ASUS vernieuwt draadloze ROG Cetra-in-ears met USB-C-dongel met passthrough

ASUS kondigt tijdens CES 2026 vernieuwde ROG Cetra-oortjes aan, die het bedrijf Open Wireless noemt. De draadloze oortjes zijn IPX5-waterbestendig en ondersteunen actieve ruisonderdrukking. Het bedrijf noemt nog geen releasedatum of adviesprijs.

De ASUS ROG Cetra Open Wireless-in-ears hebben net als de voorgangers uit 2022 een draadloze verbinding met een apparaat via bluetooth, maar de oortjes ondersteunen ook het propriëtaire ROG SpeedNova 2.4GHz. Dit protocol moet zorgen voor een betere synchronisatie tussen geluid en beeld tijdens het gamen.

Verbindingen met ROG SpeedNova verlopen via de meegeleverde USB-C-dongel, die passthroughladen ondersteunt. Dat betekent dat de dongel de USB-C-poort niet 'bezet' houdt en dat er een ander apparaat opgeladen kan worden via de dongel. Het gaat om passthrough in één richting, dus er kan bijvoorbeeld geen controller via de dezelfde poort aangesloten worden.

Verder hebben de Cetra-oortjes voortaan actieve ruisonderdrukking (anc) en een verlicht ASUS ROG-logo op ieder oortje. Het is niet duidelijk wat de accuduur is wanneer anc ingeschakeld is. Als de verlichting, geluidsmodus en microfoon uitgeschakeld zijn, gaat de in-ears volgens de fabrikant tot zestien uur mee. Na vijftien minuten opladen zouden de oortjes weer drie uur meegaan.

ASUS ROG Cetra Open WirelessASUS ROG Cetra Open Wireless

Door Yannick Spinner

Redacteur

07-01-2026 • 10:53

8

Reacties (8)

Sorteer op:

Weergave:

Het plaatje ziet eruit als open-ear en geen in-ear.
https://rog.asus.com/headsets-audio/earbuds/rog-cetra-open-wireless/
  • Designed for Comfort and Control: Open-ear design, ergonomic ear hooks, and detachable neck strap for a secure, all-day fit, plus tactile physical buttons
Klopt :) Maar als ik het zie, lijken ze 'voor' je gehooringang te hangen. (dus niet bone-conducting of zo)
Delete: verkeerd artikel, pardon.

[Reactie gewijzigd door Wouter06 op 7 januari 2026 11:03]

Ben benieuwd naar de prijs en de testen.

Als dit een fijne sound geeft met het open-ear ontwerp wordt ik daar wel blij van
Passthrough voor opladen, dat zou ik vaker willen zien voor welke dongle dan ook met al het opladen via USB-C. Mooie feature!
Ik ben wel opzoek naar een goeie in-ear/open-ear maakt niet uit.
Als ik het aan me pc kan aansluiten + draadloos is en goed geluid geeft en tegelijk mijn discord zonder problemen kan doorgeven op de oortjes.
Is dit goed genoeg ? Genoeg sound channels en specs ?
Ik had de JBL Quantum TWS. Die waren qua geluid en gebruik perfect. Alleen batterij slechter en uiteindelijk hield mijn rechter inear het max 5 minuten uit.

Nu over op de Sony Inzone Buds. Geluid en batterij heel goed. Oortjes houden het 12 uur vol. Wel vind ik het gebruik iets lastiger. Wisselen tussen Bluetooth stand en usb dongle gaat bijvoorbeeld niet automatisch als je de dongle aansluit (Op beide oortjes tegelijk de touch ingedrukt houden om van stand te wisselen). En geen optie om touch bediening te wijzigen als je maar 1 oortje in hebt. (vind ik handig op de fiets. Dan heb ik graag altijd play en next, of ik nu links of rechts in mijn oor heb). Maar deze problemen is makkelijk mee te leven en de batterijduur is vele malen beter.

Wat wel handig is bij deze is dat je met de inzone software het geluid tussen discord en je games kan afstellen. Met een schuif wordt discord geluid harder en game zachter of andersom. Ohja, een laatste nadeel is dat sommige bij oudere telefoons de bluetooth niet meteen goed werkt (ivm LE audio codec). Ik heb Pixel 7 en ik had out of the box slecht geluid, dat de verbinding steeds wegviel en opnieuw aangemaakt moest worden. Maar met aanpassing van 1 setting in developer mode werkt het perfect. Wist ik van tevoren maar wel handig om even uit te zoeken anders moet je de dongle altijd in je telefoon stoppen, dat kan wel dealbreaker zijn.

Mijn vriendin was overrompeld door het geluid en had ze ook meteen besteld, maar moet ik wel zeggen dat ze altijd goedkope oortjes heeft gehad. Ik kan niet anders dan deze aanraden voor gamen, geen latency door dongle.
super bedankt voor de info!
Ik ga ze ook halen, zeker voor in de zomer straks, die headset krijg ik hete kolen aan me oren.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn