New Scientist schrijft dat Macrovision de door spelproducent Codemasters ontwikkelde Fade-technologie heeft opgenomen in haar bekende kopieerbeveiliging SafeDisc. Tot nu toe werkte een kopie van een met SafeDisc beveiligde cd-rom helemaal niet, maar met Fade functioneert de kopie eerst prima, waarna langzaamaan steeds meer functies wegvallen. Zo kan het bijvoorbeeld na verloop van tijd onmogelijk worden om te richten in een schietspel, of wordt je auto in een racespel onbestuurbaar. Het idee hierachter is dat de speler het spel zodanig leuk vindt, dat hij of zij het gaat kopen als het stopt met werken. De kopie functioneert op deze manier dus min of meer als demo. Net als eerdere versies van SafeDisc maakt Fade gebruik van corrupte data op bepaalde plaatsen van de originele cd, die door de meeste kopieersoftware wordt overgeslagen. Hoewel het dus een beveiliging betreft die met de juiste software eenvoudig omzeild kan worden, zijn analisten erg enthousiast over het idee:
The idea intrigues Alistair Kelman, an independent lawyer who specialises in copyright: "Fade is entirely in keeping with the spirit and great traditions of copyright." He points out that books tend to deteriorate with use and this prevents the secondhand market from competing with the market for new books. Why not the same for software?
Overigens zegt Macrovision Fade begin volgend jaar ook te willen integreren in een kopieerbeveiliging voor dvd's. Met behulp van SafeDVD zou een gekopieerde film plotseling stoppen op een kritiek punt in het verhaal.