Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Door , , 28 reacties
Bron: X-bit Labs

AMD logo met drop shadowNadat AMD en Intel gisteren de prijzen van hun desktop processors verlaagden, lijkt AMD de smaak te pakken hebben gekregen. Ook de prijzen van AMD's mobiele processors zijn nu verlaagd, zowel voor de mobile processors als de mobile desktop processors. De prijsdalingen variŽren van vijf bijna vijftig procent, waardoor de mobiele processors van AMD nu weer een stuk goedkoper zijn dan bij concurrent Intel.

De prijzen van de mobile processors zijn alsvolgt:
CPU modeloude prijs ($)nieuwe prijs ($)verlaging (%)
Athlon XP 1900+18610543,5
Athlon XP 1800+1579837,5
Athlon XP 1700+1458144
Athlon XP 1600+1197438
Athlon XP 1500+996732
Athlon XP 1400+995247,5

De prijzen van de mobile desktop processors:
CPU modeloude prijs ($)nieuwe prijs ($)verlaging (%)
Athlon XP 2200+18611737
Athlon XP 2000+1579241,5
Athlon XP 1900+89845,5
Athlon XP 1800+83777
Athlon XP 1700+766218,5
Athlon XP 1600+695717,5
Athlon XP 1500+52520
Moderatie-faq Wijzig weergave

Reacties (28)

Probeert AMD soms ruim baan te maken voor de Athlon XP-64? Dat ze alle 32bit modellen stukken goedkoper maken?

Ik vraag me alleen af of je dit verschil in prijs ook meteen bij aankoop van een laptop zal merken. Ik denk het zelf niet, of je moet zelf je lap in elkaar knutselen :P
In de prijs van de laptop niet in eerste instantie , maar het kan makers van laptops misschien wel overhalen tot het gebruik van aan AMD cpu ipv een duurdere Intel. Als je er een paar 1000 tegelijk bestelt , dan kan zo'n 30 % prijsvermindering al aardig wat verschil maken :) en zullen dus sommigen opteren om ff een amd laptop in elkaar te steken... veel winst zal amd met deze cpu's toch niet meer kunnen maken , wel kunnen ze inderdaad er nog marktaandeel mee afsnoepen. Risicovol van AMD , dat wel hoor , maar als deze zet werkt , dan zal het in opteron tijdperk wel zijn vruchten afwerpen...
Zo risicovol vind ik het eerlijk gezegd niet. Je ziet nu dat de OEM's met Hewlet Packard voorop, nu eindelijk tot inkeer zijn gekomen dat het mensen werkelijk waar niet uitmaakt wat voor processor ze erin hebben zitten. Als het maar snel genoeg is voor een spelletje en een beetje Word.

Kun je dat aanzienlijk goedkoper doen (door een AMD erin te schroeven i.p.v. een Intel) dan ben je opeens een stuk prijscompetetiever. Daarom zijn van nu af aan de mobiele Pavillions van HP (wel een van de grootste pc-bouwers ter wereld) alleen nog maar uitgerust met mobile AMD's.

Hetzelfde is trouwens het geval bij de desktops, maar dan met de grafische kaarten. Only Ati from now on. (ipv GeForce MX :+)
Wat ik me nou afvraag hoe is het energie verbruik van de Athlon XP-M eigen t.o.v. van de P4-M?
Volgens mij nog minder , doordat een amd meer tussenstappen heeft dan een intel... de echte waardes weet ik niet , maar als je kijkt naar de desktop cpu's dan zitten tegenwoordig de topmodellen van intel zelfs al over het stroomverbruik van amd. Ik veronderstel dat dit bij de mobiele broertjes idem is, sterker , door de fexibelere powernow heeft amd denk ik het voordeel...
Dan denk ik dat jij het over de Pentium III-M en de Pentium 4-M hebt. De nieuwe Pentium M (Banias) die Intel in zijn Centrino-strategie verkoopt gebruikt echt gruwelijk weinig, en volgens mij ook minder dan AMD's mobile processors.
maken ze nu uberhaupt nog wel winst op die dingen?
een prijsdaling van 40% doe je niet ff zonder dat je je winst ook bijna halveerd of zelfs helemaal weg haalt.
Als de verkoop van de processors dan ook stijgt, samen met de prijsdaling, zullen ze wel nog winst maken. En dit is dan ook de bedoeling van AMD: hun marktaandeel op de mobiele markt verruimen.
Mss proberen ze nu wel wat marktaandeel af te snoepen, om dan al een goede basis van marktaandeel te hebben, wanneer de mobiele versie van de Athlon64 er komt. Want dan zullen natuurlijk meer notebooks met een Athlon64 uitgerust worden.

* 786562 Durona
Tja dat is dus moeilijk te zeggen .. de kostprijs van een processor bestaat natuurlijk niet alleen uit productie/materiaal kosten maar vooral ook research. In absolute zin zullen ze er denk ik wel winst op de processors zelf maken gezien het feit dat de research natuurlijk al stukken eerder is 'geboekt' echter of er feitelijk winst op wordt gemaakt dat is denk ik een hele goede vraag.
zijn er echt mensen die zoveel voor deze cpus betalen ??

De prijzen van de mobile processors zijn alsvolgt:

CPU model oude prijs ($) nieuwe prijs ($) verlaging (%)

Athlon XP 1900+ 186 105

Athlon XP 1800+ 157 98

Athlon XP 1700+ 145 81

Athlon XP 1600+ 119 74

Athlon XP 1500+ 99 67

Athlon XP 1400+ 99 52


De prijzen van de mobile desktop processors:

CPU model oude prijs ($) nieuwe prijs ($) verlaging (%)

Athlon XP 2200+ 186 117

Athlon XP 2000+ 157 92

Athlon XP 1900+ 89 84

Athlon XP 1800+ 83 77

Athlon XP 1700+ 76 62

Athlon XP 1600+ 69 57

Athlon XP 1500+ 52 52


Als je het aan mij vraagt kost een xp1800 +-70 euro en xp2100 is onder de honderd beetje vaag allemaal :S

correct me if i'm wrong
dan heb je het over MOBILE processors.

niet over degene die in "normale"pc's zitten
Hij KAN koeler zijn, maar daarvoor moet PowerNOW ingeschakeld worden, en dat kan jou desktop moederbord niet. En stiller.... ik heb nog nooit een luidruchtige processor gehoord. Dus dat ligt echt aan je eigen keuze wat betreft koeling. Een gewone XP processor is prima geruisloos (of zo goed als) te koelen. Zelfs zonder waterkoeling. Maar overklokken is er dan niet bij. Tis wat je zelf wilt
ha! 't lijkt wel alsof ze zichzelf weg gaan concurreren..

maar ja... wie ben ik... :+
erm minder prettig ;) ik heb zojuist 2 weken mijn nieuwe laptop met een athlon 2200+ :) 37% daling scheelt toch wel aardig wat :)
Ofdat je laptop nu 37% goedkoper zou zijn, das dus onzin.. de prijsdaling merk je op zijn vroegst pas op een maandje. En gezien het feit dat laptops vrijwel altijd als OEM verkocht worden denk ik dat het nog een heel stuk langer kan gaan duren voordat je het echt gaat merken.
De prijzen van de mobile processors zijn alsvolgt
De prijzen van de mobile desktop processors
mobile <-- :?

* 786562 _Geus_
Als jij deze procjes vindt in de pricewatch wil ik ze hier wel naast planten hoor :)

Losse mobile processors staan er echter niet in, en wat moet je er ook mee? Die kun je toch bijna nooit los kopen om zelf in je laptop te prikken...
werken die mobile processors ook op gewone moederborden, en werken die mobiele functies zoals speedstep dan ook nog?
Ik meen dat je ze er wel in kan zetten, maar je hebt er bijna geen voordeel aan, omdat de mobo's dus idd niet de extra functies ondersteunen.

Maar hij is wel koeler, dus als je een stil systeem wilt hebben...

Btw, ik meen dat speedstep toch van Intel is? :? AMD heeft PowerNOW! (meerdere modussen)

[edit]
@Lurge: Daar zit zeker wat in, alleen moet je een mobile moederbord niet vergelijken met een gewoon. Ze hebben een compleet andere opbouw, denk ook alleen al aan de geintegreerde video. Wil je dan zoiets doen, koop dan gewoon een lap ;)
ja, je hebt gelijk, amd heeft powernow. Wel jammer dat die mobile processors niet te krijgen zijn icm mobiele mobotjes, bijv voor ITX zoals via dat nu doet voor de via eden. Ik heb liever een amd-tje die bijna niet gekoeld hoeft te worden en zeer goede prestaies heeft dan zo'n via eden geval.
Als ik dit soort enorme prijsdaling zie, waarom krijg ik dan altijd zo'n vreemde bijsmaak ? Iets in de zin van hoeveel ik dan TEVEEL betaald de afgelopen tijd voor mijn processors ???. ;(
Ze doen de prijs pas omlaag als ze de research kosten eruit hebben en om het eerst uniek te maken. Gewoon marketing strategie, als je de meeste waarde wil hebben voor je geld moet je niet iets kopen wat net uit is, maar even wachten tot de prijs gezakt is. Is gewoon standaard marktwerking en je word niet genaaid ofzo, je laat maybe alleen je zelf naaien :P

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.



Apple iOS 10 Google Pixel Apple iPhone 7 Sony PlayStation VR AMD Radeon RX 480 4GB Battlefield 1 Google Android Nougat Watch Dogs 2

© 1998 - 2016 de Persgroep Online Services B.V. Tweakers vormt samen met o.a. Autotrack en Carsom.nl de Persgroep Online Services B.V. Hosting door True