Xiaomi komt met MagSafe-accupack voor iPhones

De Chinese smartphonemaker Xiaomi heeft een MagSafe-accupack voor iPhones aangekondigd. De fabrikant verkoopt zijn versie voor een lagere prijs dan Apple doet voor zijn MagSafe-accupacks.

Xiaomi heeft het accupack op de eigen site gezet. Daaruit blijkt dat het accupack in tegenstelling tot de versie van Apple een aan-/uitknop heeft om laden in- of uit te schakelen. Net als de versie van Apple zelf kan de accupack van Xiaomi achterop een iPhone 12 en iPhone 13 worden geklikt via de magneten die in die telefoon zitten. Xiaomi levert er een stand bij, die via pogo-pins het pack oplaadt.

Het pack zelf heeft geen Lightning-connector, maar een USB-C-poort. Via die poort is het ook mogelijk om andere apparaten op te laden. De capaciteit van het accupack is 18,5Wh, dat is meer dan die van Apple die op 11,1Wh uitkomt. Opladen gaat met 7,5W, net als Apples eigen accupack als die niet is verbonden met een adapter.

Xiaomi vraagt in China 199 yuan voor het product, omgerekend momenteel ongeveer 29 euro. Het ligt niet voor de hand dat een release buiten China zal volgen, omdat Xiaomi relatief weinig accessoires buiten China uitbrengt. Apple vraagt zelf 119 euro voor zijn MagSafe Battery Pack. Het is niet voor het eerst dat Xiaomi op iPhones gerichte accessoires uitbrengt. Zo kwam het al eerder met koelers voor bepaalde iPhone-modellen. Xiaomi maakt bovendien al jaren powerbanks.

Xiaomi Wireless Battery Pack, compatibel met MagSafeXiaomi Wireless Battery Pack, compatibel met MagSafeXiaomi Wireless Battery Pack, compatibel met MagSafe

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

15-09-2022 • 14:28

79

Reacties (79)

Sorteer op:

Weergave:

Hier ga ik er sowieso een paar van kopen, ideaal voor reizen in het buitenland
en waar ga je die kopen ?
Op Amazon voor 30% meer per stuk, vind een dropshipper support en geen issue, heb ik namelijk wel gewoon garantie en alsnog veruit goedkoper dan de crappy low-volume packs van Apple zelf
Als iemand een link zou hebben graag want wil deze ook wel :-)
Deze heb ik ook ideaal
Thnx

maar vind deze gewoon cool omdat het een desk charger is waar je de batterij uit kan halen en meenemen ...
En terug wat meer ruimte op uw buro ;-)
Ik gebruik deze al een paar maanden. Best chill, kan de iPhone 2/3 meer opladen zo.

https://www.isetchi.nl/pr...1vBQWTEAQYASABEgJvuvD_BwE

En nee, heb geen aandelen oid. Kende het bedrijf hiervoor niet. Had ze gevonden via bol.com

[Reactie gewijzigd door juwlez op 22 juli 2024 14:14]

Ik weet zeker dat er vanuit China er ook garantie op zit. Als er wat mis is met Chinese producten maak een goed filmpje op lage kwaliteit en neem het op wat niet werkt, ik weet zeker dat er een oplossing komt. Als je met schelden al begint kom je nergens maar goed het probleem op camera zetten en opsturen met uitleg erbij. Ik weet zeker dat ze het dan ook oplossen en via dropshipping met een Nederlandse ondernemer moet hij de wettelijke garantie geven.
Officiële xiaomi in aliexpress ?, zijn genoeg merken die ook een eigen store hebben binnen Aliexpress.
Aliexpress en Europese webshops die als reseller actief zijn.
En daarmee vraag ik me af waarom dit in nederland tot nieuwsartikel moet leiden.
Waarom niet, veel nederlanders weten hun weg naar aliexpress, tegenwoordig is btw ook in de prijs inbegrepen dus dat is ook geen probleem meer. Ja, je hebt minder goede garantie, maar daardoor betaal je ook een stuk minder.
De kwaliteit heeft ook flink vooruitgang geboekt, de grotere shops geven ook een jaar garantie. Maar het blijft electronica en halfgeleiders daar kan altijd een slechte tussen zitten die door Philips zijn gemaakt
YangWenli is een oude man en kan zich nog herinneren dat iPhone alleen te koop was in Amerika en iedere tech site besteedde er aandacht aan.
Op aliexpress zul je ze vast vinden binnenkort.
Ik heb onlangs een paar van deze gekocht.

Xtorm is een goed merk, andere batterijen die ik heb van dit merk zijn zeer goed en gaan lang mee.
Anker heeft ook een prima magsafe powerbank (pricewatch: Anker 622 Magnetic Battery (MagGo) Zwart) en die is al een tijdje gewoon te krijgen.
Waarom ? Koop gewoon een anker 622 , 521 ? Zijn meer betrouwbaar,
Niks mis met Xiaomi hoor. Gebruik al jaren powerbanks van hun.
Hoe kan je dan zeggen dat Anker meer betrouwbaar is?
Kwestie lezen en kopiëren, totaal geen ervaringen met beide producten hebben.

Klakkeloos.

Xiaomi producten zijn geweldig.
Maar dat maakt ze nog niet meer betrouwbaar dan een merk dat je nooit hebt gebruikt, terwijl je wel die suggestie wekt.
Reageer dan gewoon niet, dit is nodeloos onrust stoken...
Heb anker en Xiaomi producten.
Xiaomi is een goed product en er is niks mis mee.
Alle producten die ik tot nu van Xiaomi heb gehad en heb zijn altijd top geweest, beetje apart uitspraak.
Ik heb geen producten van Anker maar wel van Xiaomi en alles werkt nog zonder problemen. Maakt Xiaomi niet betrouwbaarder dan Anker.
Vraag me dit al een tijdje af, met wat geluk zijn er hier Tweakers die hier verstand van hebben: Ik heb in de prehistorie van smartphones geleerd om ze weg te houden van magneten.

Hoe zit dat nu eigenlijk want overal zie je hoesjes met magnetische sluitingen, deze accu-pack met magneten, magnetische placeholders in auto's etc...

M'n vrouw heeft onlangs zo'n hoesje-portefeuille combinatie gekocht; een lederen portefeuille met ruimte voor cash, munten en creditcards, waarin een handig smartphonehoesje in hetzelfde leder zit dat snug rond je smartphone zit en in de portefeuille vastzit met -vrij sterke- magneten... ik vind het enorm praktisch want je hebt de 2 steeds samen en je kan met 1 hand de telefoon losmaken van de portefeuille door de magneetjes...


...maar is het wel goed voor je toestel?! magneten ter hoogte van wifi-antenne, of accu-terminals of uiteindelijk ook nooit ver weg van je display... hoe zit dat nu juist in een tijdperk waar mensen hun smartphone letterlijk op magneten leggen?!

[Reactie gewijzigd door PinusRigida op 22 juli 2024 14:14]

Hooguit je kompas die je daarmee zou kunnen slopen/storen, zou anders niet weten waarom een magneet negatief effect zou kunnen hebben op je smartphone. Ik geloof dat apple ergens in design guidelines heeft staan om die reden magneten te vermijden, maar als je weet waar en hoe dat kompas zit, kan je er rekening mee houden en zou het geen probleem moeten zijn.

Traditionele mechanische harde schijven, diskettes en ander soort magnetisch medium, daarvoor is het logisch om voorzichtig te zijn met magneten, maar zo ver ik weet (dus buitenom het kompas) maakt dat echt bar weinig uit voor een smartphone. Verder kan er soms een sensor in zitten die ziet of je een cover heb gesloten (bij ipads), mogelijk dat je die ook kan verstoren met een (te sterke) magneet.
Hooguit je kompas die je daarmee zou kunnen slopen/storen, zou anders niet weten waarom een magneet negatief effect zou kunnen hebben op je smartphone.
Als de magneet beweegt gaat er een stroom lopen door de circuits :)

Het is dus niet handig je smartphone bij een dikke magneet te leggen (zoals bij de autosloop), in dit geval zal het wel loslopen, er is al rekening gehouden met EMI.

Bij dataverlies wel even achter je oren krabben.
Is dat zo? ik dacht alleen als de magneet beweegt t.o.v. de circuits (spoelen??)
Magneten zijn voornamelijk gevaarlijk voor magnetische opslag (hardeschijven/floppies/tapes), het elektronenkanon van oude CRT tv's of magneetstrips op bankpassen. In je telefoon is alle storage flash, tv's bestaan uit led/crt panelen en bankpassen gebruiken tegenwoordig contacten en chips dus die zijn er effectief immuun voor.

In een enkel geval kun je bewegende delen/magnetisch gevoelige onderdelen beschadigen (mechanische stabilisatie van camerasensor, de gyroscoop/IMU, kompas, reed-sensoren, speaker/microfoon), de magneet kan dan een onderdeel naar een bepaalde positie trekken en de vering overbelasten. Maar ik heb zelf nog nooit gehoord dat een magneet zoiets stuk heeft gemaak en je moet wel een heel sterk magnetisch veld hebben, het voorwerp heel lang (denk jaren) en dit orderdeel dicht bij de magneet zit voordat dit echt problemen oplevert.

Ik zou me er geen zorgen om maken, sowieso hebben de antennes of accu-terminals geen last van een statisch magnetisch veld, misschien als je je telefoon 100en keren per seconde langs een sterke magneet haalt dat dit een klein stroompje kan opwekken, maar dit effect is zo gering dat ik eigenlijk geen mogelijkheid zie dat dit iets ook echt kapot kan maken.
Vraag me dit al een tijdje af, met wat geluk zijn er hier Tweakers die hier verstand van hebben: Ik heb in de prehistorie van smartphones geleerd om ze weg te houden van magneten.
En weet je ook waarom?
@Zoop @Xander2 @Bahmi @donleo123 Thanx om de tijd te nemen!

Beetje gelijklopend met wat ik er online over las, maar mogelijks leerde ik hier nieuwe inzichten... vandaar dan ook de vraag @PolarBear ;)

Wat mij betreft ben ik dus idd. al jaren te voorzichtig, ik zeg ook tegen m'n dochter bvb. om haar telefoon niet op de laptop te leggen, terwijl ik het eigenlijk best vaak zie op werk bvb. en hoorde nog geen enkele collega klagen over één of ander defect.

Ik denk dat mijn voorzichtigheid idd. wel wat afkomstig was van toen we nog TFT en CRT monitoren gebruikten, en één van de onderhoeken paars-groen begon te kleuren als m'n GSM er te dichtbij stond in de houder.
"men kan nooit voorzichtig genoeg zijn" maar dat kan men wel, dat heet paranoïde. :D

Anyhow, thanx!
Ik heb op werk een redelijk sterke magnetische plaat waar ik mijn telefoon weleens vaker opgelegd heb. Ik kan zeggen dat alles nog werkt, inclusief kompas. Kan geen kwaad zover ik heb ondervonden.
Ah leuk. Ik ben wel benieuwd naar de reviews van dit product straks. Wat ik zo van hun spul meekrijg is dat ze prijs-kwaliteit best wel interessante dingen uitbrengen.
Apple daarentegen maakt zelf degelijke spullen, maar het lukt concurrenten vervolgens wel om die accessoires voor een wat lagere prijs te maken.
maar het lukt concurrenten vervolgens wel om die accessoires voor een wat lagere prijs te maken.
199€ versus 29€

Understatement van het jaar wat mij betreft. :X
€119. Nog steeds flink verschil, maar niet overdrijven ;)
Ik heb zelf 8 tal jaar geleden een externe batterij gekocht van 10000ah die doet het nog steeds prima. Gewoon om even te zeggen... Het is wél kwaliteit wat ze uitbrengen. Prijs weet ik niet meer :-/
bij de mediamarkt is ie 39.99, dat is voor 2500mAh
Tegenover de 5000mAh voor een momentele omgerekende prijs van 29 euro.
oftewel momenteel goedkoper* en meer capaciteit, meer valt er momenteel niet over te zeggen, anders dan de levertijden

* vergeet je invoer kosten er niet bij te rekenen, heb ik iig niet gedaan
Duur, en half de hoeveelheid van anker, ik gebruik al bijna 6 jaar anker producten , en zijn echt top, ben ook ugreen gaan proberen die doen het ook perfect,
Ugreen werkt idd ook prima, ik gebruik Baseus veel werkt ook top.
Ik zit niet zo in de capaciteit eenheden maar Xiaomi meldt 5000 mAh - de originele Apple is 1460 mAh.
Hoe verhoudt zich dat tot de 18,5Wh en 11.1Wh die in het artikel als capaciteit vermeld staan?

Als je nu iets moet hebben wat goedkoper moet zijn dan origineel: Anker: https://www.anker.com/pro...2979734&ref=collectionBuy -

Je mist wel de integratie met iOS zoals Apple dat heeft - dat zal bij Xiaomi ook niet werken (batterij icoon, capaciteit in iOS, etc).
Omdat het voltage van het batterypack van Apple 7.6V is, en van Xiaomi 3.7V.
Vergeet niet dat je zo een Chinees USB-device aansluit op je iPhone. Het is een overweging die je moet maken.
Waar ook t merendeel van de telefoons en onderdelen vandaan komen? :+
Er was eens een peperdure straaljager waarvan het Pentagon erachter kwam dat er Chinese onderdelen in zaten :+
Het enige dat je aansluit is MagSafe waardoor de telefoon opgeladen wordt. Er vindt geen data transfer plaats en de Battery Pack laad je normaal op.
Volgens mij vergeet je dat er geen USB connectie plaats vindt, het is magsafe. Je laat hem gewoon op via een stekker die je in het stopcontact doet
Het is geen USB-device maar een draadloze lader welke zelf via USB-C opgeladen wordt. Zoals XeroFox al aangeeft vindt er geen data transfer plaats.
Ok, ik werd op het verkeerde been gezet door de vermelding dat je met de USB-C-poort "ook andere apparaten kan opladen" en zag inderdaad een USB-connector voor me die op de Lightning-poort wordt aangesloten.

Merci voor de verduidelijking! :D
De "ook" slaat op dat die zelf via de poort zowel wordt opgeladen als dat die ook andere apparaten kan opladen. Meestal is een poort óf output óf input, daarom dat het bijzonder is.
*Op een iPhone die ook in China wordt gemaakt.
Als je daar al geen probleem mee had, hoef dat hiermee ook niet. Grote kans dat de accupack van Apple zelf ook daar gemaakt gaat worden.
vergeet je ook niet dat de officiele accupack van Apple ook een Chinese usb aansluiting heeft?
dan kras je toch gewoon de 2 data lijnen uit :)
Een iPhone zelf komt ook uit China en ik geloof echt niet dat Apple elk device checked op spionage modificaties ;)
Dit lijkt me echt een anker 622 kloon
Hoe vaak ga je nog reageren met je Anker reclame? 1x melden was ook genoeg geweest toch? Als het merk echt zo goed is zal het met de verkopen ook wel goed komen.
Je bent echt Anker irritant
Magsafe accu packs, dat is toch niks nieuws? Tijdje geleden bij Miniso iets vergelijkbaars gekocht met meer capaciteit en een nog lagere prijs dan deze.
ik heb echt al jaren een powerbank van xiaomi met quickcharge. werkt nog steeds perfect en sneller dan menig stroom adapter. heel tevreden over voor 3 tientjes(20000mah)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.