Op het Platform Conference in San Jose liet nVidia de nieuwe NV-17M grafische processor zien voor laptops, meldt Tec channel. Op vijf februari wordt deze GPU tesamen met de GeForce 4 (NV-25) officieel gepresenteerd. Volgens geruchten zou Toshiba gelijktijdig een notebook met de NV-17M presenteren.
De packaging van NV-17M is slim opgezet: GPU en geheugen zitten samen op één module. De NV-17M wil nVidia in twee varianten aanbieden: een met 32MB geheugen met een 64-Bit bus, en een 64MB variant met een 128-Bit brede bus. Bij de 64MB uitvoering komt de GPU aan de onderkant van de module te zitten. De warmte wil nVidia afvoeren naar het moederbord van de notebook, via de Ball Grid Array verbindingen van de module. Het 64MB model krijgt bovendien een heatspreader over de geheugenchips, die vanwege de foto's verwijderd is.
De nieuwe mobile GPU van nVidia zou vijf maal zo snel worden als de huidige GeForce2 Go, daarbij minder stroom verbruiken en tevens minder ruimte innemen dan zijn voorganger. De module is in zijn totaliteit evengroot als de GPU van de GeForce2 Go zonder geheugen.
![]() |