WhatsApp voegt spraak- en videogesprekken toe aan webversie

WhatsApp-gebruikers kunnen voortaan bellen en videobellen via de webversie. Voorheen was dat alleen mogelijk via de desktopapps op Windows en macOS. De chatapp komt ook met andere belfuncties, zoals de mogelijkheid om een groepsgesprek voort te zetten op een ander apparaat.

Iedereen kan nu via WhatsApp Web spraak- en videogesprekken voeren, zowel een-op-een als in groepsgesprekken. Net als bij telefoon- en desktopapps kunnen maximaal 32 mensen deelnemen aan de gesprekken. In februari kwam deze functie al beschikbaar in een bètaversie van WhatsApp Web.

Gebruikers kunnen via de webversie ook gesprekken inplannen of uitnodigingslinks sturen naar anderen. Daarnaast is het mogelijk om tijdens het videobellen het scherm te delen. Linux-gebruikers kunnen nu voor het eerst op hun computer bellen via WhatsApp, aangezien er geen desktopapp beschikbaar is voor dit besturingssysteem.

WhatsApp komt ook met diverse andere belfuncties. Zo is het nu mogelijk om tijdens een groepsgesprek over te stappen op een ander apparaat zonder op te hangen. Ook is er nu een wachtruimte voor gebruikers die aan een groepsgesprek willen deelnemen. Als gebruikers deze functie activeren, moeten ze aspirant-deelnemers eerst goedkeuren voordat die aan het gesprek kunnen deelnemen.

Tot slot belooft WhatsApp het beeld bij videogesprekken nu vanaf de eerste paar seconden in hoge kwaliteit te streamen. Ook gaat het chatplatform achtergrondgeluiden automatisch onderdrukken. Deze belfuncties komen 'geleidelijk' beschikbaar, meldt WhatsApp.

Nieuwe belfuncties WhatsApp

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

28-07-2026 • 18:36

13

Reacties (13)

Sorteer op:

Weergave:

Waar blijft de ondersteuning voor meerdere accounts in de webversie?
Je kan Multi-Account Containers in de browser gebruiken. Dan kan je de website meerdere keren inladen, ieder met een eigen WA-account.
Kan, maar je zou zeggen dat als het in de app kan, het een kwestie van tijd is dat het doorstroomt naar de webversie.
Ja dit werkt geweldig. Doe ik ook altijd. Dan zit je ook niet gelimiteerd aan twee en je kan ze naast elkaar open houden. Multi-account containers zijn echt geweldig.
De webversie van WhatsApp heb ik standaard open staan in een van mijn tabbladen en ik vind dit een interessante toevoeging,
Ook gaat het chatplatform achtergrondgeluiden automatisch onderdrukken.
Ik heb 2 agapornissen die soms nogal luidruchtig kunnen zijn. Ik ben benieuwd of WhatsApp dat gekwetter ook weet te onderdrukken.

[Reactie gewijzigd door Technomania op 28 juli 2026 19:14]

Dit heben ze al zo vaak aangekondigd, is het nu eindelijk echt waarheid geworden? Ben op vakantie dus geen pc bij me om het even te checken.
Zou wel fijn zijn omdat de whatsapp client niet beschikbaar is op linux en ik m'n ouders niet overgeschakeld krijg op Signal.
Ik ben geen fan van Whatsapp maar dit is wel een verbetering. Wou laatst een familielid terugbellen vanaf Linux en dit bleek niet mogelijk te zijn.
Goh dat lijkt wel Skype :)
Jaren geleden heb ik deze functie in FaceTime gebruikt om zo te kunnen videobellen met personen die Windows of Android hadden. Het is handig want niet iedereen heeft of gebruikt whatsapp net zoals niet iedereen FaceTime gebruikt. Een werkende browser dat heeft echter elk apparaat dus dit is een goede workaround.
En dat is nu juist wat de Europese commissie heeft beslist, deze platforms moeten berichten (en misschien ook video) kunnen uitwisselen onderling.
Een kennis van mij gebruikt WhatsApp op zijn tablet maar hij is niet zo heel erg handig en hij start dus iedere keer zonder dat hij het door heeft een groepsgesprek.

Als de webversie deze functionaliteit nou toevallig niet ondersteunt dan zet ik die als shortcut op zijn tablet en dan kan de app er weer af
Ohhhh interessant!! Hopelijk gaat de Matrix bridge nu ook bellen ondersteunen, dat is het enige waar ik nog een telefoon voor heb met whatsapp client.
Kan je dat bellen via whatsapp nou eindelijk ook een keer uitzetten? Ik vind het heel irritant dat gebel via meta.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn