The Duskbloods komt pas in 2027 uit

FromSoftware heeft Switch-game The Duskbloods uitgesteld. De ontwikkelaar heeft meer tijd nodig om de game af te maken. The Duskbloods zou aanvankelijk nog dit jaar moeten verschijnen.

FromSoftware zegt op X dat de game is uitgesteld naar 2027, maar de makers geven daar geen concretere datum bij. FromSoftware zegt dat het 'tijdens de netwerktest actieve interesse zag in kernconcepten van de game'. "Om deze aspecten verder te verbeteren, hebben we besloten de release te verschuiven zodat we meer tijd hebben voor laatste aanpassingen aan gameregels en balans", schrijft het bedrijf.

FromSoftware kondigde The Duskbloods in 2025 aan. De game is een multiplayergame voor maximaal acht spelers die samen vijanden verslaan. De 'pvpve-game', zoals FromSoftware het noemt, is een exclusive voor de Nintendo Switch 2.

De game zou aanvankelijk nog in 2026 uitkomen. Het is de tweede game van FromSoftware die voornamelijk om onlinemultiplayer draait. Eerder maakte het bedrijf de Elden Ring-spin-off Nightreign. FromSoftware heeft altijd gezegd dat het bedrijf van plan is singleplayergames te blijven maken.

Tweakers schreef eerder al een preview over The Duskbloods.

The Duskbloods

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

30-10-2026 • 10:52

5

Submitter: perry

Reacties (5)

Moderatie-faq

Sorteer op:

Weergave:

Ik hoop stiekem dat de exclusiviteit tot 2027 onderhandeld is, immers lijkt mij dit een zeer gaaf spel bij het gebrek aan een (wat de artstyle betreft) spirituele opvolger van bloodborne. Er zijn zeker andere interessante switch titels maar over het algemeen heb ik een console van een ander merk
Bijzondere keuze in deze tijden van ontslagen en closures van bedrijven om het bij een console exclusive te houden. Dat gezegd hebbende maakt Fromsoftware nog gewoon kwaliteit en heeft het echte artiesten in huis. Hopelijk komt er nog een port naar andere systemen.
Ergens kun je je niet aan de gedachte onttrekken dat ze dachten "GTA 6 komt eraan, laten we onze release nog maar even uitstellen." Hoeft niet, maar alle games die op dit moment uitgesteld worden hebben naar mijn mening terecht of onterecht dat stigma aan zich hangen. Wat ook niet raar is gezien de impact van die game.
Ik snap het aan één kant wel, maar ook niet helemaal. Precies op dezelfde dag of in dezelfde week releasen is niet handig als iets zo groot gehyped is. Maar verschillende doelgroepen zijn er altijd. En het is ook echt niet zo dat gta6 voor een half jaar alle aandacht opslokt en dat niemand een ander spel gaat kopen. Geloof mij, de meesten zijn na 3 dagen tot een week al weer klaar met een nieuwe game. Als je de spelers aantallen op Steam bekijkt daalt het altijd hard na een paar dagen. En ook gta6 zal geen forever game zijn.
Ik vind het jammer dat het niet gewoon een sterke single player game is met optie voor multiplayer aan te zetten net als Elden Ring. Toch kijk ik uit naar de release van deze game.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn