Garmin fēnix 9-horloges hebben dubbel zoveel opslag en helderdere amoledschermen

Garmin heeft de fēnix 9- en fēnix 9 Pro-smartwatches aangekondigd. Ze hebben volgens de fabrikant helderdere schermen en dubbel zoveel opslagcapaciteit. Beide zijn verkrijgbaar met een amoledscherm. De pro-versie komt daarnaast beschikbaar met een memory-in-pixelscherm.

Garmin fenix 9 pro
Garmin fēnix 9 pro

De fēnix 9 pro is in tegenstelling tot de fēnix 8 pro van vorig jaar ook verkrijgbaar met een diameter van 43mm, naast 47mm en 51mm. Daarnaast heeft het 51mm-model een iets groter scherm van 1,5" in plaats van 1,4". Alle 9 Pro-modellen zijn voorzien van een volledig titanium behuizing, terwijl voorgangers nog deels van polymeer zijn gemaakt.

De pro-versie is ook verkrijgbaar met een memory in pixel-scherm. Zo'n scherm is energiezuiniger, maar minder kleurrijk dan amoled. Het mip-model gaat volgens Garmin maximaal 57 dagen mee, terwijl de accuduur van het 51mm-amoledmodel hoogstens 31 dagen is. Dat is nog wel langer dan de beloofde 27 dagen bij de fēnix 8 pro.

Volgens Garmin kan het amoledscherm een maximale helderheid van 3000cd/m² bereiken. Bij de 8 pro met amoled beloofde de fabrikant en helderheid van 2000cd/m². Wel was de 8 pro ook verkrijgbaar met een microledscherm, dat een hogere helderheid van 4500cd/m² kon bereiken. Het is niet duidelijk waarin Garmin dat scherm nu achterwege laat.

Garmin fenix 9
Garmin fēnix 9

Het bedrijf claimt dat de gewone fēnix 9 ook een veel helderder scherm heeft dan zijn voorganger, maar deelt hierover verder geen specificaties. De fēnix 9 is alleen verkrijgbaar met een oledscherm, terwijl de fēnix 8 ook nog de keuze had uit een mip-display.

Alle fēnix 9 en 9 pro-modellen hebben 64GB opslagcapaciteit, ten opzichte van de 32GB van hun voorgangers. Tot slot belooft Garmin meer functies voor het vastleggen van allerlei sportactiviteiten en voor het meten van de gezondheid van de drager.

De goedkoopste fēnix 9 pro-modellen kosten 1100 euro, terwijl de niet-pro-versie minimaal 1000 euro kost. De sporthorloges zijn vanaf vrijdag 28 augustus te bestellen.

fēnix 8 fēnix 8 pro fēnix 9 fēnix 9 pro
Diameter behuizing 43mm
47mm
51mm
47mm
51mm
43mm
47mm
51mm
43mm
47mm
51mm
Scherm Amoled of Transflective (MIP) Amoled of
Microled
Amoled Amoled of
transflective (MIP)
Resolutie Amoled:
416x416 pixels (43mm)
454x454 pixels (47mm en 51mm)
MIP:
260x260 pixels (47mm)
280x280 pixels (51mm)
454x454 pixels 416x416 pixels (43mm)
454x454 pixels (47mm en 51mm)
Amoled:
416x416 pixels (43mm)
454x454 pixels (47mm)
466x466 pixels (51mm)
MIP:
260x260mm (47mm)
280x280mm (51mm)
Glas Gorilla Glass of Sapphire Sapphire Sapphire Sapphire
Opslag 32GB 32GB 64GB 64GB
Introductieprijs Van 1000 tot 1200 euro Van 1000 tot 2000 euro Van 1000 tot 1100 euro Van 1100 tot 1200 euro

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

25-08-2026 • 15:00

92

Submitter: STK070

Reacties (92)

Sorteer op:

Weergave:

mooie horloges om te zien maar kan iemand mij uitleggen wat het prijs verschil van dit soort horloges rechtvaardigt? 1000-1200 euro voor een sport horloge terwijl er in het prijssegment van 300-350 toch ook gewoon sport horloges zijn?

p.s. ik ben zelf geen gebruiker van specifieke sport horloges maar gewoon een simpele smartwatch met wear os die voor mij volstaat dus ik ben echt gewoon benieuwd wat deze naar mijn idee dure horloges beter kunnen dan een horloge van een kwart van de prijs?
mooie horloges om te zien maar kan iemand mij uitleggen wat het prijs verschil van dit soort horloges rechtvaardigt? 1000-1200 euro voor een sport horloge terwijl er in het prijssegment van 300-350 toch ook gewoon sport horloges zijn?
Ze zijn ook totaal overpriced. Het ding is dat het segment waar Garmin in zit amper concurrentie heeft. Dat segment is: accutijd die in weken te tellen is, heel erg robuust (sterke case, vaak saffierscherm), offline topografische kaarten, muziek e.d. zonder telefoon.

Als je bijvoorbeeld een Apple Watch neemt, die kan zonder allerlei extra apps niet eens een routegebaseerde workout doen met geïntegreerde topografische kaart (alleen met extra apps). Galaxy Watch Ultra kan het alleen met een onbruikbare kaart en slechte routeinstructies.

Er zijn traditioneel wel wat concurrenten als Polar en Suunto, maar die zijn vaak geplaagd door missende features en slechte telefoon apps (vooral Polar).

Het is wel een markt die inmiddels aan het opwarmen is en waar scherper geconcurreerd begint te worden. Coros maakt bijvoorbeeld horloges die vergelijkbaar zijn, vaak voor minder dan de helft van de prijs. Ze zijn qua software niet helemaal bij, maar hebben dan bijv. wel weer veel betere hardware, waardoor kaartrendering een stuk sneller gaat dan op een Garmin Fenix. De softwareontwikkeling gaat wel zo snel dat ze over niet al te lange tijd bij zijn qua features en dan gaat Garmin een geduchte concurrent hebben.

Ik ben zelf overgegaan van een Fenix 8 naar een Coros Nomad omdat ik tijdens het fietsen graag even in/uitzoom op de kaart om de route globaal/lokaal te bekijken. De Fenix 8 is daar veel te langzaam voor, terwij de Nomad bijna instant in/uit zoomt.
Heel premie vindt ik Garmin ook weer niet. De software zelf lijkt heel erg uit losse modules te bestaan in de plaats van dat mooi geïntegreerd geheel.

En als ik bijv met 1 druk op de knop naar een adres wil navigeren dan gaat dat echt heel omslachtig.

Hartslag meting forerunner 955? Die van mijn oude tomtom sport horloge werkte veel beter.

Echter accu duur van 2 weken is daarin tegen wel geweldig.

[Reactie gewijzigd door Jager op 25 augustus 2026 22:04]

965 gekocht via ING paar jaar geleden voor een kleine 500 euro. Zie echt nul reden om up te graden. De rek is er een beetje uit bij Garmin.

[Reactie gewijzigd door eggsforpedro op 26 augustus 2026 09:23]

Hoeveel van die sporthorloges hebben een battery life van 31 dagen?

Je betaalt ook wel voor het ecosysteem en alle algoritmes die er achter zitten natuurlijk. Bij een premium sporthorloge heb je praktisch een personal trainer rond je pols.

De fenix is ook wel hun topmodel en mikt op serieus outdoor gebruik zoals campingtrips van meerdere dagen, ironmans,... De Forerunners, Venus, en Vivoactives zijn iets goedkoper.
Dat, en zo'n Fenix wordt ook niet steeds langzamer na verloop van tijd. Blijft gewoon goed werken als op dag 1. Het zijn meer sporthorloges dan smartwatches, maar de grens wordt wel steeds vager. Garmin voelt de concurrentie van de Apple Watch Pro denk ik wel.

Garmin sporthorloges, ook de goedkopere modellen, staan wat mij betreft wel op eenzame hoogte tov de smartwatches. De sporthorloges van Suunto en misschien Polar bieden ook veel vergelijkbare features, maar een smartwatch is meestal spielerei vergeleken met de Garmins.
De sporthorloges van Suunto en misschien Polar bieden ook veel vergelijkbare features, maar een smartwatch is meestal spielerei vergeleken met de Garmins.
En Polar is enorm gesloten. Ik heb een Polar H10 heartrate band, en ik moest dus ook een Polar account aanmaken. Maar het achterliggende portal is bijna niets te uploaden. Dus als je eens een app hebt die wel FIT-files levert dan kun je met Polar er alsnog niets mee. Erg zuur moet ik zeggen.
Ik vind het toch stilaan wat gortig worden hoor, ik hoop dat m'n 6s Pro het nog even volhoud, al is de altimeter aan het falen en erger ik me steen en been aan de vreselijke navigatie maar dat is voorlopig geen reden om 2x zo veel uit te geven.

Ik heb voor mijn 6S Pro dus een dikke €400 betaald. Ondertussen is dat vijf jaar geleden en wordt deze nog steeds aan die prijs verkocht. 8)7
Ik heb voor mijn 6S Pro dus een dikke €400 betaald. Ondertussen is dat vijf jaar geleden en wordt deze nog steeds aan die prijs verkocht. 8)7
Fenix 8 is nu flink in de aanbieding. Alhoewel niet zo extreem dat je de 400 euro haalt, maar scheelt wel een hoop. En zeker het geringe fuctionele verschil met de Fenix 9 is het zeker een optie.
Er zijn op marktplaats zat Fenix 8 modellen te koop tussen de €500 en €600. Ja, alles wordt duurder... Maar een 8 is wel een upgrade tov de 6 denk ik. Kun je weer jaren vooruit.

En als je die 6 verkoopt, krijg je er ook nog wat voor terug, dus de upgrade is het verschil. Als je dat uitsmeert over die 5 jaar is het best te doen qua investering. Vind ik tenminste. Een nieuwe koop ik niet denk ik. Of Amazon moet weer een leuke aanbieding hebben.
Aan de andere kant. Ik zou graag een beetje Horloge willen voor een normale prijs maar wel moet een goed eco systeem. Dat doet Garmin erg goed.

Zelf wil ook ook graag een watch-face maken (of hoe ze dat noemen bij Garmin) ivm mijn vlieg hobby. De Forerunners, Venus, en Vivoactives vindt ik dan weer wat minder mooi...

De fenix îs precies mooi, maar mij te duur...
Ik heb de Epix gen 2 Pro. Goedkoper dan de Fenix maar wel mooi en met de belangrijkste functies
Idem... Heel tevreden van... heel stuk goedkoper dan de fenix. Bijkomend wat ik ook 'geleerd' heb (with age comes wisdom) is niet op dag 1 er voor te willen gaan (nou ja dat willen is er nog wel maar de zelfbeheersing is wat groter geworden).
Jouw Epix is niet goedkoper dan de Fenix die tegelijkertijd uitkwam. Het was toen een duurdere AMOLED versie van de Fenix, die toen nog MIP-only was.

Nadien is de Epix-lijn stopgezet en opgegaan in de Fenix reeks.
Ik heb mijn Epix in november 2024 kunnen kopen voor 660 euro. Dankzij Twrakers pricewatch. Hij keam via Lunar Time. Dat scheelde ruim 200 euro met de meeste sites. Voor de Fenix lukte me dat niet
Ook zoiets als de ingebouwde zaklamp is eigenlijk voor mij onmisbaar geworden en zou ik eigenlijk niet meer zonder kunnen. Zo veel situaties dagelijks dat ik er even gebruik van maak. Echt super.
De Fenix is niet hun topmodel.

Dat is de Marq serie. En als de geruchten op Garmin rumors kloppen komt heel binnenkort de Marq 3 uit.

Sensorpakket van de Fenix 9 Pro. Nog mooiere afwerking en materialen. Mooiere bandjes, zoals die van de athlete performance, domed lens ipv de verzonken lens zoals bij de Fenix.

Is de nog duurdere Marq serie het prijsverschil waard? Nee, het is dezelfde luxe als de duurste lichtmetalen velgen, Shimano dura-ace op een carbon racefiets, Kiton maatpak, Minotti designbank in de woonkamer etc.

Als hij net zo lang meegaat als mijn vorige Garmin kost de Marq 3 straks, 4 a 5 cent per draaguur. Ik heb geen dure hobby’s of behoefte aan andere luxe items. Dit wordt mijn guilty pleasure
Tja, ik zou je voor gek verklaren. Het probleem met een te dure Garmin is dat het op een gegeven moment gewoon hardware matig verouderd is (en daarmee de waarde ook van je horloge). Niemand gaat nog 1500 euro uitgeven voor een tweedehands Marq horloge die 3 jaar oud is.

Vergelijk dat met een dure merk/model analoge horloge en die behoud altijd ze waarde. Maar goed, geld mag rollen en ieder zn ding. Ik zou persoonlijk voor de fenix gaan en de ander deel een mooie klassieke horloge kopen als je keer een nette outfit aan wilt trekken.
Eigenaar van een Fenix 6X Pro Sapphire (model uit 2019) hier.

Je hebt gelijk dat de features van de Garmin voor de doorsnee sporten (hardlopen, fietsen) niet veel beter zijn dan dat van andere smartwatches. Toch zou ik mijn horloge alleen nog maar vervangen door een andere Garmin Fenix, en wel door:
  1. Accuduur (ik laad 'm ongeveer 1x per week op, dat duurt dan een halfuurtje, en ik heb standaard alle sensoren aan. Behalve GPS, die staat alleen op tijdens het sporten)
  2. Skipistes zonder telefoon/internet
  3. Hardlooproutes genereren zonder telefoon/internet
  4. Zwemmen (ik heb hier geen ervaring met alternatieven, maar ik weet altijd zeker dat ik mijn horloge niet verzuip. Zwembadwater, zeewater, het maakt allemaal niet uit)
  5. Slaaptracking / Body battery
Dit zijn natuurlijk geen USP's, maar om ze allemaal in hetzelfde toestel te hebben, dan vallen de meeste horloges toch af.

En last but definitely not least: het is een robuust toestel. Ik ben gewoon lomp, en heb voor ik mijn Garmin had een flink aantal andere (smart)watches versleten. Krassen her en der (soms midden over het scherm), accu geeft de geest, dat soort dingen. Als ik nu (weer eens) met mijn horloge langs een muur kom, dan weet ik zeker dat er een gat in de muur zit, en dat mijn horloge nog heel is. Het saffierglas is bij mij, na al die jaren, nog als nieuw. Mijn behuizing begint nu langzaam tekenen van gebruik te tonen. Mijn Fossil had na een weekje al meer gebruikerssporen dan mijn Garmin na 6 jaar.

Later toegevoegd: ik draag het horloge dag in dag uit, 23,5 uur per dag. Alleen tijdens het douchen gaat hij uit (en eventueel aan de oplader).

[Reactie gewijzigd door iFre4ked op 25 augustus 2026 15:24]

6. onderweg betalen met geintegreerde kredietkaart
7. muziek om per bluetooth af te spelen lokaal op de horloge
8. Kaarten (anders dan de Apple Watch Ultra)

[Reactie gewijzigd door _Pussycat_ op 25 augustus 2026 17:49]

De robuustheid kan ik bevestigen. Ik ben van een Forerunner 935 naar een Fenix 7 pro saffier gegaan.

meermaals dat ik mijn horloge ergens tegenaan tikte en met angstige ogen er vervolgens naar keer zonder enige zichtbare schade aan het horloge. 1x langs een hoek van een muur geschraapt. Ik was bang voor krassen, het enige wat aan het horloge zat was gruis van de muur :o Dat was bij de Forerunner wel anders.

overigens laat de zilveren/titanium ring wel gebruikers sporen zien. Het is vooral het glas wat niet stuk te krijgen is lijkt het.
Ik ga even vloeken in de kerk maar mijn ervaring is precies andersom. De bezel van mijn Garmin toonde al heel snel gebruikssporen. Daar stond ik echt van te kijken. Mijn Apple Watch ultra daarentegen is na vier jaar eigenlijk nog als nieuw. Ondanks dat ik nog steeds even lomp ben zelfs op de bezel nog niets van gebruik te zien. Hoewel ik de Fenix echt een veel gaver horloge vind, ben ik toch wat huiverig om weer over te stappen. Toch zonde als je horloge van 1000 euro er na een maand al lelijk uit ziet…
Dat snap ik volledig. Welk model was dat en welke kleur?
Laat ik voorop stellen dat ik geen 1000 euro heb betaald voor mijn horloge, maar wel een flink bedrag. Ik draag mijn fenix niet alleen omdat ik verschillende sportfuncties wil op mijn horloge, maar ook omdat ik het een mooie accessoire vind. Ik draag mijn horloge dag in dag uit en dat jarenlang, dus dan wil ik er ook blij van worden als ik er naar kijk.
dat is idd een belangrijke. Ik had voor mijn garmin epix enkel normale horloges omdat ik al die horloges met schermpjes zo plastic uitzagen. Mijn epix met titanium bandje ziet er uit als een mooie ouderwetse horloge maar wel met alle extra gemakken van het sporthorloge en niet zo'n cheap plastic vierkantje.
Ik heb een fenix 8 solar, ga daar niet zuinig mee om. Ik doe veel aan watersporten(ook in zout water) mountainbike ermee(en aantal keren goed op mijn plaat gegaan). Glas is gewoonweg krasvrij, dit heb je niet met de goedkopere horloges. Ik heb een samsung watch gehad en die kon na 4 maanden al richting afval vanwege krassen en scheur in glas. Ook hoe de Garmin software werkt is echt perfect, dit is echt gemaakt door sportmensen ipv marketing.design afdelingen.

Ja het is duur, maar ik doe nu al 2 jaar met een horloge zonder problemen en nu ik de 9 serie zie en niet heel veel nieuws, denk ik nog 2 jaar om te kijken of de eventuele fenix 10 iets is.
Hier hetzelfde met de Epix Gen2 Pro. Het Saffier glas is een echte uitkomst.

Had hiervoor een Suunto 7 zonder saffier. Binnen 3 weken al een dikke kras op het scherm omdat ik ermee langs een steen kwam. Draag het continue. Batterij is ook een verademing ivm de Suunto.

Hartslag sensor is uitstekend. Komt steeds overeen met de apparatuur in het ziekenhuis. Positiebepaling met multi-band is ook erg goed.

Ik heb deze nu bijna 2 jaar, en zie geen reden om te upgraden
Ja het is duur, maar ik doe nu al 2 jaar met een horloge zonder problemen en nu ik de 9 serie zie en niet heel veel nieuws, denk ik nog 2 jaar om te kijken of de eventuele fenix 10 iets is.
Ik doe ondertussen 4 jaar met een Fenix 7X Sapphire Solar. Ik sla ook de 9 over. Ik heb niet het gevoel dat ik echt al iets wezenlijk mis, de accuduur is nog niet merkbaar verminderd, het glas is nog in perfecte staat.

Dit ding gaat zeker nog 2 jaar meegaan en ik denk dat dat nog zeer conservatief is ingeschat.
Die prijzen zijn niet te rechtvaardigen. Heb jaren een Fenix 6 gehad, was toen al reteduur, maar nog niet de helft van dit.. 8 jaar later: Accu stuk, en dus ewaste. Heb nu een UNA besteld met vervangbaar scherm en batterij.
Ik heb toch mijn twijfels, zelf bij vervangbaarheid, dat die UNA het 8 jaar gaat uithouden hoor.


Mijn fenix 6 gaat nu al +- 7 jaar mee en is eigenlijk nog zo goed als nieuw. 1 maal per week opladen. Hiervoor had ik een fitbit ionic (2x door garantie) en 2 keer zat er al een barst in na een week. De apple watch van mijn vriending is jonger dan 4 jaar en haalt nu al het einde van de dag niet.
mooie horloges om te zien maar kan iemand mij uitleggen wat het prijs verschil van dit soort horloges rechtvaardigt? 1000-1200 euro voor een sport horloge terwijl er in het prijssegment van 300-350 toch ook gewoon sport horloges zijn?
Batterylife is deels een ding. Gebruik van Titanium waardoor een horloge bijna onverwoestbaar is. Offline kaarten tot op straatniveau voor de gehele wereld aan boord, is zoiets. En de sensoren en algoritmes doen een hoop. Als fanatiek roeier is bijvoorbeeld het ademhalingsritme van belang, en dat kan met een goede heartrate band en het juiste horloge gewoon betrouwbaar. En zeker als je veel sport zijn hersteltijden en stressbewaking echt dingen, en de benodigde sensoren en algoritmes zitten dan echt in de betere Garmins en Polar devices.

[Reactie gewijzigd door J_van_Ekris op 25 augustus 2026 15:20]

Garmin is nooit de goedkoopste van de klas geweest, maar je betaalt ook voor het uitstekende ecosysteem. Dit is niet enkel de hardware die je gaat betalen, maar ook de gratis software waar je alle gemeten waardes kan bekijken, routes maken, trainingen plannen en alles mooi opvolgen.

Dit horloge heeft ook veel betere bouwkwaliteit dan zijn goedkopere tegenhangers, ze willen duidelijk een lagere-, midden- en hogere klasse in hun productgamma.

Beetje dezelfde vergelijking zoals een mechanisch horloge: waarom een Rolex kopen als je een Japans mechanisch horloge kan kopen die 10 keer goedkoper is? Bouwkwaliteit, R&D en natuurlijk ook de merknaam spelen een heel belangrijke rol, terwijl hun doel (tijd tonen) hetzelfde is :)
Ik snap je punt maar je gaat aan het einde wel compleet op je plaat..

Een Japans horloge zoals een GrandMaster Seiko is onder de horloge kenners echt wel gewild, en een ongelofelijk mooi horloge, beter op eigenlijk alle punten dan een Rolex voor 10X minder geld.

De enige reden waarom je juist een Rolex zou kopen is puur vanwege het naampje of om indruk te maken bij niet horloge kenners.

Ga je voor bouwkwaliteit en R&D etc zal een Grand Seiko of iets anders dan Rolex bovenaan komen.
Een Grand Seiko is geen normale Seiko, heel duidelijk verschil in prijs, kwaliteit en doelgroep. Een Grand Seiko is ook zeker geen Rolex: minder gewild, beter verkrijgbaar en 10 keer meer voor je geld is niet waar als je de waarde op de markt bekijkt. Beter horloge? Daar spreek ik me niet over uit en is trouwens volledig los van deze topic.

On topic: mijn punt is hopelijk heel duidelijk voor de rest, je betaalt voor betere kwaliteit, is het altijd evenredig voor hetgeen je daarvoor krijgt? Nee, maar gelukkig is er voor iedereen een alternatief in de prijsklasse (toch voor dit product).
Die prijzen dalen ook nog wel behoorlijk. Vaak kun je na 1 a 1,5 jaar echt al wel mooie aanbiedingen vinden ook.
Enorm overpriced ja. Ik heb er 1 in een opwelling een 2 jaar geleden gekocht. Saffier glas, laagje titanium. Zit idd nog geen krasje op, dus dat is mooi, maar om nu 1000 euro neer te hebben gelegd voor wat meer features (simpelweg omdat er meer geheugen op zat dan de goedkopere) en nu al geen verdere software updates... mja. Ik ben erg blij met het systeem, maar ik had veel beter 300 kunnen neer leggen idd.

Verder zie je aan de bandjes die je voor de mijne kan kopen ook wel het target publiek, die kosten nl. ook honderden euro's. :)
Omdat het deels komt omdat dit silicon valley tech bro en finance bro mode is en zij hebben geld wat dus de prijzen omhoog drijft omdat Garmin weinig echte concurrentie heeft. Als je in New York of San Francisco loopt zie je gasten met Arc'teryx Alpha SV jassen lopen. Dat zijn wind jassen van €900 speciaal gemaakt voor alpine bergbeklimmers. En die gasten die zo'n jas in New York dragen zullen nooit een bergbeklimmen. Zo'n Garmin horloge past bij die finance bro outfit en die zal hoog uit in de sportschool benut worden.
Als ik heel eerlijk ben en kijk naar de nieuwe software functies, danvalt het heel erg tegen: https://garminrumors.com/...-fenix-9-and-fenix-9-pro/. Er komt nu functionaliteit bij voor roeien, te weten VO2Max. Zelfs als fanatiek roeier loop ik daar niet warm voor.

Hardware is beter geworden, maar triggert mij niet tot het vervangen van mijn trouwe 4 jaar oude Epix Gen 2, zeker niet voor deze prijzen.

[Reactie gewijzigd door J_van_Ekris op 25 augustus 2026 15:10]

Als ik heel eerlijk ben en kijk naar de nieuwe software functies, danvalt het heel erg tegen: https://garminrumors.com/...-fenix-9-and-fenix-9-pro/. Er komt nu functionaliteit bij voor roeien, te weten VO2Max. Zelfs als fanatiek roeier loop ik daar niet warm voor.

Hardware is beter geworden, maar triggert mij niet tot het vervangen van mijn trouwe 4 jaar oude Epix Gen 2, zeker niet voor deze prijzen.
Software vindt ik sowieso het zwakste punt van de Garmin smartwatches. Het voelt allemaal niet innovatief aan en een beetje outdated. Om nog te zwijgen over de smartwatch apps.

Nee voor dit geld zou ik toch eerder naar Ultra-smartwatches kijken van Apple en Samsung. Ookal is het misschien niet dezelfde doelgroep.
Mja sorry maar die ultra dingen van Apple of Samsung zijn een totaal ander segment. Beetje kermis-klokjes t.o.v. een fenix

alleen al kwa robuustheid en batterij. Ik draag al jaren mijn Fenix dag in/uit. Dat ding overleeft alles (zee, rotsen, water, … ). Zit geen sleet op snelheid of software.

Heb eerder een Apple watch gehad, dat ding had na 1 dag al krassen. En de batterij was om te janken

[Reactie gewijzigd door zwasie op 25 augustus 2026 16:31]

Software vindt ik sowieso het zwakste punt van de Garmin smartwatches. Het voelt allemaal niet innovatief aan en een beetje outdated. Om nog te zwijgen over de smartwatch apps.
Je beseft dat Garmin eigenaar is van Firstbeat, die alle "smartwatch" merken van hun algoritmes voorziet/voorzag? Als het gaat om data collection en processing dan is Garmin de speler om te verslaan. Zonder discussie.

Er zijn meer genoeg apps in de Garmin IQ store. Snap dit verwijt echt niet. Niet gebaseerd op kennis van het platform wat mij betreft.

En ja, Garmin's GUI is zakelijk en strak. Geen overbodige frills. Dat is wat veel sporters gewoon willen. ALs het zweet door je ogen loopt zit ik niet te wachten op animaties of andere meuk. Just complete the session.
Nee voor dit geld zou ik toch eerder naar Ultra-smartwatches kijken van Apple en Samsung. Ookal is het misschien niet dezelfde doelgroep.
Die halen het niet qua battery life, sensor package en connectivity. In veel sporten is ANT+ nog gewoon dominant, dus als je data wilt recorden tijdens een training, dan is dat toch wel een must.

Als je goede analyse van je sportactiviteiten wilt hebben, dan is Garmin echt een extreem belangrijke speler, al is het maar omdat letterlijk elke sport-site hun files gewoon leest en vervolganalyse kan doen. Apple en Samsung zijn daarvoor veel teveel een walled garden.
Garmin staat bekend om goede hartslagmeting met name dankzij Firstbeat. Maar ook hier lopen ze niet meer vooruit op de feiten en de ontwikkelingen gaan langzaam.

Meerdere testers, zoals bijv. The Quantified Scientist op YouTube, komen voor meerdere apparaten toch met betere resultaten dan Garmin.

En als je alles samenvoegt, niet alleen hartslagmeting, maar ook sleep tracking en meerdere andere dagelijkse dingen dan merk je dat Garmin bijgehaald wordt door andere merken. De hersteladvies van Fitbit Air is in mijn geval vaak al beter dan Garmin.

ik heb nu ongeveer 14 jaar lang in de ecosfeer van Garmin gezeten(Edge, Vivoactive, Venu, Fenix en Epix) en dat was geweldig. Maar ik zie Whoop, Google, Coros en Apple dingen doen waarbij het eenzaam aan de top staan van Garmin best wel in het gedrang kan komen(nog niet maar lang zal het niet duren). De laatste tijd uitgebreid getest met Whoop en Fitbit Air en het is bijna Garmin de deur uit(in ieder geval voor dagelijks gebruik).
Ik zal wel een van de weinige zijn, maar ik vind het monochrome scherm van de Fenix 7 en eerder echt zoveel mooier / eleganter dan al die kermis kleuren op zo'n amoled scherm. Daarnaast gaat mijn accu volgens mij daardoor ook aanzienlijk langer mee, zonder laden, haal ik met gemak 22-24 dagen, afhankelijk van of ik veel activiteiten registreer.
En daarom kun je nu dus nog steeds kiezen voor een MIP scherm, zoals je Fenix 7.
Bij de F9 kun je alleen bij de dure Pro voor een MIP scherm gaan. Bij de F8 was dat nog bij de normale goedkopere variant.
De enduro 3 is dan nog altijd de betere koop. Of je wacht op de 4.
Ik heb het gevoel dat er geen Enduro 4 gaat komen,de 3 was al nagenoeg gelijk aan de Fenix 8. Nu de Enduro schrappen stroomlijnt de productlijn. Ik heb toevallig dik een maand geleden wel de Enduro 3 gekocht voor 700
Dat zou ik wel jammer vinden. Maar Fenix 9 pro zou dan de vervanger zijn, op zich ook ok.
Niet voor mensen die het 43 mm model willen omdat de andere modellen te groot zijn.

Ik wil je daar toch even op corrigeren omdat er heel vaak gezegd wordt dat je kunt kiezen, maar dit alleen geldt voor de grotere modellen. Het 43 mm model wordt gebruikt door mannen met kleine polsen, en een heleboel vrouwen (grootste vrouwelijk publiek van alle modellen). Waarbij sinds 2024 (als ik het me goed herinner) de keuze niet meer bestaat.

Hier is ook een topic over op het Garmin-forum uit 2024: https://forums.garmin.com/outdoor-recreation/outdoor-recreation/f/fenix-8-series/382036/why-is-there-no-43mm-fenix-8-model-with-mip-solar

En een Reddit post die vraagt of de 9 een 43 mm model met MIP scherm krijgt: https://www.reddit.com/r/GarminFenix/comments/1vrrzss/any_chance_the_43mm_mip_version_is_coming_back/

[Reactie gewijzigd door Tsukushi op 25 augustus 2026 19:51]

Ik ook. Ik zou altijd voor MIP gaan in een horloge als dit. Ik vindt het top dat ik even ter loops op het scherm kan kijken ipv altijd zo'n lichtgevend ding. Daarbij is de accu natuurlijk top. Eigenlijk werkt een horloge met MIP scherm heel goed als een, hoe noemen we dat ookal weer? Oh ja, een horloge.
Kermis kleuren ligt natuurlijk helemaal aan jezelf. Je kunt dat vrijwel altijd instellen bij de watchfaces.

Verder is die mega accuduur eigenlijk alleen interessant als je meerdaagse trektochten doet en absoluut niets mee kan nemen om op te laden. Voor mij persoonlijk is het helemaal geen bezwaar om dat ding eens in de zoveel tijd een keer op de (zelf geprinte) houder te plaatsen en een half uurtje te laten bijladen. Maar ja, als je met een klein rugzakje te voet door Zuid Soelawesie trekt, kan ik mij voorstellen dat een extra boterham belangrijker is dan een battery pack :+

Geen woord meer over de Epix, en aangezien (tegen mijn verwachting in) de Fenix 9 geen hardware update lijkt te hebben gehad, kan ik net zo goed tot volgend jaar wachten. Ik heb nu een Epix Gen 2, en eigenlijk doet ie het prima. Het is alleen leuk om af en toe nieuw speelgoed te hebben. Dus misschien kijken of iemand een Fenix 8 weg doet en gaat upgraden naar de 9, of gewoon geduldig zijn. Als de Fenix 10 (of gaat ie FeniX heten?) ook hardware nieuws heeft,, is dat misschien een betere optie. Wel weer veel doekoes...
Ik vind het OLED scherm echt vele malen fijner dan het fletse MIP scherm. Heb zelf een Venu2, maar mis daar alleen het saffierglas op. Mijn OnePlusWatch 3 heeft dat wel, maar Garmin vind ik zelf fijner in gebruik.
Je bent zeker niet de enige. Dat is de reden dat ik van de Fenix 8 destijds ook de MIP variant heb gekozen. Accu bij een horloge altijd boven een flashy scherm wat mij betreft. Ik sla zelf de 9 over, maar ben blij dat ze die optie er in houden tot nu toe. En anders toch over naar de Enduro, maar die is voor mij eigenlijk te groot, 47mm is wel de max.
Daarom heeft de Pro ook nog een MIP scherm, 52 dagen, versus 31 dagen op Amoled (51mm variant volgens artikel).
Ik wist gewoon zeker dat dit de eerste reactie zou zijn :) .

Gelukkig is de discussie niet nodig. Garmin biedt beide smaken aan.
Zelf heb ik de fenix 8 met MIP scherm. Voor mij is de fenix 9 zeker geen optie omdat er aan de hardware weinig is veranderd. Ik heb het Garmin event bekeken en ik zie vooral nieuwe functionaliteit ingebouwd in de software. Als ze deze functies ook beschikbaar maken voor de fenix 8 dan is er al helemaal geen reden om voor de fenix 9 te gaan. Zelfs als je van een oudere versie komt zou ik eerder de 8 of 8pro kopen omdat die honderden euro's goedkoper zal zijn.
Heel eerlijk, mijn Garmin 6x, gekocht voor fractie van de prijs, doet het nogsteeds perfect. Een betere scherm is leuk en iets beter batterijduur, maar absoluut geen noodzaak voor upgrade. Het is tenslotte maar een sporthorloge. Als ik wat nauwkeurig data wil, gebruik ik mijn hrm band. Een Garmin horloge blijft data verzinnen op basis van verwachtingen ipv echte metingen (op hartslag na).
[..]Een Garmin horloge blijft data verzinnen op basis van verwachtingen ipv echte metingen (op hartslag na).
Klopt, maar dat geldt natuurlijk voor iedere smartwatch. In de "Ondertussen in de kosmos" podcast (wetenschaps-podcast v/d Volkskrant) zit een leuke aflevering over het tracken van gezondheidsdata via wearables en hoe nauwkeurig dat is. Dat blijkt niet heel erg zinnig en iedere wearable fantaseert er stukken data bij (ieder merk volgens eigen algoritmes).
Dat is het mooie aan die Garmin smart/sportwatches. Ze doen het gewoon erg goed. En het zijn vaak alleen de extreme gebruikers die 'moeten' upgraden, zoals ultra-marathon lopers of mensen die meerdaagse events doen. Misschien zijn de verbeterde GPS ontvangst en langere accuduur een aspect dat van belang kan zijn, maar ik denk dat de doorsnee gebruiker heel goed weg komt met een oudere generatie. Ik heb een Epix Gen 2, dus dat is eigenlijk een Fenix 7 met AMOLED scherm. Accuduur is inderdaad minder dan de Fenix 7 en hoger, maar om de zoveel dagen even aan de kabel als ik ga douchen en het leed is weer geleden.
Ik heb ook de Fenix 8 Sapphire Solar. Ik wacht wel op de Fenix 10 welke hopelijk een glucose meting kan doen.
Ik ben benieuwd wat ze daarmee gaan doen. Ik hoop dat ze alles uitbrengen naar in ieder geval de vorige generatie, maar helaas hebben ze met de overgang naar de fenix 8 de fenix 7 gebruikers wat betreft features ook laten zitten. Dat is ook een groot kritiek punt van garmin de afgelopen tijd. Je kunt je alleen afvragen of je die nieuwe features echt nodig hebt.
Mooi dat ze nog met MIP schermen blijven komen en dat deze nu ook op de kleinere uitvoeringen beschikbaar is. Is blijkbaar toch nog een markt voor, wat ik heel goed begrijp.
Jammer dat het MIP scherm op 47mm nog steeds 1.3" is.

Voor mij staat of valt het bij of ze de processor significant geüpgraded hebben. Ik ben overgegaan op een Coros Nomad (ook MIP) omdat op het pannen en zoomen van kaarten tergend langzaam op de Fenix 8 gaat. En nee, het gaat niet puur om accutijd, want mijn Nomad gaat ook 22 dagen mee, zonder solar. Nieuwe processoren zijn niet alleen sneller maar ook energiezuiniger wegens een beter process.
Wat heb je aan die opslag? Ik heb ook podcasts op mijn FR955 staan voor tijdens het lopen, maar zelfs met die zijn beperkt geheugen duurt het toch zeker een maand voor ik erdoor ben en er weer nieuwe moet op zetten. Da's geen probleem maar stuwt de prijs wel onmiddellijk de hoogte in.

Ook jammer om het (imo, superieure) MIPS scherm achter de Pro-paywall te steken terwijl nog geen 2 generaties terug OLED de "premium" was...
Ben zelf eind vorig jaar geupgrade van een FR165 naar 970 grotendeels voor de grotere opslag. Met podcasts zal het zo'n vaart nog niet lopen maar voor het synchen van (grote) spotify playlists is het wel fijn. 64GB is inderdaad vrij veel maar de 32GB voorheen was niet echt overbodige luxe imo.
Ik wens de mensen die deze modellen kopen veel plezier met de waarschijnlijk niet verbeterde processors met nog meer software bloat er boven op. Kan niet zeggen dat ik de 970 als snel zou omschrijven.
Even wat anders, heb je op je FR970 ook problemen met hoogtemeters? In een vlakke run zit ik zo op 200 hoogtemeters…
Nee en ja, hier is de grond zo vlak als maar kan en ik haal soms 10 meter op een run. Alleen bij veranderingen in de luchtvochtigheid tijdens een run gebeurt dit eigeinlijk.

Ik hoor wel veel vaker het probleem wat jij daar hebt, schijnt dat veel van die sensoren vanuit de fabriek al niet goed werken of gewoon kapot gaan.
Ik heb het sinds ik terug ben van vakantie. Daarvoor was het eigenlijk altijd wel prima. Maar hier ook zo vlak als maar kan en maak eenvoudig 200 hoogtemeters. In het hoogte profiel zie je ook drops van 25 meter. Alsof je van een klif springt.

Kalibratie niet te werken. Nu nog een keer volledig resetten.
Je wilt het geheugen met name gebruiken voor offline navigatie. Je hoeft nu simpelweg/nagenoeg niet meer te kiezen welk continent/landen je op je horloge gaat laden. Gewoon de hele wereld.
Alle kaarten samen zijn ca. 20-25 GB (Fenix 7 bij mij). Als je alle kaarten hebben wilt (en niet alleen jouw werelddeel) is er niet zoveel plek voor muziek meer. Maar goed, 32 GB is voor mij meer dan genoeg.
Wat ik zou willen weten (maar totaal niet aangegeven wordt) is of de nieuwe fenix line eindelijk eens een snellere processor heeft. Op meerdere vlakken is mijn Fenix 8 gewoon te traag voor de functionaliteit die erin gestopt wordt. Bv herberekenen route is tijdens het sporten niet te doen. Lopend is deze al niet snel genoeg laat staan op de fiets.
Ik zie niet hele grote wow zaken die ik nodig zou hebben met deze 9 serie. Batterij ben ik dan wel erg benieuwd naar of die dat ook echt gaat halen, dat zou wel erg goed zijn en een verbetering.

Ik heb zelf een Fenix 8 Solar(MIP). Bewust voor MIP gekozen omdat ik veel buitensport (windsurfen, hardlopen, fietsen) en dit scherm buiten veel beter te lezen is. Leuk en vast mooier dat Amoled, juist met de sporten die ik doe wil ik meteen op mijn scherm kunnen kijken zonder mijn pols te draaien. En dit is een sport horloge, dus moet het voornamelijk functioneel zijn. Goed om te zien dat ze nog steeds in de 9 serie een MIP versie aanhouden.
Ik vind het zelf verwarrend dat ze er bij de PRO modellen de keuze hebben gegeven om deze met en zonder inReach aan te bieden. Dit gaat lastig worden in de tweedehandsmarkt om duidelijk aan te geven wat je model ondersteund. Eerder wist je dat een fenix PRO 8 standaard inReach en LTE aan boord had. Nu moet je maar hopen dat de verkoper het duidelijk in de advertentie vermeld. Gelukkig staat het wel in de behuizing gegrafeerd.

Mooi om te zien dat de behuizing nu volledig titanium is bij de pro modellen. Jammer dat de 51mm solar versie niet dezelfde scherm grote heeft als de amoled modellen. Die 1,5" had ik erg prettig gevonden om onderweg nog beter de kaart te kunnen lezen.

Verder niet heel veel vernieuwingen. Ik had stiekem gehoopt dat ze erin waren geslaagd om Iridium inReach te integreren. Het huidige inReach netwerk op de Fenix maakt gebruik van het Skylo satellietnetwerk.
Volgens geruchten bevat deze ook de nieuwere NXP i.MX RT700 cpu/soc. Dat zou ook overeenkomen met de 50% extra dan configuratie.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.