ChatGPT krijgt zoekfunctie met filters

ChatGPT heeft een zoekfunctie met filters gekregen. Dat zegt OpenAI. Daarmee kunnen gebruikers direct chats, afbeeldingen, projecten en documenten doorzoeken of de resultaten filteren op bestandstype.

De zoekfunctie is beschikbaar voor iedereen, van gebruikers met een gratis account tot klanten met het duurste abonnement, zegt OpenAI in de changelog. De functie zit zoals de vorige zoekfunctie in de zijbalk, vlak onder de knop met Nieuwe Chat. Klikken op de loep opent een nieuw zoekvenster. ChatGPT had al een zoekfunctie, maar die was beperkt en het was nog niet mogelijk om alle inhoud tegelijk te doorzoeken.

De zoekfunctie voor chats, afbeeldingen, documenten en projecten staat los van ChatGPT Search, waarmee OpenAI concurreert met traditionele zoekmachines. Die zoekt op het web naar resultaten die de AI-chatbot kan samenvatten.

Zoekfunctie ChatGPT, juli 2026

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

16-07-2026 • 14:11

8

Reacties (8)

Sorteer op:

Weergave:

De zoekfunctie bestaat inderdaad al een tijdje, maar het kunnen filteren op Chats, Afbeeldingen, Documenten en Projecten maakt hem eindelijk echt bruikbaar. Zeker als je veel verschillende dingen in ChatGPT hebt staan, scheelt dat een hoop zoekwerk.

Voor mensen die ChatGPT al langer gebruiken is dit waarschijnlijk een grotere verbetering dan het op het eerste gezicht lijkt. Na honderden chats wordt iets terugvinden best lastig.
Maak ook vooral gebruik van Projects. Daarmee kun je informatie makkelijker bundelen of aan elkaar koppelen. Het heeft mij ook al veel zoekwerk gescheeld, ook al zal dat minder tijd kosten dan deze update (die overigens nog niet zichtbaar is in onze omgeving).
In een project kan je de LLM zelf ook vragen waar iets ook alweer staat.
Zoeken is één ding, maar het zou ook handig zijn dat je dan chats kan selecteren en er acties meek kan uitvoeren, zoals, move to project, delete, archive, etc.
En het zou ook handig zijn als er bij zou staan wanneer de chat het laatst was gebruikt, want als ik er 10 zie van 3 maanden geleden met dezelfde subject dan moet ik ze allemaal openen voor de laatste terug te vinden.
Handig want ik heb soms dat ik een chat nodig heb van maanden terug en hem echt helemaal niet meer kan vinden. Helaas gebruik ik Claude :s
Zoals bij iedere ontwikkeling die razendsnel gaat: never put your eggs in one basket. De nieuwe ChatGPT/Codex integratie app is in sommige opzichten toch wel echt een vooruitgang t.o.v. Claude, zeker als het op remote connection vanaf een telefoon aankomt.. Dan voelt Dispatch opeens aan als iets uit het jaar 0.
Dit is in de nieuwste versie inmiddels een stuk beter, maar nog niet op codex niveau
Die screenshot is van chatGPT classic zo te zien.

in de chatgpt app zelf komt alleen bovenin een vergrootglas te staan zie ik maar ziet alle chats als taken.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn