Motorola onthult fitnesstracker met accuduur van dertien dagen en andere gadgets

Motorola onthult tijdens CES 2026 de moto watch, een fitnesstracker met een ronde wijzerplaat. Het horloge moet een accuduur van dertien dagen hebben en is IP68-waterbestendig. Het horloge komt in februari uit voor ten minste 99,99 euro. Het bedrijf kondigt ook een stylus, speaker en bluetoothtag aan.

Motorola Moto watchDe moto watch heeft een 1,43"-oledscherm en is voorzien van een microfoon en speaker. Het horloge kan verbonden worden met smartphones met Android 12 of nieuwer via Bluetooth 5.3. De tracker ondersteunt onder meer het bijhouden van de hartslag en de locatie via gps, en heeft een accelerometer en gyroscoop. De zwarte versie kost bijna 100 euro, terwijl de matzilveren variant met stalen band een adviesprijs van 150 euro heeft.

Daarnaast kondigt het merk verschillende gadgets aan, waaronder de moto sound flow van 200 euro. De speaker is IP67-waterdicht en heeft een accu van 6000mAh. Die moet de speaker tot twaalf uur van stroom voorzien. De sound flow beschikt over een 20W-woofer en een 10W-tweeter.

Het bedrijf toont ook een nieuwe stylus: de moto pen ultra is bedoeld voor een smartphone, bijvoorbeeld de reeds aangekondigde Signature. Deze komt in april uit, maar de fabrikant deelt nog geen adviesprijs.

Tot slot onthult Motorola de moto tag 2. De slimme tag moet vijfhonderd dagen meegaan op een acculading en ondersteunt Bluetooth 6.0. De tag 2 heeft een IP68-rating, wat betekent dat de tag nog iets beter bestand is tegen water dan de voorganger met een IP67-rating. Het apparaatje kost 40 euro, of 35 euro per stuk in een 4-pack.

Motorola Moto-gadgetsMotorola Moto-gadgetsMotorola Moto-gadgets

Door Yannick Spinner

Redacteur

08-01-2026 • 17:01

11

Reacties (11)

Sorteer op:

Weergave:

Leuke toevoeging: het Finse bedrijf Polar werkte samen met Motorola om de Moto Watch te ontwikkelen. Specifiek hielp Polar bij de features voor slaap, training, wellness, activiteitsmonitoring, beoordelen van fitheid en herstel.

Polar heeft een sterk track record wat betreft wetenschappelijk onderbouwde functies en features.

Bron: Polar blog

[Reactie gewijzigd door Isaac Nuketon op 8 januari 2026 19:08]

Ik vind hem wel wat joekelig, zeker voor een fitnesstracker.
Het aantal sensoren is ook wel erg minimaal en de meeste daarvan zitten ook al in je smartphone zelf. Eigenlijk de enige toegevoegde waarde zo te zien is je hartslag.
De prijs is daar dan ook wel weer naar, 100 euro is niet slecht als je die extra sensoren niet nodig hebt.
Wat voor sensoren mis je dan nog? Dit is toch zat om bijvoorbeeld mee te gaan hardlopen en je telefoon juist thuis te laten?
Bloeddruk en zuurstofgehalte bijvoorbeeld, veel nieuwe smartwatches/fitness trackers hebben die er ook op zitten.
Ok dat het er op kan zitten begrijp ik, maar dat zijn toch geen handige/nuttige dingen voor specifiek tijdens het sporten? Tevens zijn het voor zover ik begrijp ook dingen die onnauwkeurig zijn tijdens beweging.
Tja dan heb je eigenlijk helemaal niets nodig toch?

Maar als je serieus hardloopt is het in elk geval fijn als je er een BT/ANT+ hartslagband aan kunt koppelen. De nauwkeurigheid van een goedkope sensor aan de pols is waarschijnlijk erg laag.

Verder een accurate GPS om je gelopen routes goed te tracken. Ik heb bij de goedkopere producten regelmatig problemen gezien daarmee.

Dan zijn er nog allerlei zaken als wat je kunt weergeven en meten: Tempo, rondetempo. Vooral als je bewust wil trainen en dus niet te hard.
Ok, maar die dingen zitten er voor zover we in de berichtgeving kunnen zien toch allemaal op, of lees ik iets verkeerd?
ik weet niet wat er precies op zit of hoe de hardloop-schermen eruit zien. Valt me op dat ze niet noemen op welk besturingssysteem het draait, dus lijkt me dat er ook geen alternatieve apps of schermen kunnen worden geïnstalleerd.

Maar voor eenvoudig hardlopen voor algemene fitness is het al snel genoeg inderdaad. Veel horloges hebben veel niet-essentiële functies en zelfs dan kun je ook zonder...

Belangrijkste is dat je je rustige loopjes ook rustig genoeg loopt en aanvoelt wanneer je naar een ander energiesysteem overgaat.
Jij doelt op
(...) De tracker ondersteunt onder meer het bijhouden van de hartslag, de locatie via gps, en heeft een accelerometer en gyroscoop.(...)
neem ik aan? Daaruit kun je al concluderen dat de tracker ook andere functies en sensoren dan de genoemde zal bevatten 😉
Ah je hebt helemaal gelijk dat staat er inderdaad!
Even afwachten op de volledige specs dan maar ;)
Misschien wel interessant voor mij als casual gebruiker. Ben een beetje huiverig geworden voor die dingen na alle verhalen over features die opeens betaald worden. En je schijnt software nodig te hebben die erg privacy onvriendelijk is.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn