'VS arresteert twee Chinese ambtenaren wegens dwarsbomen onderzoek Huawei'

De Verenigde Staten hebben twee Chinese inlichtingenambtenaren gearresteerd. Ze worden verdacht van het dwarsbomen van een onderzoek naar een Chinees bedrijf. Volgens verschillende Amerikaanse media gaat het om telefoonfabrikant Huawei.

De twee mannen worden beschuldigd van poging tot inmenging in de vervolging van een bedrijf, schrijft het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag. De rechtbankdocumenten noemen de naam van het bedrijf niet, maar de aanklacht verwijst naar dezelfde data waarop de VS haar aanklachten tegen Huawei bekendmaakte in 2019 en 2020, schrijven onder andere CNN en The Wall Street Journal. In 2019 zouden de twee ambtenaren de eerste poging hebben gedaan om toegang te krijgen tot niet-openbare informatie over het onderzoek van het ministerie van Justitie.

De overheidsinstantie zegt dat het tweetal probeerde om vertrouwelijke informatie te krijgen over getuigen, bewijsmateriaal en mogelijke nieuwe aanklachten tegen het bedrijf. Ze zouden onder meer hebben geprobeerd om iemand van 'een Amerikaans bureau voor rechtshandhaving' te rekruteren, die voor hen kon spioneren. De rekruut, die wordt aangeduid als GE-1, werkte in werkelijkheid als dubbelagent voor de Verenigde Staten onder het toezicht van de FBI.

Sinds oktober 2021 hebben de twee mannen de rekruut 14.000 dollar betaald en 600 dollar aan sieraden geschonken. In ruil daarvoor dachten ze vertrouwelijke informatie te krijgen over het onderzoek van het ministerie van Justitie en de strafrechtelijke vervolging van het bedrijf, aldus de aanklacht. Ook kreeg GE-1 41.000 dollar in bitcoin voor een document dat een vermeend plan van federale onderzoekers zou bevatten om twee van de in China gevestigde leidinggevenden van het bedrijf te arresteren.

China en Huawei hebben nog niet gereageerd op de arrestaties en de beschuldigingen.

Door Loïs Franx

Redacteur

25-10-2022 • 11:33

57

Reacties (57)

57
53
34
7
0
3
Wijzig sortering
Vandaag is naar buiten gekomen dat de comnunistisch regime CCP 2 geheime politiebureau's heeft hier in Nederland.

Xi en zijn aanhang is in werkelijkheid veel erger dan gedacht.

"The Chinese Communist Party runs 54 police centers outside of China, 36 in Europe alone. One of the two in London claims to be a real estate company, while one in Glasgow operates in a Chinese restaurant."
En de bewijzen zijn?
Zoek en gij zult vinden.

Voor Nederland meest relevant: https://www.rtlnieuws.nl/...and-dissidenten-onderzoek

CCP, de leiders van China hebben bloed aan hun handen. Ze schuwen niet om mensen te onderdrukken, moorden en martellen. Ze proberen hun model van regeren nu te exporteren.
Tja, de leiders van de VS identiek.
Tja, de leiders van de VS identiek.
Dat is de beste argument van 50-cent-army.
Opgetuigd en betaald door de Chinese overheid/CCP om negatieve aandacht te bagataliseren en af te leiden door te wijzen op anderen die ook slechte dingen doen (whataboutisme).
Maar het is gewoon waar, de VS doet dat ook maar die worden opgehemeld door mensen zoals jij. Ja, de chinese overheid zijn verre van lieverdjes, maar zij zijn zeker verre van de enige.
Ik zeg dat de communistische regime van China minderheden op grote schaal moorden, martelen en onderdrukken.
En dat ze niet terugdeinzen om hetzelfde met ons te doen om absolute macht te grijpen in de wereld.
Ze zouden ons de oorlog verklaren als we de Han Chinezen hier op dezelfde manier zouden behandelen zoals zij dat doen met de minderheden in China.

Uit welke van deze uitspraken maak jij op dat ik de VS ophemel?
Spionage, wat nergens bewezen is, de staat die een bedrijf niet kan uitstaan en politieke spelletjes speelt. Gaan we Xiaomi, en Oppo ook zo door de stront trekken ? Er is altijd wel een stok om een hond te slaan. En laat Huawei nu de hond zijn. Niet beseffen alles wat je qua electronica wat je in je poten hebt allemaal vanuit China komt. 8-)
De voornaamste reden dat Huawei zo wordt behandelt is omdat ze willens en wetens handels embargo's met Iran omzeilde. En waar ze in de eerste instantie rechtstreeks leveringen deden nadat dit bekend werd en daar al voor bestraft waren, gingen ze vervolgens verder via een Hong Kong holding. Niet alleen dat, de desbetreffende managers werden zelfs beloond voor hun acties.

Xiaomi in tegenstelling tot Huawei is dan ook van de entity list afgehaald omdat die niks misdoen/misdeden. Dit is een wezenlijk verschil.

Nou het gaat een stuk verder, zo weten we onderhand dat ze in Nederland waar ze een telco de netwerk infrastructuur hebben gerealiseerd vanuit China aan onze data zaten. We weten niet welke data precies noch waarom, en ondanks dat Huawei aangeeft dat dit niet gebeurd, geven onze veiligheids instanties aan dat dit onjuist is.

Onze situatie staat echter niet alleen, wereldwijd zijn er vragen of hoe Huawei zich opsteld richting landen wenselijk is en tegelijkertijd zien we wereldwijd landen Huawei hun toegang tot core netwerken beperken omdat het risico gewoon veelste groot is. Het is dan ook geen geheim dat hoewel Huawei een prive bedrijf is, dat de complete top zeer hoge leden binnen de Politbureau zijn. Zij zijn dus top ambtenaren en zullen doen wat er van de staat verwacht wordt. Maar China gaat een stuk verder, zo worden bedrijven die van belang zijn gedwongen om stukken van de staats memoranda op te nemen in hun eigen bedrijfs documenten en ook partij leden aan te stellen binnen hun bedrijven. (Dit hebben wij onderhand zelf ook meegemaakt ondanks dat wij een volledig buitenlands bedrijf zijn).

Laten dan we dan niet doen alsof hier niets aan de hand is, dit is niet een hond met een stok slaan maar dit is een hond waarvan we weten dat die zich misdraagt en zoals we zien in dit artikel zich blijft misdragen die terecht geslagen wordt. Hun enigste bestaansrecht is dankzij de Chinese overheid zelf, niemand in het buitenland zou hier gewoon zaken mee moeten doen. Al is het niet vanuit politiek oogpunt maar vanuit een ethisch oogpunt is het gewoon volledig mis met Huawei.
NU.nl: China heeft illegale politiebureaus in Nederland, ministerie wil in actie komen.
https://www.nu.nl/binnenl...e-wil-in-actie-komen.html
Nou dit lijkt mij ook niet echt fris..

[Reactie gewijzigd door raro007 op 27 juli 2024 05:31]

Dit is enkel in Nederland, voor zover bekend bijna 40 in Europa. Veel meer in andere westerse landen.

Voor diegene die nog opzoek zijn naar bewijs op een brief met daarop "Xi was here": beter dan dit gaat het niet worden.

De aangevoerde reden voor het bestaan van de politiebureau is haast Russisch belachelijk, nl "het zijn service bureau".
Wat fijn dat je komt met controleerbare feitjes
Het is dan ook geen geheim dat hoewel Huawei een prive bedrijf is, dat de complete top zeer hoge leden binnen de Politbureau zijn
Gelukkig is de lijst met leden van het politburo kort. Tevens zijn de lijsten van de Huawei Board of Directors en Supervisory Board zeer kort. Helaas ben ik niet goed in Chinese namen, maar er lijkt geen enkele overeenkomst te zijn tussen de namen van het politburo en de heren en dames van Huawei.

Of bedoelde je dat ze allemaal lid zijn van de communistische partij ipv onderdeel zijn van het politburo? Dat ze lid zijn van de communistische partij geloof ik wel, anders kom je niet ver in China. Als je veel geld hebt vergaard is het zelfs van levensbelang. Zo is ook Jack Ma lid van de partij.

Edit:
@Anoniem: 1322 super toevoeging _/-\o_
De bedoeling van n4m3l355 was duidelijk.

Blijkbaar heb ik mijn reactie niet goed opgesteld. Ik wilde enkel aangeven dat waar @n4m3l355 het Politburo noemt er de CCP moet staan.

[Reactie gewijzigd door Iruk1981 op 27 juli 2024 05:31]

Wat fijn dat je komt met controleerbare feitjes
Hier is de grondwet.
Chapter 5 of the CCP Constitution requires the formation of a party organization in companies with three or more party members. The CCP Constitution lays out different expectations for the role of party groups in state-owned enterprises (SOEs) and private companies.

Article 33 was amended in November to alter requirements for party groups within SOEs. While previous versions of the CCP Constitution called for party groups to play a “core political role,” the revised version calls for these groups to play an expanded leadership role, ensure the implementation of party policy, and discuss and decide major issues for their enterprise.
In private companies, the CCP Constitution states that party organizations are more focused on making sure the company follows the law and overseeing organizations such as trade unions and the Communist Youth League. No management or governance role is specified. While it is not always clear that the term “private companies” incorporates foreign invested enterprises, this may be the most relevant guidance for foreign companies.
By design, party organizations in SOEs are more prominent and influential. Party regulations issued in June 2015 specify that the chairman or CEO of an SOE should serve as the secretary of the party group, and that other company executives should be included in the party group as well.


Gelukkig is de lijst met leden van het politburo kort. Tevens zijn de lijsten van de Huawei Board of Directors en Supervisory Board zeer kort. Helaas ben ik niet goed in Chinese namen, maar er lijkt geen enkele overeenkomst te zijn tussen de namen van het politburo en de heren en dames van Huawei.
Hij verwoordt het wat slecht gezien het Politburo de 25 hoogste leden van de partij zijn. Nee, die sturen Huawei niet direct aan maar ga er maar wel van uit dat die precies bepalen welke richting de organisatie uit gaat.

Wat hij specifiek bedoelt is dat de staat 100% bepaalt wat er gebeurd in de markt (of een organisatie) en deze automatisch recht heeft op een (hoge) plaats in de boardroom. In china zijn er namelijk officieel geen private organisaties (quasi-communistisch) maar in de praktijk is kan men niet volledig communistisch zijn.

Het is een heel complex en groot systeem, deze video legt de bovenste helft goed uit:
How the Chinese Communist Party Works - PolyMatter

Als je veel geld hebt vergaard is het zelfs van levensbelang. Zo is ook Jack Ma lid van de partij.
Je geeft een goed voorbeeld van de macht van de partij over een 'privaat bedrijf'. China worsteld met het communisme gezien je daarmee niet kan concurreren met kapitalisme. Het laat daarom organisaties soms vrij om te groeien. Jack Ma was vrij om te doen wat hij wou maar binnen de beperkingen van de partij. Toen hij kritiek had op de partij (specifiek bank regelingen) 'verdween' hij plotseling. De IPO van Ant group is gecanceld en hij houdt zich buiten beeld. Ik denk dat de boodschap goed over is gekomen.
Het is überhaupt al zwaar twijfelachtig dat Xiaomi in 1e instantie op die lijst belande. Het hele rechtssysteem wordt omgedraaid in dit soort situaties, je wordt schuldig geacht en je mag je onschuld gaan bewijzen.
Hoewel dat natuurlijk niet goed is (schuldig tenzij onschuld is bewezen) geld dat rechtsysteem natuurlijk enkel in westerse landen... Daarnaast geldt het enkel voor mensen, niet bedrijven. Als laatste is er natuurlijk niet zoiets als een 'internationaal rechtssysteem'. Er zijn handelsverdragen en clubjes landen (EU) die samen afspraken maken maar tja, die worden vaak genoeg doorbroken.

Voor een geldig rechtssysteem moeten er eerst afspraken zijn waar beide partijen zich aan houden. China is simpel, die houdt zich nergens aan. Geen copyright, geen mensenrechten, enkel de partij. En dat is prima natuurlijk, het is hun zaak. Maar dat wil natuurlijk nooit zeggen dat jij dan maar daar aan mee moet spelen (net zoals wij niet kunnen zeggen hoe hun hun ding moeten doen).

Er is nul bewijs en enkel maar fakenews wat de boel versterkt.
Je kan zelfs op deze site prima zoeken naar 'bewijs'
Agentschap telecom (officiele instantie):
https://www.agentschaptel...5/31/update-onderzoek-kpn
Volkskrant:
https://www.volkskrant.nl...ie-van-politici~bd1aece1/
Trouw:
https://www.trouw.nl/nieu...antdata-van-kpn~bd1f52e2/

Nu kun je dit allemaal wegzetten als 'fakenews' maar ik ben bang dat je dan letterlijk alle huidige nieuwsmedia wegzet als 'fakenews'.

Zeker als je gaat kijken naar de betrokken partijen en de rollen daarvan en hoe die zich in het verleden gedragen hebben, van 9/10 partijen die deze laster verspreiden is gewoon met bewijs bewezen dat zij fout zaten maar dat negeren we maar even.
Dan zal het voor je ook geen moeite zijn om even met bronnen voor deze bewering te komen?
enige onderbouwing bij uitspraken als "fake news" zou wel fijn zijn...
En onderbouwing van n4m3l355 statements is niet nodig.
Want ja. Huawei had toegang tot core netwerken maar heeft nooit aan onze data zat.
Ons, in zijnde: privacy gevoelige data.
Nee hij onderbouwt prima. Beter dan jouw geschreeuw.
Het gaat er hier niet om of er nou wel of niet bespioneerd is door Huawei. Het gaat er in dit geval om dat deze mannen geprobeerd hebben om toegang te krijgen tot de documenten van het onderzoek naar spionage door Huawei. 2 losse zaken.

In dit geval lijkt het wel bewezen te zijn.

[Reactie gewijzigd door MGutker op 27 juli 2024 05:31]

Sterker nog. Het gaat hier om *Chinese ambtenaren*. Dat spreekt nou niet echt in het voordeel van China/Huawei.
Er is sowieso meer aan de hand.
Bijzondere beweging is dat China meerdere police stations aan het openen is op niet-Chinees grondgebied (ook US!) en dat dat gewoon wordt toegestaan: https://www.youtube.com/watch?v=6JFtV80SAjo
Vanuit dat perspectief vraag ik me altijd af wat er écht aan de hand is en zit er achter het hele Huawei "spionage verhaal" voornamelijk financieel-/politiek gedreven argumentatie als je het mij vraagt.
Het is maar net wat je erin wenst te lezen.

Je kan er ook in lezen dat Huawei gewoon zo netjes richting de Chinese overheid werkt dat de Chinese overheid zelf in het buitenland moet gaan spioneren over wat Huawei doet omdat ze dit niet loskrijgen bij Huawei zelf.
De namen zijn bekendgemaakt. De heren No Tas Pai en Si Creta Gent worden volgende maand voorgedragen.
En ondertussen hebben we ons zelf lekker in de voet geschoten, lead times op switches, access points, firewalls etc.. van Cisco, Aruba, HPE etc lopen op tot 12 maanden door chiptekorten maar de apparatuur van Huawei is prima te leveren doordat zij ondertussen hun eigen chips ontwikkeld hebben.
Ja maar het ging om staatsveiligheid, dus hoe hebben we ons in de voet geschoten?

En als niemand Huawei spul koopt dan begrijp ik wel dat het prima te leveren is.
Ja maar het ging om staatsveiligheid, dus hoe hebben we ons in de voet geschoten?
Ik vind staatsveiligheid zonder onderbouwing echter geen goed argument.
De onderbouwing ligt voor de hand: er kleven voor de VS meer risico's aan het gebruik van Huawei apparatuur dan dat van binnenlandse producten.

De dooddoener "mAaR gEeN bEwIjS" is een bewuste oversimplificatie van een complex geopolitiek scenario om de verenigde staten in diskrediet te brengen. Afgezien van het feit dat oversimplificatie een drogreden is, mist er ook gewoon aansluiting op het onderwerp: risicobeheersing gaat niet louter op basis van historie, er wordt vooral gekeken naar mogelijke euvels in de toekomst en de mate waarin men daar grip op kan krijgen.
De onderbouwing ligt voor de hand: er kleven voor de VS meer risico's aan het gebruik van Huawei apparatuur dan dat van binnenlandse producten.
Deze stelling klopt compleet, alleen het zegt niets over de wereld buiten de VS.

Voor de wereld buiten de VS is het simpelweg kiezen :
- Nul bewijs tegen Huawei alleen heel veel VS-geblaat
- Tig bewijs tegen VS bedrijven alleen dat wordt genegeerd door de volgers van de VS

Kijk ik heb er niets op tegen, alleen laten we dan gewoon transparant zijn als EU en gewoon zeggen dat we al onze data delen met de VS zonder iets terug te krijgen.
De dooddoener "mAaR gEeN bEwIjS" is een bewuste oversimplificatie van een complex geopolitiek scenario om de verenigde staten in diskrediet te brengen.
Ja hoor, een vraag tot onderbouwing is in werkelijkheid een complot een complex geopolitiek scenario om de verenigde staten in diskrediet te brengen.
Ja hoor, een vraag tot onderbouwing is in werkelijkheid een complot
Ik kan anders ook niet verklaren waarom je structureel deze uitleg negeert (lees: niet in twijfel trekt, nee, echt negeert). Ook in overige artikels waarin China of Rusland het lijdend voorwerp zijn lijk je niet de drang te kunnen weerstaan om direct iets van onrecht jegens de VS aan te wijzen - ook wanneer dit land uberhaubt nergens in het artikel is genoemd.

Overigens ben je niet de enige, maar wel de meest consistente. Daarom herken ik het inmiddels.
Ik kan anders ook niet verklaren waarom je structureel deze uitleg negeert (lees: niet in twijfel trekt, nee, echt negeert).
What can be asserted without evidence can also be dismissed without evidence.
Dan moet dat het punt ter discussie zijn en niet de levertijd :)
Een donker steegje inlopen om 03:00 's nachts in menige stad, terwijl er geen bewijs is dat ongure types zich daar ophouden, lijkt mij toch niet zo verstandig.
De chips op dergelijk apparatuur is niet extreem complex en hoeft ook niet met de kleinste procedé worden gemaakt.
Dergelijk productie-apparatuur heeft China ook tot haar beschikking.


Soortgelijk geld ook voor de auto-industrie,
daar is men huiverig om de nieuwste technieken te gebruiken omdat het en wat duurder is en je hebt meer risico’s. Ipv chips van 5nm gebruikt men liever 14 of 20 nm
BYD is het complete proces in China ontwikkeld inc de chips en dat is een merk dat heel hard gaat.
https://insideevs.com/new...a-h1-2022-not-really/amp/


Grootste fout die het westen heeft gemaakt, en nog maakt, is alles uitbesteden voor de laagste prijs (milieuvervuiling ook) totdat je een keer serieuze tegenslag krijgt en alles als een kaartenhuis in mekaar zakt.
Grootste fout die het westen heeft gemaakt, en nog maakt, is alles uitbesteden voor de laagste prijs (milieuvervuiling ook) totdat je een keer serieuze tegenslag krijgt en alles als een kaartenhuis in mekaar zakt.
Ik heb niet het idee meer dat dit een fout is geweest. Als je landen van onnoemelijk veel geld voorziet, dan gaan ze, gelet op de geschiedenis van de mensheid, toch altijd zo handelen zoals China, Rusland, etc. doen? Zelfredzaamheid en bescherming.

Als je de mensen op Papua-Nieuw Ginea netjes betaald voor alle grondstoffen die daar worden gedolven, gaan ze zich ook in deze richting bewegen.

Krijg je er alleen weer problemen bij als zittende macht.

[Reactie gewijzigd door Hatseflats op 27 juli 2024 05:31]

Je kunt je beter op korte termijn in je voet schieten dan op langere termijn in je hoofd...
maar de apparatuur van Huawei is prima te leveren doordat zij ondertussen hun eigen chips ontwikkeld hebben.
Is dit zo verbazingwekkend? Als niemand met Huawei meer in zee wil gaan door de risico's, dan houdt Huawei meer voorraad over om aan te bieden. Kwestie van (een gebrek aan) vraag en (een overschot aan) aanbod.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 27 juli 2024 05:31]

Nou, cisco hardware vertrouw ik minder dan huawei hardware, van cisco is bekend dat er backdoors in zaten voor amerikaanse inlichtingendiensten, van huawei zijn het alleen de amerikanen die het beweren maar geen bewijs hebben getoond. De reden dat de VS niet wil dat bv europa huawei hardware gebruikt is gewoon omdat zij moeite hebben om die hardware te hacken en dan dus niet op zn bondgenoten kan spioneren.
Ja, groot gelijk, hoor. Inbreuk op veiligheid, corruptie en inmenging zijn goed, zolang we onze spulletjes maar krijgen.
Inbreuk op veiligheid, corruptie en inmenging
Heb je ook bronnen of spreekt je onderbuik vooral in deze reactie?

Wat sowieso bewezen is dat Cisco ism. de NSA backdoors inbouwde.
Maar dat gaat tegen het narratief in en is maar een "Westers foutje", toch?
Ik zeg het 1 keer dan, omdat je blijkbaar wat gebeurtenissen in de wereld hebt gemist:

Inbreuk op veiligheid:

Roep even als je geland bent op het vliegveld in China: "Jullie president lijkt op Winnie de Pooh en doe ook eens wat aan die Oeigoeren, ik heb nog organen nodig."
Veiligheid op ander vlak: hardware/software backdoors in electronica. Dat is op zich niet gek, want dat proberen alle landen, zoals jezelf al aangeeft.

Corruptie: Dat gebeurt in het westen net zo hard als in het oosten. Hetzelfde geldt voor inmenging.

Uiteindelijk woon ik dan nog liever hier dan bv. in een land als China. Anders sla je even de blog van serpentZA erop na over eventuele dingen die in China kunnen gebeuren.
Waaruit bestaat de hele wereld? Aangezien een groot gedeelte van de wereld afstapt van Chinese netwerkapparatuur op cruciale infra, lijkt mij dit een logisch gevolg van de inzage die de Amerikanen hebben gegeven aan de andere landen.

In Duitsland is men een tijd geleden ook afgestapt bij de overheid van bv. checkpoint FW's vanwege afluisteren. Genua GmbH heet de FW provider nu. M.a.w. schering en inslag, dit gedrag. Om dan te veronderstellen dat China het niet zou doen?
Ze moesten immers kapot (want streefden Apple voorbij).
Ik weet niet waar dit op is gebaseerd.
Maar goed, je geeft zelf ook al aan, de VS (en het westen) is verre van zelf onschuldig. De lijst van hun schendingen gaat denk ik zelfs aan jouw fantasie ver voorbij.
Leuk dat je over mijn fantasien denkt te beschikken. Wat doen die ertoe?

[Reactie gewijzigd door Hatseflats op 27 juli 2024 05:31]

Er stond "De lijst van hun schendingen gaat denk ik zelfs aan jouw fantasie ver voorbij."
Dat jij daar uit opmaakt dat ik over jouw fantasieën beschik geeft een beetje aan hoe je in je betoog staat. ;)
Ik geef aan dat ik denk dat jouw (en ieders) fantasie niet ver genoeg gaat om te kunnen bedenken hoe groot, en hoe bizar, de lijst van schendingen door de VS en het westen werkelijk is.
In naam van de Democratie en het grote geld....... (vroeger heetten dat kruistochten :+ )
Maar inderdaad, wellicht ben je volledig op de hoogte van alle schendingen, hoe wreed en bizar ook, dat je daar je fantasie niet voor nodig hebt. Een insider op alle fronten, je ziet ze niet vaak. Dan is het mijn fout. Excuus dan.
Alleen als je alles weet, om dan met een vingertje te gaan wijzen naar China? :X

Ik praat de CCP niet goed maar het blijft dus: Kijk hen eens, foei, foei, foei, wij zijn daar gelukkig niet toe in staat. Wij zijn beschaafd en democratisch.
Wat imo een gotspe is.
En China is niet Huawei natuurlijk, ook al wordt dat overal betoogd. China is Xi Jinping.
Huawei wilde zelfs een (aan)deel in westerse handen brengen en de broncodes aan die partij geven. Zodat er gekeken kon dat er geen backdoors en andere ongein in zat.
In plaats daarvan kreeg Huawei het verwijt dat de netwerkbeheerder die ze waren bij KPN, volgens contract in het netwerk kon kijken op afstand, en dus spioneerde. 8)7
Elke netwerkbeheerder kijkt op afstand mee, en verhelpt zo problemen, als dat in het contract opgenomen is.........is iets dat in het woordje netwerkbeheerder zit volgens mij.

Maar.............
Waaruit bestaat de hele wereld? Aangezien een groot gedeelte van de wereld afstapt van Chinese netwerkapparatuur op cruciale infra, lijkt mij dit een logisch gevolg van de inzage die de Amerikanen hebben gegeven aan de andere landen.
Dat is niet een gevolg van inzage, want die heeft Amerika nooit gegeven, dat is een logisch gevolg van dwang door Amerika met sancties tot gevolg als er wel Huawei wordt gebruikt, of als er wel zaken gedaan wordt met bedrijven waar van Amerika niet aan geleverd mag worden.
Daar is dus niets democratisch aan, Europa moest van Amerika, of anders........
Onderdrukking dus, door Amerika. ;)
Een Amerika dat o.a. het internationaal strafhof niet erkend.
Een Amerika dat vind dat het gestrafte Amerikaanse burgers met special forces terug mag halen uit eender welk land, om ze te ontzetten en terug te halen naar het vaderland. Ook als ze misdaden gepleegd hebben dus, en helemaal als ze opgedragen zijn die misdaden uit te voeren in naam van Amerika terwijl in het "gastland" dat dus misdaden zijn.
Door het democratische beschaafde Amerika dus, dat overal de regels aan hun aars lapt als hen dat uitkomt.
Een Amerika, dat regimes in het zadel helpt of omver werpt, zolang hun olietoevoer maar gewaarborgd is.
Een Amerika dat als het zo uitkomt hun veto gebruikt als de meeste stemmen gelden in hun nadeel uitvalt in de VN.
Een Amerika, dat onder de noemer van de Terrorist Act, gewoon mensen zonder proces kan laten verdwijnen. Voor lang of voorgoed.

En nu dwarsbomen twee ambtenaren hun onderzoek, terwijl ze dus steekpenningen gaven om informatie los te krijgen over dat onderzoek?
Het geeft een beetje aan hoe ver Amerika van de realiteit afstaat.
Of, net zoals jij betoogt, wij doen het, dan zullen zij het op zeker ook wel doen..............je bent schuldig tot het tegendeel bewezen is, en het maakt niet uit wat je aandraagt, wij houden je toch voor schuldig, daar hebben we geen bewijs voor nodig. :X

En als je niet snapt dat Trump met zijn "America first" Apple, Cisco et al, in het zadel wilde houden tegen een bedrijf dat veel betere hardware leverde tegen een normale prijs, Samsung en Huawei waren op dat moment de grootsten, dan sta je nog verder van de realiteit af dan ik dacht.
Huawei liep mijlen voor met zijn 5G op Amerika.
Een Trump die een handelsoorlog begon tegen China omdat zijn landgenoten meer in China kochten dan de Chinezen in Amerika?
Globalisering en vrije markteconomie werkt twee kanten op natuurlijk, niet alleen onze kant.

Maar blijf vooral denken dat Huawei hier de grootste boosdoener is. ;)

[Reactie gewijzigd door Teijgetje op 27 juli 2024 05:31]

TLDR; Waar heb je het in godsnaam over?
Als je niets leest, en waarschijnlijk downmod, verwacht je toch zeker geen antwoord?
Of wel?

[Reactie gewijzigd door Teijgetje op 27 juli 2024 05:31]

Nee, ik downmod niet. Ik doe niet aan censuur.

Maar ik was na de eerste twee regels als opgehouden door de aldaar vertoonde woordkunsten.

Ben je trouwens lid van de illegale chinese poiltiebureaus in NL of daardoor beinvloedt?
Huawei is wel iets meer dan een telefoonfabrikant :P
het gaat eigen in basic om 2 Chinese ambtenaren die iemand hebben omgekocht om info te krijgen, toevallig de verkeerde maar goed.
China is gewoon hypergevaarlijk - het gegeven dat Biden de lijn die Trump terecht (voor één keer) getrokken heeft - aan wil houden, vat alles correct samen. In de EU zit China al te diep ingebakken - het gaan enorm pijn doen om te decontamineren en te ontkoppelen. En 't is van moetes of we hebben niks meer qua industrie en IT.
Vergis je niet, de VS is minstens zo gevaarlijk, die leggen nu andere landen zelfs beperkingen op omdat zij achterlopen wat betreft technologie.
Het feit dat Huawei hardcoded achterdeurtjes in allerlei producten heeft geplaatst, inclusief routers die nog steeds overal en nergens in NL hangen waaronder onze universiteiten, zou op zich al voldoende moeten zijn om iets tegen ze te ondernemen.
Uhm, kom eens met bewijzen, want wat jij nu aangeeft is juist bekend van oa cisco hardware. Juist huawei hardware is dat nog helemaal niet bewezen en lijkt juist veiliger te zijn dan die amerikaanse troep, juist daarom wil de VS graag dat de EU huawei de deur wijst zodat we weer amerikaanse troep krijgen zodat de VS weer makkelijker ons kan bespioneren.
Dan bedoel je op zijn minst cisCo. Maar ik snap dat omschakelen van chinese karakters naar latijnse lastig kan zijn, klinkt tenslotte hetzelfde ;-)

En natuurlijk doen alle landen die ertoe doen dit soort dingen, probleem is alleen dat China een land is met nogal twijfelachtige standaarden met betrekking tot zo ongeveer alles. Dit gaat van het niet accepteren van internationale patententen tot het uitmoorden en "heropvoeden" van hele bevolkingsgroepen.

Je praat hier over een zeer repressief regime, en ja in Amerika doen ze ook genoeg gekke dingen, maar China is op dit gebied next level. Ik zie Amerika niet direct Canada een afvallige provincie noemen en uit alle macht proberen om daar binnen te vallen, de taiwanezen hebben geluk dat TSMC daar veel fabs heeft want anders waren ze allang binnen gevallen.

Hong Kong is van een open democratie verworden tot een dictatoriaal derde wereld land zo ongeveer qua wetten en regelgeving. En als de dappere locals daar tegen demonstreren hebben we allemaal kunnen zien wat er gebeurt. Logisch, want alleen met agressie houdt je een debiel en tegen natuurlijk gedachtengoed in leven natuurlijk.

Dus nee, trol wat je wilt, maar China is de grootste bedreiging voor onze manier van leven deze eeuw, en er komt vanzelf een moment dat we daar wat aan gaan doen.

We hebben het zelf veroorzaakt, want het was zo lekker goedkoop allemaal. Voordeel is dan weer wel dat we als het echt moet er ook zo de stekker weer uit kunnen trekken.
China is niet de grootste bedreiging, maar de CCP is een gevaar voor de wereld. Het feit dat veel Chinese diaspora vrees hebben voor de lange arm van de CCP zegt al genoeg. Ik had gehoopt dat de verlichte koers van Hu Jintao werd voortgezet met meer liberalisering en vrijheden voor de mensen, helaas: Hoe hij werd vernederd voor het oog van de wereld in de machtsvertoning van Xi en werd afgevoerd. Ik zag het al aankomen meer dan 10 jaar geleden toen Xi partijvoorzitter werd: China en de wereld gaan allebei afzien.

Ik ken mensen uit Hong Kong, Taiwan en zelfs uit China die echt angst hebben niet alleen voor de lange arm van Xi (familieleden die nog in China zitten of in Hong Kong en zelfs in het vrije Taiwan kijkt men met angst en beven naar het "Moederland"), maar ook naar de toenemende vijandigheid en racisme richting de naar oudsher als voorbeeldallochtoon beschouwde Chinezen, die totaal niet begrijpen waarom ze hiervan het slachtoffer blijven vanwege de weliswaar gerechtvaardigde angst voor Xi Jinping. Het grote gevaar is dat door die toenemende vijandigheid de Chinese propaganda hierop gaat inspelen: zie je wel, jullie blijven Chinezen en de CCP zal jullie beschermen, komt terug naar het moederland. De oude generatie is gelukkig slim genoeg dat ze nooit zullen toegeven aan het door hen verafschuwde communistisch bewind, maar de jonge hoog opgeleide vaak in Nederland opgeleide Chinese jongeren, die vroeger altijd beschouwd worden als goed geïntegreerde allochtonen (en gemiddeld zelfs hoger opgeleid dan de autochtone Nederlanders) kunnen teleurgesteld worden door deze vijandige stemming. De CCP heeft een subtiele manier om deze jongeren voor zich te winnen door in te spelen op deze sentimenten en dat vind ik heel gevaarlijk. Het zijn immers onze jongeren en willen niet dat ze ten prooi vallen door de subtiele doch gevaarlijke invloed van de CCP.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.