'OpenAI kocht AI-camerabedrijf van ex-Apple-werknemers voor 300 miljoen dollar'

OpenAI heeft de afgelopen maanden het bedrijf Glass Imaging voor 300 miljoen dollar overgenomen, melden bronnen van The Wall Street Journal. Glass Imaging ontwikkelt technologie om de beeldkwaliteit van foto's te verbeteren met AI.

The Wall Street Journal schrijft dat de exacte plannen van OpenAI met de start-up niet duidelijk zijn. Het bedrijf is in 2019 opgericht door Ziv Attar en Tom Bishop, twee oud-werknemers van Apple. Zij werkten bij de iPhone-maker onder meer aan de ontwikkeling van de portretmodus. Attar en Bishop wilden volgens The Wall Street Journal een nieuwe methode ontwikkelen om smartphonecamera's met hardware én software te verbeteren.

Naar verluidt werkt OpenAI al enige tijd aan een eigen smartphone waarbij een AI-agent de primaire interface is. Analist Ming-Chi Kuo meldde eerder dat het apparaat volgend jaar in productie moet gaan. Het bedrijf kwam in juli met een macropad voor programmeertool Codex en wil naar verluidt voor het einde van dit jaar een slimme speaker uitbrengen.

OpenAI-ceo Sam Altman. Bron: Sean Rayford/Getty Images
OpenAI-ceo Sam Altman. Bron: Sean Rayford/Getty Images

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

15-09-2026 • 10:23

17

Reacties (17)

Sorteer op:

Weergave:

300 miljoen voor een AI filter. Die (oud-)eigenaren lachen zich een hoedje.
Hetzelfde patroon als bij de "smartphone-apps"- en blockchain-boom: er wordt een bedrijfje gestart met een product/dienst dat enigzings goed loopt. En zodra er een groot bedrijf met een grote zak geld het wil overnemen, lekker cashen en werken aan een nieuw concept.

Het is een leuk "verdienmodel", maar dan moet je wel geluk hebben om de grote klapper te maken :)
Ik denk dat je dit patroon prima los kan zien van de smartphoneapps en blockchain boom.. volgend mij zijn er legio startups die als doel hebben om zo snel mogelijk opgekocht worden door een grotere partij. Of het product of dienst ze leveren "van toegevoegde waarde" is is vaak koffiedik kijken.. het is soms net wat de gek er voor over heeft.
De vraag is denk ik meer waar het bedrijf dat de overname doet de waarde in ziet. Vaak is dat meer in de userbase of willen ze het ontwikkelteam (of enkele mensen van dat team) hebben. Zeker als je wilt groeien dan heb je aan die twee dingen een hoop:
Je kunt je eigen product aan de gekochte gebruikers aanbieden en als je verlegen om personeel zit koop je in een klap een softwareteam die zich al bewezen heeft. Dan hoef je niet te gokken op wat er op sollicitaties afkomt. Plus je neemt de mogelijkheid van de concurrent om het bedrijf of de ontwikkelaars op te kopen weg.
als het niet lukt, dan hang je in startup purgatory volgens de mannen in silicon valley
Logisch: als je alles al hebt gescrapet wat op internet stond, moet je het beeldmateriaal ergens anders vandaan halen.
Openai werkt aan een hoop dingen op papier als het maar leuk klinkt qua revenue. Maar welk product heeft het nou daadwerkelijk gelaunched? Het blijft een terugkomend fenomeen, er is op dit moment heel veel bloatware nieuws rondom AI. Het begin met SpaceX met hun belachelijke ideeën (waar je nu na IPO niks meer van hoort) en nu komt antropic en openai erachteraan met dezelfde onzin. Over 10 jaar kijken we hierop terug met zoals Enron, ze vertonen overigens ook dezelfde boekhoudkundige trucjes om er beter uit te zien.
Wat voor belachelijke ideeen heeft SpaceX dan?
Dat is geen belachelijk idee.
Een eigen smartphone...Doet me denken aan...

YouTube: When you use chatGPT for everything

[Reactie gewijzigd door litebyte op 15 september 2026 10:33]

Hilarisch. Leuk met een knipoog.
Een telefoon.. wat een lachertje is dit aan het worden. Soms lijkt het wel alsof trump daar werkt en met geniale ideeen komt
Lang geleden eens een gesprek gevoerd met een stel lui van een Nederlands bedrijf die in een fantastisch grachtenpand zaten. Ze beweerden drie dimensionale search engine te hebben ontwikkeld voor databases. Kan me de naam niet herinneren, was rond 2010. Zaten in een grachtenpand in Amsterdam. Vond het veel te popi jopi types en er niet verder mee in zee gegaan. Klonk mij teveel als gebakken lucht.
ik voel een patent rechtzaak al aankomen
Open AI heeft een heleboel projecten lopen behalve de meest belangrijke:

hoe winst te maken met een tastbaar product. Dat is vrij lastig maar ik had niets anders verwacht van een AI bedrijf dat geleid wordt door een CEO met alleen maar een MBA. Die hebben meestal de ballen verstand van het creëren van iets tastbaar.

Ik ga binnenkort ook een bedrijf oprichten dat gebakken AI lucht produceert. Hopelijk komt dan ook zo een stomme Amerikaanse multinational die het overkoopt en dan kan ik lekker gaan rentenieren met een bak geld op een jacht in de Caribische zee.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn