Ontwikkelaar die werkte aan 90Hz-mod voor Pixel 6A stopt ermee

De ontwikkelaar die werkte aan een mod om het scherm van de Google Pixel 6A werkend te krijgen op 90Hz, stopt ermee. Hij heeft de bestanden openbaar online gezet in de hoop dat andere ontwikkelaars tijd hebben om de bugs die er zijn te fiksen en de mod te publiceren.

Nathan Brooke, die zichzelf ook TheLunarixus noemt, zegt dat hij zijn Pixel 6A heeft verkocht en dat hij niet genoeg tijd heeft om eraan te werken. De mod staat inmiddels openbaar online. Het belangrijkste probleem is de groene tint die het scherm geeft als die niet op maximale of minimale helderheid staat ingesteld. Dat ziet eruit als een slecht gekalibreerd scherm, zegt hij tegen The Verge.

Dat probleem is de reden dat de mod niet openbaar is uitgekomen, zegt de ontwikkelaar. "De rest is stabiel", aldus Brooke. De mod is mogelijk, omdat de Pixel 6A dezelfde displaycontroller gebruikt als de Pixel 6. Samsungs s6e3fc3-controller. Hiervan is bekend dat deze schermen met een verversingsfrequentie van 90Hz ondersteunt. In de configuratie voor de Pixel 6A was deze modus echter niet aanwezig.

Brooke kopieerde vervolgens de timings voor de 90Hz-modus uit de driver voor de Pixel 6 en voegde deze toe aan de driver voor de Pixel 6A, samen met wat aanpassingen voor de waarden voor de hoogte en breedte, omdat het scherm van de Pixel 6A wat kleiner is. De mod werkt momenteel door het flashen van een aangepaste vendor_boot-partitie. Of en wanneer er een publieke release komt van de mod, is momenteel onduidelijk. De Pixel 6A kwam in augustus uit.

Terugkijken: Pixel 6A-videoreview

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

12-12-2022 • 07:12

78

Reacties (78)

78
74
35
2
0
27
Wijzig sortering
Wat bizar dat die telefoon dit jaar uitkwam met 60hz scherm.
Een telefoon zoals de Poco X3 had in 2020 al 120hz voor ~€250.

[Reactie gewijzigd door pim op 24 juli 2024 21:25]

Helemaal niet bizar, de A series hebben altijd mindere specs voor een lagere prijs, ook al kon het scherm 90Hz dan moeten ze natuurlijk wel onderscheid maken met de duurdere modellen.
Waarom is dat zo bizar? Ik durf te wedden dat 95% van de smartphone klanten nieteens weet wat het woord refreshrate betekent, of wat het aantal Hz van een scherm inhoudt.
Dat betekent nog niet dat ze het verschil niet zien tussen een telefoon met een lage refreshrate of hoge.

Denk persoonlijk dat we moeten ophouden dat consumenten dom zijn of niet weten wat refreshrate is, genoeg die het wel weten. Of via de noemer frames per seconde.
Dat betekent nog niet dat ze het verschil niet zien tussen een telefoon met een lage refreshrate of hoge.
Ik zie werkelijk het verschil niet. Ik zag het niet met mijn pixel 5 die op 60 en 90 kon en ik zie het niet met mijn pixel 7 die op 120 kan. Ik schakel heen en weer en soms denk ik hmmm zou dit het dan zijn?
Maar of het beter is? Niet echt.
Ik schakel dus altijd naar 60 omdat de accu dan langer mee gaat
Vooral bij het scrollen is het verschil goed zichtbaar. Zelf heb ik de Pixel 7 Pro en als ik deze Tweakers pagina scroll op 60 Hz is de tekst lastig te lezen, terwijl hij op 120 Hz scherp blijft.

De schakelaar tussen 60 en 120Hz heet ook smooth scrolling. Op menig site lees ik slechts kleine stukjes en skip ik snel door op zoek naar interessantere gedeeltes. Dan heeft dat smooth scrolling op 120 Hz voor mij toch meerwaarde.

(Daarnaast kan ik mn 7 Pro prima 1 dag intensief gebruiken met de luxe functies aan. Met de bespaar functies selectief aan - waarbij het nog wel een premium telefoon blijft, worden het namelijk niet 2 volle dagen. Dus in de praktijk ligt hij gewoon 's nachts aan de lader en zijn accu bespaar opties gelukkig iets van het verleden.

Hoewel dat natuurlijk niet wil zeggen dat als de batterij ouder wordt, of de software intensiever (bewust minder efficiënt?) ik hier niet alsnog gebruik van zal moeten gaan maken).

[Reactie gewijzigd door 4Lph4Num3r1c op 24 juli 2024 21:25]

In mijn ogen net zoiets als audio-apparatuur voor audiofielen. Ik hoor dat verschil eigenlijk nauwelijks en het is voor mij geen goede verantwoording van het prijsverschil. Als ik ook kijk naar 60, 90 of 120Hz, dan is voor mij het verschil verwaarloosbaar. Tuurlijk, als je op een hoog niveau gamet (op een telefoon?), dan kan ik me er wat bij voorstellen. En als je er op staat terwijl je tijdens het scrollen wil lezen, tsja. Ik heb zelf een Poco X3 op 120Hz, maar ik kan zelf ook prima scrollend lezen op de Pixel 6A van m'n zoon. Het is, voor mij en ik denk velen met mij, geen must. Als ik dan ook nog eens in de Pricewatch zie dat (op de Pro en Pro Max na) alle iPhones t/m 14 een 60Hz scherm hebben net als veel Android-telefoons, dat 125 televisies met verschijningsjaar 2022 (en dan met name A-merken als LG, Samsung en Sony) met 50Hz prijken, dan denk ik dat voor de doorsnee gebruiker 60Hz (of 50Hz) echt niet zo belangrijk is.
Ik denk dat het ook meer is dat als je eenmaal 120Hz gewend bent en ineens terug moet naar 60 je het wel gaat merken. Vroeger waren alle spellen op de consoles ook 30 fps. Toen Id software met rage een 60 fps game uitbracht vroeg men af of dat wel nuttig was. Nu is het zou dat als iemand een 30 fps game uitbrengt er meteen veel kritiek is.
@ronka @4Lph4Num3r1c

Als jullie het verschil zien moet je het vooral gebruiken. Maar ik zie het niet, ook niet als ik er echt naar op zoek ben. Mijn vrouw ziet het niet en zoals je kan lezen @joco hier beneden merkt het ook niet op.

Zie je het? Gebruik het. Maar voor mij en nogal wat andere mensen is het totaal zinloos. Dan heb ik liever 10 minuten batterij per dag meer
Scrollen over bijv. deze pagina op 60hz en de tekst wordt blurry, op 90 of 120hz blijft de tekst scherp. Als je dat niet ziet raad ik je een leesbril aan.
Ik heb laatst Galaxy Note10+ van mijn paverkocht, heb deze met mijn OnePlus 8T (120hz) vergeleken, ik zie het verschil best groot. OP8T is mijn daily driver, maar na 5 minuten te hebben gespeeld met Note10+ 60hz scherm weet ik weer waarom ik nooit terug zal gaan naar lagere refreshrate scherm.

Note10+ is nog steeds een high-end smartphone, zeer snelle telefoon, maar 60hz is een no go.
Door text heen scrollen is het verschil aardig groot.. ik zou niet meer anders willen
Bij door text scrollen zie ik het totaal niet. Het verschil voor mij is nihil. En zoals je kan lezen hier is dat voor meer mensen zo

Iedereen is anders

[Reactie gewijzigd door Ortep op 24 juli 2024 21:25]

Ieder mens heeft totaal andere ogen?
Dat is iets wat ik hier al 5 keer heb gezegd
Sommige mensen hebben een bril nodig.
Mensen verschillen natuurlijk, voor mij is het juist een bizar groot verschil. Alles op 60hz voelt voor mij ondertussen extreem sloom. Soms heb ik zelfs nog op 120 Hz het gevoel dat het nog net wat soepeler zou kunnen.
Dan is er nog een verschil tussen mensen die er de noodzaak wel of niet van inzien. Er zullen heel veel mensen zijn die hier niets om geven. Ik ben daar bijvoorbeeld een van. Ik heb een 144Hz monitor voor mijn pc en wil niet anders. Mijn telefoon is 60Hz en een hogere refreshrate van het scherm staat bij mij onderaan het lijstje van eisen voor een nieuwe telefoon. Ik speel er geen games op, een "mega vloeiende interface" geef ik ook geen zak om en video komt ook niet boven de 60fps uit. Mijn huidige telefoon werkt prima en als een nieuwe telefoon het toevallig heeft dan is dat prima, maar ik geef er helemaal niets om. Ik wordt ook regelmatig om advies gevraagd door mensen in mijn omgeving en ik heb werkelijk nog nooit van iemand de vraag gekregen over refreshrates, dit doet mij vermoeden dat er heel weinig mensen zijn die hier waarde aan hechten.
Niet te vergeten dat er ook nadelen aan kleven. Het batterijverbuik gaat omhoog, en dat is dan weer wel iets dat de doorsnee consument boeit volgens mij.
ik heb de test eens gedaan..

mijn vriendins telefoon eerst op 90 of 120hz gezet (weet niet meer precies wat het nu was op de S20)
toen ze daar een tijdje mee liep, heb ik zonder dat ze het wist terug gezet op 60.. en even aangekeken of ze ook iets opmerkte, en ze had het totaal niet door, zelfs niet nadat ik zei, is er ook iets veranderd, merk je ook iets..
De noemer frames per second is wel iets anders dan refreshrate.

Refreshrate is hoe vaak er per seconde een afbeelding wordt getekend op het scherm.
Frames per second is hoe vaak er per seconde een afbeelding wordt gerenderd door de cpu/gpu.

Als bijvoorbeeld je scherm op 90Hz staat, en de soc levert 60 frames per seconde, dan zal dus niet bij elke schermverversing een nieuwe afbeelding getoond kunnen worden. Andersom, wanneer er 120 frames per seconde gerenderd worden, kan niet elke gerenderde afbeelding getoond worden.

Deze twee staan in principe los van elkaar; een hogere of lagere refresh rate heeft geen invloed op de prestaties van de cpu/gpu.
Ik ben van een Pixel 3 naar een Fairphone 4 gegaan. Beiden hebben een 60Hz scherm. Maar toch zie je een enorm verschil in refresh rate. Toen ik met mijn Pixel 3 bij show modellen ging vergelijken zag ik vrijwel geen verschil tussen mijn toestel en toestellen met een hoge refresh rate. Dus geen idee of mensen er echt wakker van liggen. Die Fairphone 4 is wel echt merkbaar trager met verversen.
Waarom is dat zo bizar? Ik durf te wedden dat 95% van de smartphone klanten nieteens weet wat het woord refreshrate betekent, of wat het aantal Hz van een scherm inhoudt.
en denk je dan ook dat ze het verschil niet gaan merken tussen hoe het scrollen eruit ziet bij 120hz of 60hz of dat ze het verschil in batterijduur niet gaan merken tussen 120 of 90hz of 60hz.

ik denk dat heel veel mensen standaard het verschil wel gaan zien maar vervolgens door de batterij duur toch geen 120hz zullen kiezen. in bepaalde gevallen voor mensen die gevoeligzijn voor kleine haperingen in de vloeiendheid van schermen zullen sneller kiezen voor 90hz (als dat er is) of 120hz als dat betekend dat ze bijvoorbeeld minder gespannen naar een telefoon (of pc) scherm kijken

voor mij geldt dat niet ik zie in de meest gevallen de stotters niet dus ik kan lekker bi 60 (of in geval van pc 75) bijven maar dat hoeft zeker niet voor iedereen zo te zijn.
Of niet eens doorhebben dat de telefoon het heeft uitgezet om accu te besparen.
Dat een gemiddeld mens niet weet hoe een motor van een auto werkt, betekent niet dat een verbeterde motor geen zichtbaar resultaat zou bieden (meer vermogen, minder brandstof consumptie). Het zal ze een worst wezen wat en hoe de verbetering werken, maar het resultaat werkt uitstekend.

Dus ja, het is wel een punt om over na te denken waarom een gemiddelde mid end telefoon wel een hogere refresh rate heeft dan een "premium" mid end van Google.
het is maar net waar je je budget in stopt. google kwam blijkbaar tot de conclusie dat ze voor de prijs beter andere functionaliteit konden gaan leveren dan 90Hz om klanten te trekken.

android telefoons staan er een beetje om bekend om maar gewoon gekke features te verzinnen aan de lopende band en later te bekijken welke blijven en welke weer verdwijnen. google doet dat iets minder met de 6a
Een Motorola Edge 20 heeft bijvoorbeeld maximaal 144 Hz, voor een vergelijkbaar bedrag.

Google Pixel-toestellen zijn altijd duurder geweest dan de concurrentie. De tijd van de goedkope Nexus-toestellen met goede specificaties is helaas allang over.

Iets algemener, uit het artikel:
Het belangrijkste probleem is de groene tint die het scherm geeft als die niet op maximale of minimale helderheid staat ingesteld. Dat ziet eruit als een slecht gekalibreerd scherm,
(...)
Brooke kopieerde vervolgens de timings voor de 90Hz-modus uit de driver voor de Pixel 6 en voegde deze toe aan de driver voor de Pixel 6A, samen met wat aanpassingen voor de waarden voor de hoogte en breedte, omdat het scherm van de Pixel 6A wat kleiner is
Mogelijk is het probleem dat het simpelweg een ander scherm is, waarbij de combinatie aansturende controller, scherm en 90 Hz nooit bedoeld was om te werken in het ontwerp van het toestel. Het betreft een OLED-scherm, en ik weet van een notebook met een OLED-scherm dat brightness control iets anders werkt dan met LCD-schermen.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 24 juli 2024 21:25]

Ik heb mijn 3a ooit gekocht voor 230,- in Duitsland (saturn) kwam geen enkele telefoon in de buurt voor die prijs in die tijd.

De Pixel 7 die je met cashback voor +-570,- kunt krijgen is nog steeds goedkoper dan de concurrentie ( fatsoenlijke camera en schone os)
De zoekbalk op het homescreen niet kunnen verwijderen vind ik geen schoon os, en het staat bomvol Google rommel.
Ach ja. Stock Android, redelijk high end performance, oled en 5 jaar premium software support van een in het Westen aansprakelijk bedrijf. Waar vind je dat voor €300? Apple en Fairphone waren ongeveer dubbel zo duur, los van andere verschillen.
Ik mis de 90hz niet op mijn pixel 6a en ben blij met 2 dagen accuduur.
Ach ja. Stock Android,
Nee, Google Android,
redelijk high end performance,
Integendeel, de Tensor chip is juist een van de slechtst presterende.
oled
Is een keuze, sommige mensen hechten meer aan hogere refreshrates.
en 5 jaar premium software support
...wat is "premium" software support uberhaubt? "5 jaar" is nog meetbaar, maar nu haal je er iets bij wat toch behoorlijk ambigu klinkt.
van een in het Westen aansprakelijk bedrijf.
Wat betekent dat in de praktijk? Van Google is juist algemeen bekend dat ze bij aansprakelijkheid de gok wagen en - wanneer het er echt op aankomt - de boete met een fooi en een glimlach betalen.

Er zijn redenen om een Pixel te willen kopen, maar niet voor het budget.
Ik heb laatst een Pixel 6a gekocht voor €299 als vervanger van een Galaxy A52 (met 120Hz scherm) en de Pixel voelt veel sneller aan op elk vlak.

Het is tegenwoordig een hype voor met name Chinese fabrikanten om een zo goedkoop mogelijke telefoon uit te brengen met een 120Hz scherm terwijl de rest van de hardware icm een enorme bak aan bloatware er alsnog voor zorgen dat het toestel enorm traag aanvoelt.

Apple doet het met de non-pro modellen al jaren met 60Hz en kent vele tevreden gebruikers.
Ik heb laatst een Pixel 6a gekocht voor €299 als vervanger van een Galaxy A52 (met 120Hz scherm) en de Pixel voelt veel sneller aan op elk vlak.
Je kan een CPU niet alleen beoordelen op snelheid, dat is iets wat je bij een desktop CPU doet - waarbij oneindig stroom uit de muur komt. Laptops en telefoons hebben een beperkte aanvoer van stroom en moeten daarmee zo efficiënt mogelijk omgaan, anders merk je dit aan de accu.
In de Black Friday week kostte die 299 incl.verzenden. toen heb ik die gekocht, puur voor die vijf jaar en de kleine omvang.
Ik heb een week geleden een pixel 6a gekocht.
Aangemeld voor de QPR beta en geïnstalleerd.

Op deze een of ander manier is het touch screen vaak slecht qua respons en moet ik een icoon van een app 2 of 3 x aanklikken voordat die daadwerkelijk reageert/opent.
Is dit een bekend iets? Heb al vanalles geprobeerd en het is ook niet constant, maar wel zwaar hinderlijk ondertussen.
Tjah, het gros van de mensen heeft er geen behoefte aan. Ik was zelf ook prima content met een 60Hz telefoon totdat ik er een met een 120Hz OLED scherm kocht. Had ik destijds een telefoon met een 60Hz telefoon gekocht dan zou ik er nu ook content mee zijn.

Ook nu heb ik het beestje regelmatig op 60Hz staan, alleen bij scrollen vind ik het echt toegevoegde waarde hebben en zou ik liever niet verder terug gaan dan 90Hz.

De consument koopt het wel, en elke cent (meer) marge is één, dus waar bespaard kan worden op componenten, wordt dat maar akelig gretig gedaan. ;)

[Reactie gewijzigd door D4NG3R op 24 juli 2024 21:25]

Het is een afweging waard. Ik heb geen 90 of 120 hz nodig op mijn telefoon omdat ik er niet op game. Als ik daarop wat geld en batterijduur kan besparen dan ben ik blij.
Wat bizar dat die telefoon dit jaar uitkwam met 60hz scherm.
Een telefoon zoals de Poco X3 had in 2020 al 120hz voor ~€250.
Een display is natuurlijk veel meer dan alleen de verversingssnelheid.

Zo is het scherm van de X3 bijvoorbeeld nog een (best wel matig) LCD model terwijl dat bij de 6A wel gewoon netjes een oled paneeltje is.
Een Redmi Note 11 van 180 euro heeft gewoon een 90hz amoled scherm.
Een Redmi Note 11 van 180 euro heeft gewoon een 90hz amoled scherm.
Ja met de kleurechtheid van een vaatdoek :P

“if you pay peanuts you get monkeys” situatie.
Onzin. Ik heb de Note 11 en het scherm is identiek aan mijn Samsung. Zal me niet verbazen als het een Samsung scherm is.
Nah gelukkig is er wel meer onderscheid in “het is een Samsung scherm”

Zo zie je bij goedkopere Samsungs dat er ook een veel minder scherm in zit als bij de duurdere modellen.

Allemaal prima te verklaren vanwege de aanschafprijzen uiteraard maar we moeten niet doen alsof al die panelen maar hetzelfde zijn omdat het toevallig OLED is met een bepaalde refreshrate. Dat is simpelweg onzin.
Of je leest gewoon even een review over het scherm van de Note 11, uitgevoerd door Tweakers zelf:

review: Smartphones tussen 150 en 200 euro - Goedkoop is duurkoop?

[Reactie gewijzigd door Hadespuiter op 24 juli 2024 21:25]

Voor mij is het totaal niet interessant. Ik heb het liefst zo lang mogelijke accuduur en zo kaal mogelijke Android met goede software support. Ik koop eigenlijk enkel nog Pixels. Ik ben me bewust dat die duurder is dan een Poco X3 maar ik hoef geen Chinese telefoon vol bloatware enkel omdat die wat beter in de specs zit.
Niet alle chinese telefoons zijn zo, ik heb een oukitel en die word geleverd met een kale android zonder bloat of chinese rommel.
Dat is niet echt een eerlijke vergelijking. De Chinese overheid pompt miljarden in het overnemen van tech bedrijven (dmv Tencent en vergelijkbare organisaties) en geeft flinke subsidies voor bedrijven als Xiaomi/Poco/Oppo.
Geen zin in weer een hele discussie over de redenen erachter, maar je moet je toch afvragen waarom die telefoons zo goedkoop zijn.

Voorheen had je Motorola als enige Westerse koning in het budgetsegment maar daar leverde je flink specs voor in, die zijn inmiddels overgenomen door Lenovo en daarmee ook in handen van China en ineens kunnen de specs omhoog terwijl de prijs hetzelfde blijft.

Dat is niet te vergelijken met een bedrijf als Google die het zelf moeten doen en dus ook aan hun winst moeten denken.
Boeiend,de pixel is verder beter in alles dan die zielige poco.
Waarom is dat bizar?
Ik vind at hele verversingsverhaal bijvoorbeeld totaal niet interessant.
En het is echt niet zo dat ik het niet zie hoor, ik zie en "voel" dat echt wel, maar heb voor zelfde geld liever een grotere accu/betere accuduur of betere camera.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 24 juli 2024 21:25]

Tot en met de iPhone 14 (op de Pro en Pro Max na) hebben deze ook allemaal een 60Hz scherm. Bizar he? :) Je zou haast denken dat dit voor 99% van de mensen goed genoeg is. ;)
Wat is uberhaupt het nut van 90hz schermen op je telefoon? Mijn voorkeur heeft ieder geval 60hz en een langere batterij tijd.
Ik zat me dat bij m'n Poco X3 NFC ook af te vragen, die heeft 60Hz of 120Hz. Maar 120 heeft echt een flinke impact op de batterij waardoor je m dus standaard op 60 zet. 90Hz leek mij hier ook een mooie middenweg maar die optie is er niet.
De poco x3 switched zelf tussen 30hz en 120hz tijdens gebruik. Weet niet precies wat de criteria zijn.
Onder Developer options > Show refresh rate, kun je je refresh rate tonen en het zelf aanschouwen.
Pixel 6 hier. Zet het ook op 60 hz. Vind de meerwaarde van 90 minimaal en batterijimpact is er denk ik toch wel.
En zo moest ik een custom rom op mijn Redmi Note 11 zetten om een Always On Display te krijgen.
Xiaomi wil graag dat je een duurder model koopt die wel gewoon een AOD hebben.
Of je koopt gewoon een ander model, tweaker of niet.
Je krijgt een -1, maar ben het wel met je eens. Zodra je deze mod gaat gebruiken ben je voor updates ook afhankelijk van een aangepaste firmware. Hierdoor kan je op termijn updates gaan mislopen als de ontwikkelaar stopt met het uitbrengen hiervan.
Dat is niet helemaal juist. Het klopt inderdaad dat je afhankelijk bent van custom firmware, maar deze kun je makkelijk zelf 'maken'. Als de mod inderdaad alleen de vendor_boot partitie aanpast, is het prima mogelijk om hier een Magisk module van te maken. Je hoeft dan alleen de boot partitie na elke update (via Google) te voorzien van Magisk root en je bent eigenlijk al klaar. Als je bootloader unlocked is, kan dit (na installatie) zelfs allemaal zonder gebruik te maken van een PC. Het enige wat inderdaad ondersteund moet blijven worden, is Magisk voor root.
Voor het gros van de mensen die wel zo'n custom firmware willen draaien maar geen idee hebben hoe verder qua updates is dit denk ik wel een brug te ver.

Je loopt daarmee het risico dat er veel mensen qua updates afhaken en dus achter gaan lopen hiermee.

Ik geef bij ons ook telefoons uit aan gebruikers, die ze bij vertrek weer moeten inleveren (stock firmware). Toestellen die gewoon gesupport worden, maar 2 complete android versies achterlopen omdat updates ze niet boeien, of omdat ze niet op update durven te klikken. Voor de meeste mensen zal dit toch echt te moeilijk zijn denk ik.
Maar dit zijn dus ook totaal niet te mensen die überhaupt een 90Hz mod zouden overwegen. De mensen die dat willen hebben dus (bewust) een telefoon gekocht met een 60Hz scherm, zijn geïnteresseerd in dit soort ontwikkelingen (hoe komt het anders op je pad) en zijn ook bereid om de moeite te nemen dit te installeren. Dan is in mijn ogen het bijhouden van updates dmv één extra handeling in een andere app echt het grootste probleem niet.
custom firmware, maar deze kun je makkelijk zelf 'maken'.
Je bedoelt het vast goed, maar je komt op mij over als iemand met een heel beperkte blik. 99.99% van de mensen kan dit niet en ondanks dat dit Tweakers is wed ik dat 95% het niet kan en 99% dit niet wil.

Telkens met elke update weer een firmware maken.. dat is niet waar mensen tegenwoordig een tel voor kopen..
Ook hier geldt, dat als dit soort ontwikkelingen zover je interesse wekken dat je het zou overwegen te installeren, dat op een net andere manier updaten niet het grootste probleem is.

Een firmware maken is niet de juiste term, vandaar dat ik maken tussen aanhalingstekens heb gezet. Als je eenmaal geroot hebt mbv Magisk, is het enige wat je moet doen om OTA updates te blijven ontvangen en je root (en dus de mod) te houden, voordat je je toestel opnieuw op laat starten open je Magisk app en zeg je zoiets van "Patch mijn andere partitie waar zojuist een OTA update op geïnstalleerd is". Volgens mij kan het binnen twee klikken.

En mocht je dit een keer vergeten, is het ergste wat er gebeurt dat je je root (en dus je mod) kwijt bent, zij het slechts tijdelijk.

Dus ja, het modden ervan is wat werk in het begin, maar het probleem is niet het behouden van updates. Die stap is namelijk kinderlijk eenvoudig.
Eens, vraag mij ook altijd af waarom mensen die golfjes volplakken met stikkers en er een custom uitlaat onder zetten. Koop dan een echte sportieve auto...
Nee volgens mij zijn er gewoon heel veel mensen enthousiast om wat ze hebben te verbeteren of aan te passen zodat ze net even unieker zijn. Of het nu ego is of enthousiasme, maakt niet uit. En waarom zou je daar commentaar op hebben? Iedereen mag zijn hobby hebben.
Waar je je tijd al niet in steekt. Zou niet eens weten hoeveel Hz mijn telefoon loopt, laat staan mijn tijd steken in het verhogen van iets wat de fabrikant al geen goed plan leek 🤷🏻‍♂️
En als 90Hz echt zo belangrijk was, dan koop je toch een toestel wat dat aan kan in plaats van gaan lopen prutsen 🙈
Dat is het hele principe van "tweaken" aan technische apparaten. Sommige mensen vinden dit mooi en gaan er helemaal in op. Het is een hobby net als elk ander.
Kijkt naar de naam van deze website... :+ Ik denk dat je het meer moet zien als een hobbyproject of meer kennis opdoen van de werking van die controller of display.

[Reactie gewijzigd door Frietsaus op 24 juli 2024 21:25]

Ik herken de emotie een beetje, maar sinds ik docent ben bij een IT opleiding ben ik met enige regelmaat ook geschokt over de kennis bij de 'jeugd'. Veel van de oudere tweaker bezoekers hebben in bepaalde mate de opkomst van de PC mee gemaakt. En daardoor zijn ze bekend met commandline, adressen, poornummers, etc etc. Voor de jeugd is dit nooit nodig geweest, tegenwoordig 'werkt' het gewoon.
Tot het verbazende na, mensen die nog nooit de verkenner/explorer hebben gebruikt. Een Folder? Wat is dat? En wat is een extensie dan?

De wereld veranderd, en op veel gebieden is dat heel okee. Maar soms is het ook lastig te begrijpen.
Studenten die niet weten wat een bestand is, laat staat een filesysteem of de bijbehorende datastructuren is inderdaad iets wat ik stééds meer hoorde de laatste 4-5 jaar van vrienden werkzaam in hoger onderwijs. Een ander opvallend modern gebrek vind ik hoe weinig weten hoe je een simpele reverse-image search kunt. Zou zoveel catfishing schelen. Als ik laat zien hoe is de reactie a) pure verbazing dat dit uberhaupt kan, of b) dit is kinderlijk eenvoudige waarom vertel je me dit

Ik heb ook wel het idee dat er vroeger een grotere basiskennis was, of je nou CS 1.6 of Unreal Tournament wilde spelen of sociaal doen op MSN of IRC, je moest nog steeds enorm veel zelf leren en instellen, Maar ook toen al zag je brede desinteresse voor de onderliggende techiek. Als handig neefje wist je de normale gebruikers te herkennen aan de talloze toolbars en andere geinstalleerde zooi. Een beetje in het verlengde van de "blinkers", je kent ze wel, de mensen bij wie alle ovens en magnetrons altijd op 00:00 knipperen. Claimen technische onkunde maar het is meestal desinteresse.

Online was in de 90's wel echt hét domein van de nerds. De brildragende types, toen onze hobbies nog geen miljarden opleverden, we nog als elitaire maar vooral rare buitenbeentjes werden gezien. Het beeld in TV en film verschilde niet heel veel van de typetjes in de "The Big Bang Theory".

De hele cultuur was omtrent ICT (online) ook echt anders, ruim na de eternal september maar ik zag de sporen nog wél. RTFM was een normaal antwoord op een ongeïnformeerde vraag. Je ziet het ook nog wel terug in de relatief stevige voorwaarden voor topics op het t.net forum.

Aan de andere kant kant zie ik enorm creativiteit omdat ze niet gehinderd worden door allerlei "legacy" zaken waar wij wel aan denken, met uitschieters die de moderne abstractie lagen gebruiken om b.v. binnen een half uur een filmpje te schieten én bewerken, waar ik zou denken dat ik er een volle (werk)dag voor nodig heb.
Als je tussen de verschillende modes
Voor de jeugd is dit nooit nodig geweest, tegenwoordig 'werkt' het gewoon.
Tot het verbazende na,
Dat noemen we "automagisch" :+
of de naam wel of niet nog wat zegt is altijd een beetje lastig,

Ik ben het met je eens dat tweakers.net echt niet meer was wat het vroeger was...

of om het even heel erg te stereotyperen:
vroeger zat tweakers vol met sarcastische betweterig en erg vol van zichzelf zijnde maar doorgaans zeer capabele techneuten.. het was soms even vechten om antwoord te krijgen vooral als je ergens aan begon en je de for dumies wel gelezen maar niet begrepen had...
nu in 2020+ is het publiek veel diverser, zijn er meer onderwerpen en meer verschillende niveaus maar wat ik vooral meer is dat iedereen meent een professional te zijn en met soms de meest domme incorrecte of ronduit slordige oplossingen aan komt het niveau is veelal naar de kelder en de mentaliteit is al niet veel beter.

over dat stukje rond google, ik moet eerlijk zeggen dat ik niet meer goed weet of men die test niet later alsnog met microG had gedaan voor de verschillende apps.
maar als dat niet zo is dan is dat zeker iets wat ik nog wel eens zou willen lezen (vooral nu ik me begin af te vragen, of ik over 1 a 2 jaar wel geld ga hebben voor een volgende iphone en ik bovendien (om schermgrootte) geen macbook meer heb.

maar goed, tweakers begint wel steeds minder leuk te worden maar een echt waardig alternatief heb ik nog niet gevonden.. misschien wordt het zelfs wel tijd om gewoon (op de pricewatch en V&A na heel t.net uit mijn routine te verwijderen.
verkeerde been uit bed, of schopt iemand je tegen het verkeerde been door iets te willen verbeteren aan iets bestaands? s

tel je voor je koopt een huis, en je mag de muren niet meer verven (dan koop je toch gewoon een huis die wel jouw kleur muren heeft).

ik kan me dat wel voorstellen je koopt een verder geweldig mooi toestelletje maar je loopt net tegen dat ene dingetje aan, in plaats van wéér meer e-waste probeer je het op te lossen. vervolgens lijkt het allemaal toch wat lastig en heb je de tijd niet meer om het tot op de bodem uit te zoeken... in plaats van: als ik niet, dan niemand niet, zet je het online zodat anderen er misschien nog iets aan hebben.

ik lees hier echt heeeeel andere basis-principes in dan jij kennelijk, misschien iets om eens over na te denken ...
Zeker nog nooit van modden gehoord? 🙈 Hele mod communities bestaan onder het mom van 'ter lering en vermaak'.
Hoezo dat? Je kunt je werk toch gewoon delen? Dit zie je vaker als je hulp zoekt uit de community bijvoorbeeld.

[Reactie gewijzigd door Frietsaus op 24 juli 2024 16:21]

"Bijvoorbeeld"...

In dit geval maakt deze persoon zijn werk beschikbaar, mocht iemand zich geroepen voelen dan kan deze het werk voortzetten.
Hij deed dit in zijn eigen vrije tijd dus wie houd hem tegen om daarmee te stoppen? Het siert hem juist dat hij zijn progressie tot zoveel deelt met anderen die daar misschien weer mee uit de voeten kunnen zonder helemaal opnieuw te starten.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.