Hauppauge WinTV-PVR-250 review

Bij Sudhian Media is een review verschenen over de Hauppauge WinTV-PVR-250 kaart. Deze tv-kaart wordt geleverd met een infrarood afstandbediening en een flinke softwarebundel. Het bijzondere aan de kaart is dat er een hardware MPEG1- en MPEG2-encoder aanwezig is waarmee tv-programma's zonder een zware processorbelasting opgenomen kunnen worden. De reviewer is tevreden over de kwaliteit van het product en is van mening dat de kaart prima de basis kan vormen voor een zelfgebouwde computer met de functionaliteit van een Microsoft Media Center PC:

Hauppauge WinTV-PVR-250 doosThe card comes complete with a remote control which allows all the functionality of the card to be controlled remotely. With this, your PC goes a long way to meeting the full functionality of a Microsoft Media Center PC. The only missing feature is the ability to control other third-party application such as Windows Media Player or WinAmp. As Microsoft will not sell Windows MCE apart from on complete, approved, PCs, then the only way to get this functionality is to use third party applications such as WinLIRC or uICE.

Door Hielko van der Hoorn

26-03-2003 • 17:30

42

Submitter: T.T.

Bron: Sudhian

Reacties (42)

42
42
31
16
1
4
Wijzig sortering
Wat ie kost staat hier ergens links van je. Er zit een hardware mpeg2 encoder op en in combinatie met een epia M een prima basis voor HTPC oplossing.

Als je met linux (mythTV, Freevo) aan de gang wilt een drivertje voor deze kaart is in de maak. Ik verwacht V4L2 compliancy over een paar weken. Capturen doet ie nu al. http://ivtv.sourceforge.net/

Ben met dit kaartje erugh tevreden maar heb geen enkele referentie daar het mijn eerste TV kaart is. Heb je een stevig systeem dan denk dat je beter af bent met een el cheapo TV kaart.
In de nieuwste Computer Totaal komt ie als 'Beste uit de Test', naast de Leadtek Winfast 2000Xp Deluxe, de Pinnacle PCTV Pro en de Hercules Smart TV Stereo.
Ook in de CT wordt de extra processor en de grote softwarebundel van de WinTV geroemd, maar wat zij een nadeel vinden is dat deze kaart slechts 8 van de 32 zenders er zelf uitpakt (maar dit lijkt mij vooral een kwestie van de sterkte van het signaal, en ze zeggen in dat artikel ook dat ze een 30 meter lange kabel gebruiken ;) ).

* 786562 The
edit:

* 786562 The
Ik heb het ding nu ook in mijn PC zitten (al een maand en nog maar 1x gebruikt) en heb inderdaad nog maar weinig zenders. Stond er in de Computer Totaal nog een tip hoe je eenvoudig de rest van de zenders er bij kan zetten? Zoals een zendertabel o.i.d.?
Niet laten zoeken op Nederlands - Cable, maar volledig. Dan zoekt ie op frequentie. Het duurt langer, maar dan heb je wel alle zenders.
Een zendertabel hangt af van je kabelbedrijf en je woonplaats, en is vast wel op de site van dat bedrijf te vinden. Bij Casema staat 'ie ook op Teletekst van het informatiekanaal.
Toch is het een realistisch scenario. Een heleboel mensen gebruiken de TV-Kaart als secundair tv-kijk instrument. En die staan vaak boven, achter een lange kabel. Ontvangstkwaliteit is dan ineens heel belangrijk. (Tenzij je van geklooi met versterkers e.d. houd)
Anoniem: 79031 26 maart 2003 18:41
Deze kaart werkt wel met WINDOWS XP MEDIA CENTER.

Dus als je die OS hebt dan is deze kaart zeker een aanrader :)
Dat ontkent ook niemand maar er staat ook het volgende
As Microsoft will not sell Windows MCE apart from on complete, approved, PCs
dus het klopt precies ALS je Windows Media Center hebt, dan.
Maar normaal heb je dan al een PC met tv kaart en deze dus niet meer nodig :)
ja maar dat is nou het interessante aan de PVR250 er zit een iCompression iTVC15/Conexant CX23415 MPEG chip op en de nieuwere kaarten hebben de iCompression iTVC16/Conexant CX23416 MPEG chip. De laatste zelfs met AC3 echter wordt dat nog een licentie probleem als ze het willen supporten.
Anoniem: 4417 @drikus26 maart 2003 18:05
Ja, inderdaad. Ik lees het ook net.

Dus de Hauppauge WinTV PVR250 is niet uitgerust met een Broadcom/Visiontech KFIR chip?

Goed nieuws! :)
Ik heb ook al een tijdje deze kaart en ben echt enorm enthiosiast. Bijna perfect beeld wat deze kaart op weet te nemen. En dat ook nog eens met prima compressie.
Na opname nog ff door TMPG halen, en je kan het direct op SVCD fikken.

Kan ik eindelijk al die oude video banden eens weggooien :)

Het enige minpuntje wat ik heb kunnen vinden tov de miro pctv pro kaart, is dat deze kaart de zender namen niet zelf invult tijdens installatie. Dat is dus ff uitzoeken en editen. Maar dat is een functionaliteit die Hauppage zover ik weet in geen van zijn tv kaarten heeft zitten.
Met deze test bedoel je de computer totaal test. Staat hiero http://www.hauppauge.tv/files/ct.pdf. Vage test overigens.
http://www.shspvr.com in de how to use sectie meer info over kanalen toevoegen. In het forum ook genoeg info. En of hier http://www.hauppauge.tv/hcwforum/
Ik heb de 350, das dezelfde kaart, maar dan met tv-out en radiotuner. Ben er erg blij mee, nauwelijks CPU belasting bij opnemen, goede kwaliteit. Enige nadeel is dat de software niet allemaal even goed is. De TV applicatie wel, maar de film editor wil nog wel eens raar doen. Zelf gebruik ik andere software (Flask), dan is deze kaart een waar plezier!
Anoniem: 17912 26 maart 2003 19:30
Hmmm schreef ik vanmiddag dak erg trevree was over deze kaart en dan is die thread er 's avonds uitgegooid...

ik heb goed scherp beeld en zou geen andere kaart willen
Anoniem: 53628 26 maart 2003 19:44
Alleen de nieuwste drivers zijn een beetje brak. Scherp beeld maar geen geluid.

Moet ik helaas maar de vorige versie gebruiken die nog een aantal minpunten met zich meedraagt. Zoals het beeld dat bevriest na een random aantal channel switchen. (moet je of even naar de volgende zender gaan en weer terug of even twee keer op freeze drukken)

Hebben anderen ook last van die sound bug?

(Ik heb hauppauge er al een mail over gestuurd)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.