Facebook stopt met Like-knop die op websites staat

Facebook stopt met de Like-knop die sinds 2010 op websites van derden kan staan. De knop houdt in februari 2026 op met werken, maar website-eigenaren hoeven de code niet per se weg te halen, zo zegt moederbedrijf Meta.

Behalve de Like-knop verdwijnt ook de mogelijkheid om op websites Facebook-reacties achter te laten, meldt Meta. Ontwikkelaars kunnen de functies uit hun site verwijderen, maar er komt geen foutmelding als de code wel op sites blijft staan.

Meta stopt met de Facebook Like-knop op andere websites vanwege het gedaalde gebruik van de afgelopen jaren. "De plug-ins die niet meer beschikbaar zijn, weerspiegelen een eerder tijdperk van webontwikkeling. Het gebruik ervan is logischerwijs afgenomen naarmate het digitale landschap evolueerde." De Like-knop voor websites bestaat sinds 2010. Berichten liken op Facebook zelf blijft wel mogelijk.

Facebook Like-knop
Facebook Like-knop

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

11-11-2025 • 07:17

22

Submitter: Tribits

Reacties (22)

Sorteer op:

Weergave:

Ik dacht dat het primaire doel van deze knop was om gebruikers te kunnen volgen terwijl ze op andere sites zitten. Waarom zouden ze het dan ontmoedigen?
Daarom hoeft de 'code' ook niet verwijderd te worden... :+
Is toch geweldig, we stoppen met een functionaliteit, maar de code nee die mag gewoon blijven staan hoor.
Is het niet domweg omdat 1:1 volgen niet meer mag? Google Analytics mag toch ook niet meer iedereen klik voor klik registreren? Het moest teruggebracht worden naar groepen personen met een bepaalde interesse, mocht ook minder lang bewaard worden etc. Ik ben er niet meer zo veel mee bezig maar ik vermoed dat Facebook 100x zoveel details van je meet op hun eigen site dan hiermee.

Overigens zijn de knoppen nooit populair geweest qua aanklikken, op de sites die ik beheerde. Klanten wilden het FB logootje op hun site, omdat ze zelf ook op Facebook een pagina hadden, maar er was in de praktijk nauwelijks interactie tussen die twee.
Als jij tracking cookies accepteert op een website, dan wordt alles nog steeds naar Google of meta gestuurd. Een Like knop is daar niet voor nodig
Omdat ze nu Meta AI overal hebben ingeforceerd, zowat iedereen heeft het ongewild op zijn telefoon staan, die knop is niet meer nodig om mensen te volgen.
Ssshh... niet zo hard. Natuurlijk was dat het doel. En dat is niet veranderd ;)

Het wordt alleen ietsjes minder "in your face"
Nou, dat vroeg ik me ook af. En daarna dacht ik een engere gedachte:

Als hun goudmijn aan tracking uit kan, wtf hebben ze dan nu dat beter werkt?!
Gaan ze dan ook stoppen met het volgen van iedereen met deze knoppen?


Of stoppen ze omdat de meeste browsers dit nu blokkeren?
Waarschijnlijk stoppen ze omdat ze tegenwoordig al verschillende gesloten platformen hebben om mensen mee te tracken ;)

Toch is het wel interessant nieuws. Het was er in de beginjaren ook om FB te promoten en dit geeft alvast een voorzichtige indruk waar de toekomst naartoe kan gaan: een web zonder Facebook.
Mensen zullen altijd behoefte hebben aan discussie, en waar kan dat nu beter als op facebook die een grote community heeft net zoals tweakers. Hyves is er niet meer dus moest iedereen overstappen op facebook
Je zegt het zelf eigenlijk al: op een forum :Y

Voor Facebook waren er genoeg mogelijkheden om te communiceren. Het grootste verschil is dat je toen niet overal binnen een platform ongewenste voorstellen kreeg om groepen te joinen en kon je trollen nog met een vis slaan.
De knoppen gaan verdwijnen. Die vraag is dus niet relevant. Hooguit als websitemakers de code niet verwijderen, worden de gebruikers nog steeds gevolgd natuurlijk. (De knoppen worden als een pixel van 0x0 groot gerenderd, aldus de link).

Ik weet niet wat Facebook nog meer aanbiedt voor websitemakers, maar mogelijk hebben ze ook andere entiteiten om mensen te volgen.
De plug-ins die niet meer beschikbaar zijn, weerspiegelen een eerder tijdperk van webontwikkeling. Het gebruik ervan is logischerwijs afgenomen naarmate het digitale landschap evolueerde.
Mag ik dat lezen als "Sinds de Europese maatregelen tegen cookies en tracking werkt ons spionage-knopje niet zo goed meer dus we stoppen nu maar voor we ook nog een megaboete krijgen"?
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @CAPSLOCK200011 november 2025 09:53
De data halen ze gewoon op een andere manier binnen, o.a. met de Meta Pixel (tracking pixel) vermoed ik. Meta kennende gaan ze echt geen mogelijkheden tot tracking inleveren zonder een (beter werkend) alternatief.
Die Like-knop werd door veel sites al verwijderd toen bekend was dat er een tracker achter zat. En ik heb ooit eens in een diep verleden bij een site gehad dat er automatisch op de like werd geklikt, zodat ik onverwacht weer een site op Facebook volgde.

Ik ben benieuwd wat de knop uiteindelijk straks gaat doen? Gewoon enkel linken naar de Facebookpagina die erachter hangt?
maar website-eigenaren hoeven de code niet per se weg te halen, zo zegt moederbedrijf Meta
Lees ik als: Maar we willen je nog steeds tracken, dus laat de code maar gewoon staan.

Alle facebook verwijzingen gewoon lekker weghalen dus.
Nobody should like you anymore.

[Reactie gewijzigd door hachee op 11 november 2025 08:28]

Moeten we dan ook andere urls in adblockers plaatsen?
maar website-eigenaren hoeven de code niet per se weg te halen, zo zegt moederbedrijf Meta.
Dit is wel een een bad practice, dode code in je applicatie / website laten staan. Kan alleen maar stuk gaan.
Praktijk: “Als het niet stuk is, hoeven we er geen moeite/tijd/geld in te steken”


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn