Nintendo brengt Zelda-game Hyrule Warriors: Age of Imprisonment uit op Switch 2

Nintendo heeft donderdag Hyrule Warriors: Age of Imprisonment uitgebracht voor de eigen console Switch 2. Het is een van de games die werkt met GameShare, waarbij iemand anders de game niet hoeft te bezitten om samen te kunnen spelen.

Nintendo kondigde GameShare aan als functie van de Switch 2 om samen te spelen op twee verschillende systemen, waarbij slechts een van beide de game hoeft te bezitten. Er is ook een lokale co-opmodus, zo zegt Nintendo, waarbij twee spelers op dezelfde console samen kunnen werken in de game.

De game legt volgens Nintendo 'de grondslag voor het verhaal' van het enkele jaren terug verschenen The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. In deze game strijden spelers met Zelda in het hart van de Verzegeloorlog in het koninkrijk Hyrule. Nintendo kondigde de prequel van The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom in april van dit jaar al aan en zei een paar maanden geleden dat de game nu zou uitkomen.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

06-11-2025 • 14:44

35

Reacties (35)

Sorteer op:

Weergave:

Ben ik de enige waarbij zijn haren overeind komen door de Nederlandse versie van games? 'Verzegeloorlog' ipv Imprisoning War. Etc.
Ik help wel even:
  • Perkamentus
  • Kakofonix
  • Strijd tussen de Sterren
  • Sam Gewissies
Moet je voor de gein eens hele oude Marvel comics gaan lezen. Een ratjetoe, want Spider-Man was al wel Spider-Man, maar hij vecht tegen de Gier. Tony Stark is Staalman, Wanda is de Rode Feeks, Johnny Storm is de Toorts, Ben Grimm is Het Ding, en zo kan ik wel doorgaan.

Overigens zijn niet álle NL vertalingen tergend. Ik vond de wat oudere Ubisoft games prima - de NL versie van Beyond Good & Evil, bijvoorbeeld, was echt goed gedaan.
Spider-Man was trouwens ook Spinneman in de eerste vertalingen, verder heb ik inderdaad ook ergens nog een geërfde Spider-Man liggen, met 'de Falk'.
Mooiste die ik had was een Fantastische Vier waarin hun "stelt"-vliegtuig geïntroduceerd werd.
Was altijd wel gecharmeerd van de vertaling "de Rauwe Bonk" voor de Hulk.
Speel jij al Slagveld 6? Ik doe eigenlijk alleen nog Wereld van Oorlogskunde: Klassiek.

Bevredigend is trouwens ook een leuk spel, draait op Onwerkelijk Motor 5.
Nee Slagveld 6 trok mij niet aan, ik speel liever Boog Overvallers. Dat is een echte recente uitblinker. We hebben ook nog Holle Ridder: Zijde Lied en Bal x Gat wat voor golven zorgt.
Zijdelied**, Nederlands is een samenstellende taal :P .

Persoonlijk ben ik meer een grootstrategiefanaat, dus Kruisvaarderskoningen 3 is mijn tijdsverdrijf. Alhoewel na de recente bijwerkingen ik wel wéér helemaal Ploegfort 2 aan het spelen :D .
Je hebt gelijk. Kwam een beetje omdat ik aan het debatteren was of het Lied of Zang moest worden, ookal was zang niet echt de juiste vertaling vond ik de alliteratie mooier.

Zelf ben ik ook nog wel te porren voor Europa Universeel Vier, dus ik snap je liefde voor Kruisvaarderskoningen.
Nee hoor! Dit is zelfs een enorm populair onderwerp om keer op keer opmerkingen te maken dus daar ben je zeker niet alleen in :+
Ik kan mij nog een Burnout herinneren waarbij “Paint Exchange” vertaald werd naar “lakschadeuitwissingsbeurs” (3x woordwaarde).

Nederlandse vertalingen zijn over het algemeen tergend.

ik heb juist ontzettend makkelijk engels geleerd door games in het engels te spelen in mijn jeugd.
ik heb juist ontzettend makkelijk engels geleerd door games in het engels te spelen in mijn jeugd.
Dat hebben de meeste, denk ik. Vroegâh leerde je Engels via RuneScape, waren alleen de tekenfilms overdag in het Nederlands (maar als koele tiener keek je ze 's avonds in het Engels), waren de live-action series alleen ondertiteld (tóch?).
Nederlandse media was stom, ouderwets, saai, etc.

Terwijl de huidige generatie (in mijn persoonlijke ervaring) juist weer tergend slecht Engels hoor spreken en zie schrijven, doordat alle techapparaten (ik leg de schuld bij de smartphone :P ) tegenwoordig vaak een Nederlandse vertaling hebben. Sowieso is begrijpend lezen dood, maar in een buitenlandse taal wordt het het helemaal niet.
Vertalingen zoals Google Translate of DeepL, en nu de LLM-vertaalmachines zijn een geweldig middel, maar ook een nekslag voor het aanleren van taal...
/rant uit het onderwijs
Dat komt omdat je het Engels associeert met films en fantasie , en het klinkt,ziet er gewoon raar uit , omdat je het niet gewend bent (iets psychologisch) .

Je moet eens voor de grap Du hast van Rammstein in het Engels horen , dat klinkt gewoon nergens naar :P
Nu volg ik al een lange tijd geen Nintendo meer. Maar ben ik nu de enige die alleen nog maar Mario of Zelda ziet bij Nintendo? Alsof ze geen ander IP meer hebben.

Nieuwe console = nieuwe Mario Kart, nieuwe Mario World en nieuwe Zelda game.
Metroid komt er binnenkort aan, je hebt waarschijnlijk de nieuwe Donkey Kong dan ook gemist. De Princess Peach standalone game. En om het aantal Fire Emblems wat is uitgekomen en is aangekondigd nog maar niet te melden. Er zijn dan ook nog voldoende nieuwe IP's die in eerste instantie exclusief op de Switch uit zijn gekomen. Persoonlijke favoriet daarin is Daemon X Machina.
Je zegt het dus al goed, je hebt Nintendo duidelijk niet gevolgd.
Nou ja, Donkey Kong en Princess Peach vallen natuurlijk ook onder het IP van Mario.

Maar, Fire Emblem / Daeomon X Machina: Prima, goed om te horen, en ja, Metroid ken ik dan nog wel, maar zoals je aan gaf, is nog niet uit, dus die was ik ook even vergeten.
Valt Donkey Kong onde het IP van Mario, of valt Mario onder het IP van Donkey Kong ;) ? Het was immers in het spel Donkey Kong in 1981 waar Mario zijn eerste opwachting maakte. Toen nog onder de naam "Jumpman".
Peach zat daar ook al in. Kortom, Peach, en alles wat onder Mario valt is van de DK IP. Super Smash Bros is een lastige.
Donkey Kong valt toch niet onder IP van Mario? Dat is al sinds de SNES een standalone platformer.

Ik vind overigens dat een 3D Mario, 2D Mario, Mario Party en Mario Kart misschien wel allemaal thematisch vergelijkbaar is, maar wezenlijk andere spellen. Ik kan me goed voorstellen dat iemand het ene leuk vind, en het andere niet.

Dan heb je nog Super Mario Maker, Pokemon en Splatoon.
Donkey Kong valt niet onder het Mario IP... Was een spin-off (en eigenlijk is Mario de spin-off van Donkey Kong, maar goed), maar Donkey Kong Bananza raakt het Mario universum op geen enkele manier. Dat is een beetje zeggen dat The Sims onderdeel is van de SimCity IP.

Nintendo heeft behoorlijk wat grote IPs ingezet vanaf de launch van de Switch 2 - Mario, Donkey Kong, Metroid, Zelda, Kirby, Fire Emblem, Pokémon. Dat je alleen Mario en Zelda ziet, tsja... Feit is wel dat veel Nintendo fans alleen al een Nintendo console kopen om Mario en Zelda te spelen.
Vergeet 1 van de grootste niet: Pokémon. Al zijn de laatste 2 (violet/za) imo bagger. :)
Betazeta heeft het over games van Nintendo. Pokémon wordt toch niet door Nintendo gemaakt maar door The Pokémon Company? Dat Nintendo de games buiten Japan uitgeeft en verspreidt is een ander verhaal.

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 6 november 2025 16:30]

The Pokemon Company is dan wel weer voor 32% eigendom van Nintendo. Het is een joint venture tussen 3 bedrijven.
Maar 32% is maar een relatief klein deel. En dan nog is het niet Nintendo zelf die eraan werkt, zoals bij Mario en Zelda.
Wat betreft nieuwe IP van Nintendo zelf heb je: Drag x Drive.

Welliswaar niet op launch date uitgekomen, maar wel al bekend gemaakt toen.
Kirby racing game komt ook nog binnenkort uit, Nintendo is de enige op het moment die juist geen tekort aan bekende IPs heeft en uitbrengt.
Mario, Zelda, Pokemon, Animal Crossing, Xenoblade, Kirby, Fire Emblem, Splatoon, Metroid, Pikmin, Bayonetta. Daarna nog meer standalone games/experiences zoals Ring Fit, Labo etc.

En dan niet te vergeten dat Mario franchise zelf al een groter aanbod aan genres bied dan hele lineup van PlayStation en Xbox.
Beetje tegenstrijdig natuurlijk, zeggen dat je Nintendo al een hele tijd niet meer volgt en dan klagen dat er geen nieuwe IP's zijn. Nieuwe IP's zijn doorgaans niet de games waar je gelijk veel media-coverage voor hebt, dat zijn immers nieuwe IP's. Die hebben nog geen grote naam.

Een nieuwe Zelda, da's groot nieuws, want die game heeft een reputatie. Hetzelfde met Mario. Maar Mario heeft nog geen eigen game op de Switch (DK Bananza schurkt tegen de Mario franchise aan, maar het is wel echt wat anders). Deze Zelda, IMHO, ook niet. Ik beschouw de Hyrule Warriors serie niet als Zelda games, het blijven gewoon X-Warriors/Musou games met een Zelda sausje.
Age of Calamity was al vermakelijk. Ik stoorde mij niet zo heel erg aan de enorme frame drops. Op de Switch 2 zal het dus nog vloeiender spelen. Met co-op draait het nog wel 30 fps had ik vernomen, maar zelfs dat is schappelijk. Ook een top-game en een goede toepasselijke game om de gameshare te introduceren. Hopelijk maken ze het beschikbaar voor meerdere games in de toekomst.
Tja, het is maar wat je acceptabel vind. Heb zojuist de Digital Foundry review gekeken en de cijfers zijn - zeker voor een Switch 2 game - best wel dramatisch vind ik.

Docked mode: dynamic res 720p tot 900p, regelmatig 55-60 fps

Portable mode: dynamic res 468p tot 648p, regelmatig 50-60 fps

Tevens gebruikt het spel FSR 1 (spatial upscaling, in principe gewoon een sharpening filter) en zijn alle cutscenes pre-rendered à 30 fps met slechte frame pacing. Die vele pre-rendered cutscenes verklaren ook wellicht waarom het spel 43 GB is. Ik had niet echt het idee dat Switch 2 een sub 1080p machine is zoals z'n voorganger, vooral als je kijkt naar spellen zoals Mario Kart World die wél gewoon op hoge resoluties draaien (1440p 60 fps).
Nadeel van Age of Calamity vond ik wel dat sommige levels vrij lang waren en je dan niet tussendoor kan saven. Even ergens aan beginnen is gelijk 30 minuten verder. Hoop dat dat hier wat opgelost is.

[Reactie gewijzigd door Señor Sjon op 6 november 2025 14:54]

Dat missies 30 minuten kunnen duren is vrij gebruikelijk in Warriors/Musou games.
Ik verwacht dan ook niet dat het met Age of Imprisonment veel anders gaat zijn.
Over algemeen kan je de game toch wel suspenden om er later mee verder te gaan, toch? Voor dat doeleind heb je niet per se saves nodig, in ieder geval. Buitenom dat, zijn die langere missies juist wat het een uitdaging maakt.
Volgens mij werd er weldegelijk gesaved tussentijds als je bepaalde objectives gehaald had. Ik meen mij te herrineren dat ik het spel eens heb moeten restarten en ik verder kon met de missie waar ik mee bezig was.

Daarnaast is het de switch en kun je gewoon op elk moment de console in sleep zetten en later verder gaan.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn