Onderzoek: meer vrouwen spelen games dan jongens

Bij USA Today is een artikel verschenen waarin de resultaten van een door de Entertainment Software Association (ESA) uitgevoerd onderzoek gemeld worden. Vaak wordt bij gamers gedacht aan bleke jongens die in hun donkere en slecht geventileerde kamertjes aan hun computer gekluisterd zitten. Dat dit beeld verre van juist is blijkt uit de resultaten van het onderzoek. Het meest opvallende detail is mogelijk dat er meer vrouwen zijn die spellen spelen dan jongens. De volwassen vrouwen maken 26 procent van de markt uit, terwijl jongens van zes tot zeventien slechts 21 procent van de markt bezetten. Als belangrijkste reden voor de verbreding van de markt wordt gegeven dat ontwikkelaars en producenten zich meer richten op jonge kinderen, vrouwen en ouderen. Vikki Hrody, lerares aan het 'Institute of Art' in Chicago, merkt de tendens ook:

ESA LOGO"I think that what used to be the standard in games, which was the female character in distress and the big macho man saving the day, is no longer the case."."

[...] "They don't hear enough about what the market is. I think they just assume that it's boys that are playing these games," she said. "(Girls' games are) very boring, there's no story line, it's almost like they play it down for girls."

[...] "I do see a lot more girls, especially the students that I'm teaching, that want to play games

In totaal werden 1.048 gamers ondervraagd, waaronder 806 volwassenen. De gemiddelde persoon speelt ongeveer 6,5 uur per week terwijl de jongere 7,5 uur speelt. Omdat het aantal volwassen gamers gestegen is, is ook het aantal voor volwassenen geproduceerde spellen groter geworden. In 2002 bedroeg het aantal spellen met een 18+ sticker 13,2 procent tegenover minder dan 8 procent in 2000. In het onderzoek kwam naar voren dat het spelen van spellen niet aantoonbaar afhankelijk is van het inkomen. Van de ondervraagden verdiende 39 procent minder, en 41 procent meer dan 50.000 dollar per jaar.

Door Jojk Wesseling

27-08-2003 • 20:57

69

Submitter: Longbeard

Bron: USA Today

Reacties (69)

69
68
38
2
1
14
Wijzig sortering
Ok dan nu de echte inkopper:

Zou het ook kunnen zijn dat vrouwen niet meer spelen maar er gewoon lang over doen om te snappen hoe een spel werkt?

:P }>
Wat een leuke vooroordelen zeg over vrouwen.
Mag ik jullie erop wijzen dat er ook vrouwen zijn die wel naar LAN's gaan, die wel Quake en UT2003 spelen en die juist walgen van games met langdradige verhaallijnen (waar je dan vaak uren naar moet luisteren, bleh :r).

Alleen denk ik dat Bonjour wel gelijk heeft. Sommige vrouwen zijn niet zo heel snel met het doorkrijgen van 'mannen' games. Maar sommige mannen zijn ook weer niet zo snel in het doorkrijgen van 'vrouwen'games. :)
Nou word ik benieuwd. Wat zijn 'vrouwen' games?
Nou word ik benieuwd. Wat zijn 'vrouwen' games?
Geen.. het is complete onzin. Spelletjes zoals die met Barbie ofzo zijn wel gericht op voornamelijk meisjes, maar verder ben ik eigenlijk weinig games tegengekomen die je 'vrouwen' games zou kunnen noemen.. Zelfs RPGs die wat ingewikkelder in elkaar zitten dan Diablo2 of Dungeon Siege worden door veel jongens gespeeld..
Afgezien daarvan, lijkt het me meer een geintje dan een serieuze mening.. (zie smilies)

Verder ben ik het er mee eens, dat met 'games' vaak ook kaartspellen en pool enzo bedoeld worden, terwijl dat soort (vaak online) spellen nogal verschilt van een FPS, RTS of (MM)ORPG.. Zet Bejeweld maar eens naast Freelancer... ;)
Als er dus geen verschil tussen wordt gemaakt, kun je idd makkelijk zeggen, dat er meer vrouwen 'games' spelen..
Pas als ze me laten zien dat het ook echt dezelfde games zijn, hecht ik genoeg waarde aan dit verhaal..
Wat is dat nou. Ik zet heus wel eens een raampje open hoor. :+
Inderdaad, dan wordt het koeler en kan je je pc verder overklokken, dus meer fps en meer frags :+
Idd, meer vrouwen gemold :o |:(
In totaal werden 1.048 gamers ondervraagd, waaronder 806 volwassenen

ja hoor, weer zo grootschalig, wie financierd die onderzoeken? toch zonde van je geld...
200 kinderen ondervragen en daaruyit een conclusie trekken, kom op hey
200 kinderen is inderdaad weinig.....

Waar hebben ze dat onderzoek trouwens gedaan? Als je dat op straat doet, is het dan heel raar dat je maar 200 kinderen treft? En waar is de rest? Juist, gamen. }>
200 kinderen is inderdaad weinig.....
In een onderzoek als dit, een steekproef dus, wordt er zoveel mogelijk naar gestreefd om de verhoudingen van de leeftijdsgroepen in de samenleving te behouden in de proef.
Dus als 1/5 van de gamers kinderen zijn, zal 1/5 van de deelnemers aan het onderzoek kind moeten zijn.

Vergis je niet, met de vergrijzing van de maatschappij zijn er nu procentueel veel meer volwassenen die gamen dan kinderen!
[beetje slechte link]
PLUS dat er per maand 18.000 werklozen bijkomen (bron: zie krant van paar dagen terug) die blijven toch ergens: IDD, gamen :)
[/beetje slechte link]
effe serieus, ik denk dat dit toch ook wel mede oorzaak heeft dat er zoveel volwassenen gamen, want veel mensen zitten dus thuis en hebben niets te doen, ik kan moeilijk de hele dag tv kijken, maar gamen is toch minder moeilijk.
Het is juist heel eerlijk... als je es wat verder kijkt dan je neus lang is.

Jij mag dan wel 19 jaar zijn, maar dat is niet iedereen. De meesten mensen op deze aardbol zijn ouder dan 18. Leer er maar mee leven. Wordt volwassen }>

Zeker als je er vanuit gaat dat de leeftijden 6-80 een PC kunnen vasthouden, kun je ook bedenken dat 200 kinderen in dit onderzoek niet heel erg scheef is. Bovendien wordt met "volwassenen" ook jongens van 18-21 bedoeld, en die zijn eigenlijk alleen nog maar bij de wet volwassen ;)
Ikzelf denk dat de verhouding WEL scheef is.
Er mogen dan meer volwassenen op deze aardbol
rondlopen dan jongeren, maar het is maar hoe je
de statistieken kloppend maakt.

Iemand die een potje patience speelt wat gratis in
Windows zit, noemt die zich bijvoorbeeld ook een
gamer? Hebben ze dus nagegaan of de spelletjes
die gespeeld worden ook gratis zijn of niet?

Een jongere zie ik vaker vragen om een spelletje
voor zijn verjaardag dan een volwassene.
Dat de volwassene dan het geinstalleerde spelletje
wellicht ook wel eens speelt, vindt ik niet gek.
Wie is dan de klant, de jongere of de oudere?

Als vrouwen spelletjes willen spelen, doen ze dat
wel met mannen... (als je de soaps mag geloven) }>
[mierenneukmodus]
[flauw]
PC vasthouden? Als ik mijn bigtower bij mijn neefje van 7 in zijn handen geef valt ie om hoor ;)
[/flauw]
[/mierenneukmodus]
Curses hoe prik je door achtelijke conclusies heen deel 1. :o

Er staat dus dat er meer volwassen vrouwen zijn dan jongetjes onder de 18.... maar wat is nu de werkelijke verhouding mannen vrouwen?

38% mannen ouder dan 18, 26% vrouwen ouder dan 18.
21% jongens van 6 t/m 17, 12% meisjes van 6 t/m 17
--------------------------------------------------------------
59% mannelijk, 38% vrouwlijk
de overige 3 procent is dus jonger dan 6 jaar

toch leuk een onderzoek scheef weergeven...
Het onderzoek is niet scheef weergegeven. Ze hebben de vier grootste groepen naast elkaar gezet. Daaruit komt naar voren dat vrouwen meer gamen dan jongens. Er wordt dus niet alleen de vergelijking gemaakt tussen sexen, maar ook in de leeftijdscategorie. Dit geeft ook precies het omgekeerde beeld weer dan wat de meesten verwachten. Zij verwachten dat jongens tot 17 jaar meer aan gamen doen dan vrouwen ouder dan 18. Uit dit onderzoek blijkt dit beeld niet te kloppen.
[nog iets verder van het topic af]
Hmm.. dit geeft dan dus aan dat men zelf parameters kan zoeken om een onderzoek (bijna) altijd kloppend te maken..
Totaal objectief onderzoek bestaat niet, maar er zijn zeer veel regels voor gedegen onderzoek. Die staan dan gelukkig ook in 'hoe schrijf ik een scriptie' (damn.... zucht) maar het ergert dan wel (zie ook het originele artikel, waar alleen Reuters als bron staat vermeld)
Goed, het is niet arrogant bedoeld of zo, maar misschien een goeie discussie, ook opgaand voor een x aantal GOT topics

Verder blijven we er natuurlijk altijd vrolijk onder :) wat juffrouwen erbij (positief blijven denken, we hebben er verdorie nog nooit 1 op de LAN gehad waar toch steeds zo'n 30 mensen rondwandelen, en dan kun je ze vragen wat je wilt, ondanks dat in Groningen meer dan de helft VrouwStudent is, is het nog niet gelukt)
[/....]
Pff wat een onzin zeg.

Er is gewoon een algemeen onderzoek gedaan, waarin iemand een heel opmerkelijk resultaat opmerkte.

En als je het over zelf parameters zoeken hebt: Conclusies trekken aan de hand van het aantal vrouwen dat op een LAN party komen is nou echt zo'n parameter om een onderzoek kloppend te maken.
Er bestaan meer games dan wat jij speelt.

Wees dus eerst zelf eens wat objectiever, voor je commentaar geeft op een onderzoek.
woei... er zijn meer nerd vrouwen dan mannen! kijk.. dit is interessant :P

en die vrouwen maar zeggen dat wij een stelletje nerds zijn! whahaha
idd wij zijn geen nerds
[evillaugh]
moehahaha
[/evillaugh]
nerd... 10 achterelkaar coden, dan ben je een nerd
Spel spelen betekent niet dat je een nerd bent hoor.
De volwassen vrouwen maken 26 procent van de markt uit, terwijl jongens van zes tot zeventien slechts 21 procent van de markt bezetten.
Dit kan je toch niet met elkaar vergelijken? Als je geslachten wilt vergelijken moet de rest hetzelfde zijn dus ook de leeftijd.
Ooit wel eens aan gedacht dat je ook het artikel zelf eens kan lezen?

Ze hebben alle groepen vergeleken.
Maar dat meer mannen games spelen dan vrouwen is niet bepaald schokkend. Dat meer jongens gamen dan meisjes is ook niet schokkend.
Dat vrouwen meer spelen dan jongens is echter een resultaat dat niemand verwacht. Vandaar dat dat resultaat dan ook hier wordt vermeldt en de rest niet.

Als je even 2 seconden bij USA Today kijkt zie je de andere resultaten ook.
hangt natuurlijk erg af van welke spelen. first person als ut,cs,q3 etc kom je niet verder dan een verhouding 1:20 denk ik voor vrouwen.

Volgens mij zitten ze ook veel vaker offline te spelen ja age of empires schijnt heel leuk te zijn tegen de computer volgens men zusje :?

Of patience en hartenjagen is ook populair bij vrouwen krijg ik het idee.

"They don't hear enough about what the market is. I think they just assume that it's boys that are playing these games," she said. "(Girls' games are) very boring, there's no story line, it's almost like they play it down for girls."

UT,Q3 storyline? :D

beetje dom onderzoek
Misschien geeft dat wel aan dat vrouwen meer behoefte hebben aan storyline dan jongens :)

Bij jongens is het niemand ooit opgevallen dat Quake geen storyline heeft.

Wat interessanter zou zijn voor het onderzoek is hoe groot de markt economisch gezien is.

Ik zie mijn ouders bv veel kaartspellen spelen. (spider geloof ik)
Maar aangezien dat gewoon in windows (of pluspack) zit, is daar geen geld aan te verdienen.

Een Mahjong spel zal je ook minder aan verdienen dan Half-Life2.

Ik verwacht dat mannen en jongens wellicht niet zoveel meer spelen, maar er wel veel meer geld aan uitgeven.
Ik zie het al voor me:
Unreal tournament 2003 vrouw zegt: die you bitch!

Cool! :P
Ja, misschien een nieuwe markt voor de porno-industrie na het vla-worstelen. Of misschien ondeugende huisvrouwen waarmee je live een online game kan spelen voor 1,10 p.m.
Volgens mij zijn die 18+ spellen toch vooral bedoeld voor puberende gamers en niet zozeer de 18+ mensen.....verboden is cool, toch?
Dit is volgens mij een dikke maand geleden ook al op het nieuws geweest...
Twee keer hetzelfde onderzoek in zo'n korte tijd?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.