Scribd, het bedrijf achter Scribd, SlideShare en Everand, is gehackt. Criminelen kregen daarbij toegang tot data van gebruikers en klanten, zo laat het bedrijf weten. Het heeft gebruikers gewaarschuwd voor phishing.
Gebruikers van wie mogelijk gegevens bij de hack betrokken waren, hebben een mail gekregen. Ook heeft Scribd een algemene pagina online staan. Het gaat volgens het bedrijf om basisgegevens, maar bij sommige klanten mogelijk ook om gevoeligere gegevens. Het is onbekend om welke data het gaat.
Criminelen hadden toegang tot een intern systeem, zo zegt het bedrijf in de mail aan klanten. "We hebben het getroffen systeem beveiligd en de ongeautoriseerde toegang beëindigd", aldus Scribd. "Er zijn geen aanwijzingen dat deze gegevens zijn misbruikt, maar we informeren u uit voorzorg, zodat u zelf stappen kunt ondernemen om uw gegevens te beschermen."
Scribd zegt verder niets over mogelijke oorzaken van de hack, maatregelen om die in de toekomst te voorkomen of mogelijke daders. Het bedrijf heeft beveiligingsonderzoekers ingeschakeld om de hack te onderzoeken. Scribd is een dienst om documenten online openbaar te maken. SlideShare doet hetzelfde voor slideshows. Everand is een platform voor onder meer e-books.
:strip_exif()/i/2008480466.jpeg?f=imagenormal)
:strip_icc():strip_exif()/u/1396414/crop65df1273238a2_cropped.jpg?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/612605/crop56ce1c7847a02_cropped.jpeg?f=community)