikers te vinden. Deze moeten ook een Office-suite tot hun beschikking hebben. En Microsoft ziet dan toch nog steeds liever dat ze software van het bedrijf uit Redmond gebruiken dan dat ze overstappen naar één van de concurrenten.
Hoewel een flinke groep gebruikers bang was dat Microsoft de 'Mac' na het verlopen van de overeenkomst de rug zou toekeren, bleek dit tot op heden ongegrond. Onlangs introduceerde het bedrijf Microsoft Office 2004 voor de Mac. Ook zal er dit jaar nog een versie van VirtualPC voor de Mac verschijnen. Volgens Tim McDonough, de chef van de Mac-afdeling binnen Microsoft, is het werken aan Apple-producten binnen de grootste concurrent erg interessant en leerzaam. Waar het bij Microsoft volgens hem vooral gaat om de gebruikte achterliggende techniek, krijgt hij bij bezoeken aan Apple - wat op een steenworp afstand van zijn kantoor ligt - voornamelijk vragen over usability en uiterlijk van de applicatie. Deze twee verschillende standpunten zijn volgens hem de sterke kracht achter de Mac-producten van Microsoft. "Je leert beide talen te spreken, en de combinatie hiervan resulteert in zeer goede producten", zo stelt McDonough.