'AMD-driver verwijst naar mogelijke gpu PS6 en apu Steam Deck 2'

AMD's Adrenalin 26.9.2-driver bevat verwijzingen naar hardware die nog niet is uitgebracht. In de driver staan de codenamen ATlite3, AT2 en Gainsborough. Mogelijk gaat het onder meer om de gpu van de PlayStation 6 en de apu van de opvolger van de Steam Deck.

Een lid van het AnandTech-forum deelde de codenamen in de driver, merkte VideoCardz op. Volgens de bekende leaker Kepler_L2 verwijst ATlite3 waarschijnlijk naar de gpu in de PlayStation 6. Hij verwijst daarbij naar de PlayStation 5-gpu, waarvoor AMD tijdens de ontwikkeling de naam Navi10lite gebruikte. AT2 is een gpu die AMD waarschijnlijk volgend jaar uitbrengt.

Gainsborough is mogelijk de gpu voor de opvolger van de Steam Deck. Die gebruikt volgens afzonderlijke import- en exportgegevens AMD's nieuwe FF6-package, dat 25mm bij 25mm groot is. De naam is logisch: de apu van de Steam Deck heeft de codenaam Aerith. Aerith Gainsborough is een bekend personage in Final Fantasy VII. De Steam Deck OLED-gpu stond bekend als Sephiroth, een ander personage uit die game.

Steam Deck, handheldgameconsole. Bron: Valve
De Steam Deck. Bron: Valve

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

03-10-2026 • 09:30

47

Submitter: Tundreq

Reacties (47)

Sorteer op:

Weergave:

Ah de langverwachte SteamDeck2 - ik kan niet wachten om deze uit te proberen!

Uiteraard mag een flinke bump in SoC vermogen te verwachten zijn, heeft hij dezelfde ergonomie met trackpads en de prijs zal wellicht 'marktconform' zijn, maar ik hoop dat ze het scherm met rust laten, ondanks dat full-hd de 'norm' zou moeten zijn. Klinkt misschien gek, maar ik geloof dat de concurrentie vooral in marketing-terminologie denkt.

De concurrentie met de Claw 8, XAX, (Legion) Go2 etc. hebben allemaal full-HD of zelfs 1920x1200 met schermen tussen de 6-9" groot, maar bij een handheld zijn er wat dingen om te realiseren die je pas afweegt zodra je de eerste impressie voorbij bent, en geloof mij maar, deze is kort en verdwijnt zodra je aan het gamen bent. Deze factoren spelen pas echt mee zodra je speelt:
  • accuduur
  • warmteontwikkeling / geluid -> laten we dit comfort noemen
  • kijkafstand
  • aanschafprijs/reparatieprijs (marginaal, scheelt 3 tientjes)
Accurduur spreekt voor zich, maar in wat voor mate is dit verschil er? Het is onmogelijk hier een formule voor te geven, maar ik kan het uitdrukken als volgt: 1280x800 + 2x MSAA =~ full-hd, met slechts de helft van de post-FX berekeningen (dat wordt gewoon op ~1M pixels gedaan). 1280x800 wint hier terwijl het de scherpte van 1080p heeft. Het resultaat is langere accuduur, minder warmteontwikkeling, en minder geluid voor nagenoeg dezelfde scherpte. Let wel, de scherptewinst met MSAA is niet observeerbaar bij textures/niet-geometrische VFX enzo, de 3D modellen gaat het hier voornamelijk om.

Vind je 2x MSAA nodig op 1080p? Dan doe je 4x MSAA op de 1280x800 scherm. Ben je fan van TAA? Los van dat de resolutie dan niet meer linear schaalt - even better gezien dat helemaal zwaar tegen post-FX leunt :P

Warmteontwikkeling/geluid spreken dan voor zich, wat minder belasting op de SoC vertaalt zich naar minder warmte en minder geluid van de fans. Juist de SteamDeck onderscheidt zich t.o.v. de concurrentie door stervens heet te worden na een halfuurtje spelen. De concurrentie kennende zullen ze indien het nodig is fans in de handgrepen bouwen en dit vermarkten als een feature 8)7

Kijkafstand is eigenlijk misschien belangrijker nog, maar is lastig om zomaar te gebruiken. Wat ik merkte is dat ik vooral grote handhelds juist verder van me vandaan hield dan een kleiner device (e.g. de AYN Odin 3, 6" scherm maar 2x zo klein -> ik houd deze met mijn vingers vast). Een grotere kijkafstand verkleint de noodzaak voor pixeldichtheid. De vergelijking met TV's is hier toepasbaar.

Tot slot de aanschafprijs/reparatieprijs. Voor de fabrikanten is dit peanuts, maar niet voor de consument. Zo zag ik bij iFixit (ga ik ff niet linken) een verschil van 30 euro tussen de SteamDeck's OLED scherm en de XAX'. Wat dit doet met de aanschafprijs is niet te noemen, maar het is een factor.

Wat mij dwarszit is dat er wellicht meer van deze factoren zijn die gebruikt worden om het apparaat op papier mooier te laten lijken dan de concurrentie, terwijl de gebruikservaring niet wordt verbeterd. Ik hoop dat Valve niet teveel naar de concurrentie kijkt en zich niet laat leiden door de rest van de markt.

Wat Valve heeft gedaan met de SteamDeck is op elk observerbaar vlak m.b.t. de gebruikersbeleving tactisch gekozen imo, en hopelijk doen ze dat ook met de opvolger :)

[Reactie gewijzigd door Litanic op 3 oktober 2026 14:05]

Goh, ik ben het echt heel erg niet met je eens...

Je hele MSAA verhaal volg ik eerlijk gezegd niet, maar je kunt er geen pixels bijmaken die er niet zijn. Ik vond de 800p van de Steam Deck niet vervelend toen ik het ding gebruikte, maar toen ik naar de XAX overstapte ervaarde ik de hogere resolutie absoluut als een verbetering. Ook zijn er sommige games waarbij dingen op de Steam Deck niet altijd goed zichtbaar zijn die wel beter werken op een FHD scherm. Bij het dan weer iets op de Steam Deck proberen viel de resolutie ook echt tegen.

Kijkafstand... ik denk dat dat een persoonlijk ding van jou is. Misschien hou je gewoon niet van grote schermen? Ik ben ondertussen naar de MSI Claw EX met 8" scherm en dat is ook weer gewoon een flinke stap vooruit en ik ga hem echt niet verder weg houden. Juist fijn dat het beeld groter is.

De belasting op de SoC is ook maar zeer de vraag hoeveel dat verlagen van de resolutie echt helpt. Op de MSI merkte ik in ieder geval niet zo gek veel voordeel bij een aantal games die ik probeerde om te zien of hij veel zuiniger werd van het verlagen van de resolutie. Het hangt erg van de gebruikte hardware af of lagere resolutie veel winst oplevert. De Steam Deck was nog veel beperkter in GPU power dus daar was het logisch om die lagere resolutie te gebruiken.

Bovendien... de meeste moderne games kun je tegenwoordig gewoon upscaling gebruiken. Op de Steam Deck 2 verwacht ik FSR4 of beter, en dat ziet er gewoon top uit. Waarom zou je dan genoegen nemen met een scherm dat fysiek gewoon niet scherper weer kan geven? Bovendien heb je ook altijd nog lichtere of oudere games, dat is toch fijn om die dan wel op een hogere resolutie weer te kunnen geven?

Meer dan FHD lijkt me inderdaad ook niet nodig op 7-8", dat zie je denk ik niet meer zo, maar minder dan FHD is echt wel zichtbaar in mijn ervaring. Het hoeft geen dealbreaker te zijn, maar mensen die zeggen dat je het verschil niet ziet (waar sommige youtubers ook een handje van hebben) die zien of niet zo bijster goed of weten gewoon niet waar ze het over hebben.

Verder betwijfel ik zeer dat dat verschil in aanschafprijs wat jij zag nou zo hard op die resolutie hinkte. Ik denk eerlijk gezegd dat ifixit gewoon een betere deal kreeg op die oled panelen die Valve gebruikt. Het zou me niks verbazen als het voor Asus helemaal niet duurder is, of misschien zelfs wel goedkoper, om hun LCD FHD scherm in te kopen dan het OLED paneel voor Valve.
Fijn dat iemand het durft te challengen want het lijkt inderdaad een voor de hand liggende. Ik stoorde me er zelfs aan dat de SteamDeck niet full-hd was :)

Qua pixeldichtheid is er geen argument - full-hd heeft gewoon meer pixels, en daarna valt het uitsluitend op kijkafstand. Dit verschilt dan per persoon wat wel/niet prettig oogt. Ik zie ze inderdaad niet, en als verklaring heb ik het volgende: met de OLED SteamDeck kan ik de pixels van een wit-op-zwart UI icon pas waarnemen op < 40cm afstand, en mijn speelfafstand is een variabele 42-48cm kennelijk, voor wat het waard is dus. Als je een raster waarneemt of je bv. icoon-kartels ziet in de SteamUI en je stoort je eraan -> full-hd.

Waar mijn argument echter ligt is dat een gaming handheld is ontwikkeld voor een bepaald doel en dat is mobiel kunnen gamen. Ik kan uit je verhaal niet halen of dit ook je voornaamste toepassing is, maar ik beredeneer het wel vanuit dit oogpunt. Ik heb het dan over accuduur, comfort (overmatige warmteproductie), kostprijs en nog belangrijker, focus van de h/w ontwikkelaar -> full-hd is daar nog aan toe, maar laten we aub niet nog een pixelrace gaan houden en naar 4K schermen gaan omdat dit beter klinkt/verkoopt, want als blijkt dat mensen zich hier weer op blind gaan staren, dan gaat het weer los en vragen we ons af waarom games voor 24-30fps worden geoptimaliseerd en de accuduur zo kort is 8)7

Als we dan overschakelen naar de beeldkwaliteit en met name de verscherpingstechnieken, dan is dat juist hetgeen waar ik op doelde om niet hoger te gaan in schermresolutie, omdat juist de technieken ver zijn ontwikkeld. Dit is toevallig hezelfde argument dat je gebruikte, maar ik geloof dat je gewoonweg geen compromissen wilt hebben voor kwaliteit.

FSR had ik ook bijna genoemd maar vond ik net even iets tever gaan voor mijn voorgaande post. Het is een mooie techniek indien je wilt up- of zelfs downscalen (ja ik zeg iets engs :P ), maar is geen vervanger voor multi-sampled AA. MSAA is een anti-aliasing techniek en werkt zelfs hand-in-hand met FSR 1: MSAA sampling/resolve -> FSR 1 upscaling -> FSR 1 sharpening (optioneel). De engine/rendering scale bepaalt de basis resolutie, FSR reconstrueert dat in de doelresolutie. Voordat dat gebeurt vertelt de MSAA filter eerst hoe we met de kartels van de geometrie omgaan.

Met FSR 2+ vervangt dit echter ook de AA-filter, maar ik moet even terughaken aan mijn verklaring: er zijn beeldtechnieken die full-hd evenaren en even voor de volledigheid, m.u.v. kleine details in de verte. Zolang je verder geen last hebt van het fysieke pixelraster, dan is er praktisch gezien geen goede reden over voor een hogere resolutie. Persoonlijke observaties kan ik daar verder niet in meenemen, maar die zou ik wederzijds ook nooit aan de kant schuiven. Ik maak me slechts zorgen over dat we het doel uit het oog dreigen te verliezen met dergelijke apparaten :)
Ik ben niet heel mobiel met mijn PC handhelds... gebruik ze vooral thuis op de bank. Sommigen snappen niet waarom je dan voor een handheld gaat, maar ik vind het gewoon wat hebben om de game 'in mijn handen' te hebben. En ik vind het comfortabeler om bv op de bank te liggen en naar een handheld te kijken dan dat ik naar de TV moet kijken. Ik neem ze ook wel eens mee ergens anders naar toe, maar dat is dan meer veilig ingepakt om ze op locatie te gebruiken. De Steam Deck heb ik ook wel eens in de trein gebruikt, maar ook dat dan alleen als ik echt 2 uur in de trein zit of zo. Voor kortere reizen vind ik PC handhelds niet heel geschikt. Maar zelfs op de bank vind ik het wel fijn als de accu een flinke tijd meegaat, ik hang liever niet aan een draadje.

Ik heb overigens wel ook lichtere Android handhelds, zoals een AYN Thor en een Retroid Pocket Nova. Die vind ik een stuk geschikter voor echt mobiel gamen want je steekt ze ook zo even in een (niet te kleine) broekzak. Een PC handheld moet toch eigenlijk altijd wel in een tas.

Wel vind ik gewicht ook echt erg belangrijk. Bij mijn Xbox Ally X had ik zelfs een Dbrand Killswitch die ik niet meer gebruikte omdat, hoewel ik hem op zich comfortabel vond qua textuur en vorm... het ding voegde 150 gram gewicht toe en daarmee werd de XAX gewoon te zwaar. Ook heb ik eerlijk gezegd al een tijdje mijn PC handhelds helemaal niet gebruikt omdat ik last van mijn schouders kreeg en ik denk dat elke avond uren lang een handheld vast houden (languit liggend op de bank) daar zeker aan bijgedragen heeft (repetitive strain). En dat is natuurlijk erger hoe zwaarder het apparaat is. Dus de afgelopen tijd dat niet gedaan om mijn schouders te laten herstellen.

Meer dan FHD lijkt me inderdaad ook niet zinvol... maar ik denk dat het ook wel meevalt met dat fabrikanten steeds hogere resoluties er in gaan stoppen alleen maar voor hogere cijfertjes. De Lenovo Legion Go (1) had immers ook al een QHD scherm, maar bij de 2 zijn ze teruggestapt naar FHD (of FHD+, 1200p, hoe je het wil noemen). Ik heb de Go 1 nooit in handen gehad, maar de algemene consensus was wel dat QHD te veel was (hoewel sommige mensen het wel fijn vonden dat het perfect 2:1 schaalde naar 800p).

Maar zoals gezegd, mijn ervaring met nieuwere apparaten is dat het niet zo heel veel scheelt om lagere resoluties te draaien, zeker niet 1 op 1 met hoeveel minder pixels er gerenderd moeten worden. En doordat upscaling steeds beter wordt gaat dat nog verder, omdat je onder water dan alsnog dezelfde resolutie kunt renderen maar deze upscalen. En zelfs als de upscaling niet perfect is hebben moderne games dan over het algemeen de user interface elementen wel op die hogere resolutie gerenderd, wat al een hoop kan doen voor de ervaring.
Scherpte van graphics is niet zozeer een issue. Daar zie ik de voordelen van het 1280x800 scherm wel. Maar het is juist bij typische PC games waar meer pixels van meerwaarde zijn, zoals de typische paradox 4x games, of de vele city builders waar je met een menu of rij van iconen te maken hebt.

Op de Deck is dat soms gewoon echt een priegelwerk, terwijl het juist de GPU is die in veel van zulke games toch vaak uit de neus staat te eten, of waar je middels FSR4 nog een vrij fijn beeld zou kunnen krijgen middels upscaling, terwijl je alsnog de voordelen van een scherpere UI behoudt.

Let wel, het is nattevingerwerk, en ik snap je insteek, maar het lijkt mij heel erg bekeken met de blik op typische console games, terwijl de Deck juist precies dat biedt wat een Switch en PS5 Portable niet bieden: PC games.

Of het alsnog de trade-off waard is, weet ik niet. Ik hoop vooral op een OLED scherm vanaf dag 1, en geen regressie op geen enkel vlak.
Even een gokje: Cities Skylines -> zo ja, er is een workshop mod daarvoor dat op de Deck zou moeten werken. Voor Skylines II is er geloof ik een developer mode. Dit zou eigenlijk standaard in het menu moeten zitten vind ik.

Maar resolutie zou ook los moeten staan van de UI-scaling. De game dat ik momenteel aan het ontwikkelen ben test ik op o.a. deze twee handhelds:
  • SteamDeck: 1280x800, 7.4" scherm
  • Odin 3: 1920x1080, 6" scherm (en geen trackpads)
Nu zou ik willen zeggen "3x raden welke handheld..." maar ik heb maar 2 opties helaas :+

Het is de Odin 3 dat het me vooral lastig om de UI goed bedienbaar te maken ondanks zijn full-hd scherm. Ik snap het, appels/peren vanwege een kleinere scherm, maar dit is ter verdediging dat resolutie los moet staan van hoe je UI uberhaubt schaalt op je device.

Wat ik heb gedaan is de UI's een responsive layout gegeven zoals moderne websites dat ook hebben. Een bak meer werk, maar later bespaart het weer hoofdpijn en dit zorgt ervoor dat de icoontjes makkelijk tapbaar zijn. De scaling optie blijft echter een voorkeursinstelling en hoort derhalve ook in het menu te zitten.

Verder mee eens. Ik hoop ook weer op een HDR OLED scherm, maar Valve kennende komt dat wel goed.
Cities Skylines is geen 4x game, zo ongeveer de enige uitzondering in hun portfolio? :)

Mods kunnen zaken oplossen, maar het blijft priegelen met pixels. Je hebt nu eenmaal een x aantal pixels nodig om text te kunnen renderen of voor knoppen. In Stellaris of Crusader Kings loop ik er toch een beetje tegenaan dat de grootte van de letters niet per sé het probleem is, maar wel de missende scherpte bij die grootte vanwege de vrij lage resolutie. Je kan er wel voor opteren de tekst groter te maken te compensatie, makkelijker leesbaar, maar dan valt dus weer een deel van de overige informatie wel.

Met een hogere resolutie heb je meer opties of beter gezegd, speelruimte, letterlijk en figuurlijk. Maar het brengt zoals je zelf stelt wel overige nadelen met zich mee. Feit is, met upscaling kan je een lagere resolutie er goed uit laten zien op een hogere resolutie scherm. Andersom kan je niet zoveel. Downscaling is weliswaar een fraaie manier van AA, maar juist tekst is er in de regel niet bij geholpen bijvoorbeeld.

Overigens kudos dat je de handhelds expliciet meeneemt in je design. Dat is niet bij iedere game het geval, waar je dan gewoon een teruggeschaalde PC interface hebt.
Dit is ook al lang volgens verwachting, dat de steam deck 2 zou komen als de sprong in performance (en efficiëntie) die rond de release van de nieuwe consoles en rdna5 verwacht wordt zou komen... Maar het is mooi om langzaam steeds meer tekenen daarvan te zien :)
Kiest Valve niet juist steeds voor een verouderde architectuur?
De Steam Deck was toen hij uitkwam absoluut niet verouderd, die blies alles wat op dat moment op de markt was compleet uit het water, voor een veel lagere prijs.
mwa, er was al zen 3. maar zen 2+ was meer mature.
Ik doelde vooral op gpu performance in een handheld. CPU is minder belangrijk voor de meeste games. Daarnaast ook de efficiëntie... De Z1e performance was wel beter een korte tijd later, maar de efficiëntie was waardeloos. De Z2e kwam er pas echt voorbij eigenlijk, maar voor echt betere performance verbruikt die nog steeds vrij veel. De Intel die in de claw EX zit is de eerste chip die echt next gen aanvoelt... Maar is wel vrij duur.
Verouderd is niet helemaal het juiste woord, maar RDNA 2 was toen de Steam Deck uitkwam ook niet nieuw meer. Met de Steam Machine lopen ze wat verder achter.

Lijkt me dus niet helemaal Valve om meteen volgend jaar op RDNA5 te duiken, maar dat is pure speculatie.
Geloof best dat AMD bezig is met nieuwere generaties. Alleen voor ons consumenten verwacht ik nog zeker 2 jaar niks vanwege rammaggeddon. PS6 komt echt niet eerder.
Heel misschien wel een Deck, omdat die echt al paar jaar oud is. Maar die gaat dan net als de laatste valve releases gewoon voor full price, dus verwacht een 1100 euro minimaal.
De architectuur liep een paar generaties achter bedoelt hij denk ik.
edit:
en de resolutie is niet eens HD, maar slechts HD-ready

[Reactie gewijzigd door LootersV op 3 oktober 2026 12:28]

Off-topic vraag: Ik overweeg een portable te kopen i.p.v. een laptop. Vooral omdat laptops met een vergelijkbare soc aanzienlijk duurder zijn.
Doel is om windows te draaien en muziek te maken met een DAW

Heeft iemand hier hands-on ervaring mee?

[Reactie gewijzigd door OrbNL op 3 oktober 2026 16:33]

Ben heel erg benieuwd of ze hardware technisch nog grote aanpassingen doen. Hopelijk is de ergonomie iets beter, mousepads groter en hopelijk verassen ze me nog ergens mee. Steam Deck 1 is echt een mooi ding, maar heel lang spelen achter elkaar lukt me niet.
Heb je toevallig kleine handen? Voor mensen met grote handen is het zo'n beetje de meest comfortabele handheld ooit. Ik heb zelf ook de Xbox Ally X en de MSI Claw 8 EX, beiden ook goed, maar ze halen het niet bij de Steam Deck imho. Maar ja het is lastig om het voor iedereen goed te krijgen...
Ik heb de steamdeck gehad en nu XAX. De steamdeck is qua ergonomie zeker niet slecht, maar de XAX ligt toch nog een stuk fijner in de hand vind ik.
Ik vind op de XAX vooral de back buttons praktisch onbruikbaar. Te ver naar het midden en kosten te veel kracht om in te drukken (samen met dat je je vinger echt uit moet steken om er bij te komen) waardoor ik ze in de praktijk gewoon nooit gebruikte.

Verder is hij wat zwaarder wat ook niet helpt. De grips zijn op zich wel fijn en de front controls zitten op de juiste plekken en werken goed.
Test je die apparaten of is het gewoon handig om er meerdere te hebben? Misschien op reis dan kan je als een leeg is verder spelen op de andere zonder dat je allerlei powerbanks hoeft mee te slepen
Nee gewoon hobby... Meerdere pc handhelds meenemen lijkt me meer gesleep dan een powerbank. De Steam Deck en XAX moeten eigenlijk V&A op maar nog niet aan toegekomen.
Ik vind de switch juist weer heel klein, mini pookjes en alles heel dicht op elkaar. Maar ze zijn dan ook meer voor kinderen bedoeld.

Ik herinner me nog de release van de eerste Xbox en dan zag je een kind van 6 voor hem zo’n monsterlijk grote controller vasthouden 😅
Hoop wel dat de steamdeck 2 weer meteen een oled heeft. verder eerlijk gezecht is een hogee resolutie, sneller het enige wat ik echt wil zien. Hall effect sticks zullen er wel in zitten. Verder betere repaareerbaarheid, batterij, scherm, touch pads, maar goed.
Ik wil juist niet een hogere resolutie. De reden waarom een Steam Deck juist zo goed werkt is de lagere resolutie 1280x800 is de helft van FullHD wat iedereen maar wilt hebben. Ik heb 10x liever de lagere resolutie en goeie framerates en een degelijke battarijduur dan wanneer je er na 2 uur spelen al aan de oplader moet gooien.

Wat beter zou zijn is wanneer als de Deck docked is hij meer vermogen heeft en je dan fullhd kan spelen.
Upscaling is in tussentijd flink verbeterd dus je kan goedkoper dat gat vullen. Zeker met een stuk sterkere hardware. Verder merk ik dat zeker met het rendere van ui een wat hogere resolutie echt wel prettiger is.
Als hij docked is, lijkt het me dat die dan meestal ook op een beeldscherm, toetsenbord en muis is aangesloten. Dan gebruik je gewoon dat nieuwe scherm, de GPU in de Deck kan gewoon hogere resoluties aan.
Liever meteen TMR sticks. Hall Effect is minder nauwkeurig en verbruikt iets meer. Hoewel dat laatste natuurlijk in het grotere plaatje niet significant uitmaakt op je speelduur ;)
Tuurlijk, ik groepeer ze in het zelfde kluitje maar klopt over het algemeen als beter gezien.
Ik heb sinds kort een steamdeck in huis, had ik veeeeeel eerder moeten doen!

Ik ben helemaal ready voor een steamdeck 2, maar de prijs..... Ik ben bang dat die te hoog gaat zijn voor mij.
Ik ben ook wel benieuwd naar SteamDeck2. Ik heb liever handhelds dan vastgekluisterd zitten aan een tv
Ik ben ook wel benieuwd naar SteamDeck2. Ik heb liever handhelds dan vastgekluisterd zitten aan een tv
Ik ben ook benieuwd
Als de speel ervaring veel beter is dan de eerste generatie. Dan ik voorstellen dat het geen goedkope handheld wordt. Tijd zal het leren.
Hopelijk wordt de APU van de steam deck weer gericht op 15 W tpd zoals de eerste. Lekker low power gaming met lange batterijduur. Hij hoeft van mij niet meteen volgend jaar uit te komen want ben nog tevreden met de huidige :D
Ja en gezien de geheugen crisis is het ook niet rendabel om nu iets nieuws te releasen
Ik zie liever een veel hogere tdp. Die kan je immers zelf gewoon afknijpen mocht je dat willen.
Zou dit niet eerder een verwijzing zijn naar de nieuwe PS handheld?
De prijs en de performace va de steam deck 2,gaan voor mij de doorslag geven of ik hem wel of niet ga halen! En hoe hij docked speelt.
Hopelijk brengen ze ook een 256GB versie uit zodat mensen later die M2 kunnen upgraden.
Ik ben blij met iedere suggestie die ik lees dat er een Steam deck 2 aan zou komen. Ben ik heel blij mee en wil ik graag op instappen als het zo ver is.
Steamdeck is echt een apparaat die ik in mijn jeugd had willen hebben. Heb 'm nu alweer een paar jaar en gebruik 'm vooral voor alle games die ik nooit gespeeld heb of zelfs ps1/2 games nostalgie.

Voor de zwaardere games gebruik ik indien nodig moonlight en stream ik het vanaf m'n game pc. Ik juich de steamdeck 2 zeker toe maar ik zal 'm niet halen omdat ik het gewoonweg niet nodig heb. Maar ik wel groot fan van alles wat Valve uitbrengt qua hardware.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn