De jongens van Storage Review hebben de IBM Deskstar 180GXP nader bekeken. Met de 180GXP-serie introduceert IBM ook zijn eerste 60GB per platter schijven. De serie is uiteraard weer in alle soorten en maten verkrijgbaar, gegeven is wel dat ze allemaal op 7200 rpm draaien. De 30, 60 en 90GB-versies zijn allemaal uitgerust met 2MB cache. De 120GB-versie is zowel met 2MB als met 8MB verkrijgbaar, de 180GB daarentegen wordt enkel in een 8MB uitvoering verkocht. De door Storage Review geteste schijf is een 180GB-schijf met 8MB cache. Om de volledige grootte te kunnen benutten is gebruik gemaakt van een Promise Ultra133 TX2 controller. Als je controller namelijk geen 48-bit LBA adressering aan kan, zal de grootte waarschijnlijk blijven steken op 137GB of kleiner.
De 180GB-schijf wordt door Storage Review vergeleken met de Maxtor D740X (80 GB ATA-133), Seagate Barracuda V (120 GB ATA-100) en de Western Digital WD2000JB (200 GB ATA-100). Er wordt onder meer getest op toegangstijden, doorvoersnelheden en desktop- en serverprestaties. Ook worden er temperatuur- en geluidsmetingen gedaan. Qua doorvoersnelheid en desktop-performance is de Western Digital telkens net iets vlotter dan de IBM-schijf. Op server-gebied presteert de IBM wel wat beter, Web Server DriveMark 2002 wordt winnend afgesloten. De IBM is niet de luidruchtigste schijf, maar wel de warmste van de vier volgens Storagereview.
Met de Deskstar 180GXP is IBM er in geslaagd om het beste van de Western Digital WD2000JB en de Seagate Barracuda ATA V te combineren. De IBM nadert de WD als het om prestaties gaat zeer dicht, tegelijkertijd is de schijf bijna even stil als de Barracuda V van Seagate. Als Western Digital's iets betere performance en 20GB meer er niet al teveel toe doen hoef je wat Storagereview betreft niet verder te zoeken, de Deskstar 180GXP is dan dé schijf.