Steam-lek onthult vermeende achievements van nog niet verschenen games

Onbekende hackers hebben vermeende achievements uitgelekt voor Steam-games die nog niet zijn uitgebracht. De achievements verschenen woensdag op Exophase, een website die gebruikers achievements van verschillende platforms laat bijhouden. Steam-eigenaar Valve heeft nog niet gereageerd.

Op de website staan achievements voor komende games zoals Persona 6, Tomb Raider: Legacy of Atlantis, Fable en Kingdom Hearts 4. Veel van de achievements onthullen details die ontwikkelaars niet officieel naar buiten hebben gebracht. Zo was van Kingdom Hearts 4 officieel alleen nog een Coco-wereld bekend, maar de uitgelekte achievements onthullen nu al veel meer details over de game.

Naast aangekondigde games zijn er ook achievements uitgelekt voor games die nog niet zijn aangekondigd. Zo wordt op de site melding gemaakt van een Avengers-game en een Twin Peaks-game. De precieze omvang van het lek is nog niet in kaart gebracht, maar de lijst van games breidt zich snel uit.

De achievement-pagina van Persona 6 op Exophase

In een post op ResetEra legt Exophase-eigenaar x3sphere uit dat de uitgelekte achievements mogelijk een fout zijn van Valve. "Veel games met achievements die privé moeten zijn, zijn nu toegankelijk via de api en daarom zijn ze automatisch door de site zijn gescand.'

Het is niet bekend wie er achter het lek zit en hoe dat heeft kunnen ontstaan. Valve heeft het lek niet bevestigd en nog niet op het incident gereageerd.

Door Lumen Heijendael

Stagiair nieuwsredactie

09-09-2026 • 19:35

3

Reacties (3)

Sorteer op:

Weergave:

Ik vind het gebruik van de term 'hackers' wel bijzonder. Het was meer een lek, of slecht beschermde API, zoals zelfs in het artikel staat. Ik heb me er niet in verdiept, maar wat ik er zo snel van begreep kon je naar een API endpoint van Steam gaan om de achievements op te halen, zoals deze van Counter-Strike 2, maar als je dan de AppID op een ID zette van een 'private' Steam app, dan zag je alsnog de achievements. Op basis van wat daar in stond kon je gissen wat voor game het was.

[Reactie gewijzigd door Dyon_R op 9 september 2026 19:47]

Nog een reden om hekel te hebben aan achievements ;(
Ik lees die laatste zin en denk, wat heb ik in de alinea daar boven dan gelezen? Dat is toch een prima verklaring? Als het in de api staat zou het nog te verifieren zijn ook, tenzij Valve de boel al gefixt heeft. En dat zullen ze intussen wel gedaan hebben.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn