Twee externe Firewire & USB drive boxes getest

Voor mensen die opzoek zijn naar een manier om grote hoeveelheden data makkelijk te kunnen transporteren, is er op Dan's Data een interessante review verschenen. Deze review bespreekt namelijk twee externe behuizingen voor 2,5" IDE schijven. De Skymaster DEN-0251 Dual Face en de New Motion's 2.5" Combo Enclosure. Deze kastjes zijn voorzien van een USB 1.1 aansluiting èn een IEEE1394 (ook wel Firewire of iLink) aansluiting. Door de mogelijkheid slechts 2,5" schijven te kunnen installeren kunnen deze behuizingen relatief klein zijn, en zijn dus makkelijk mee te nemen. 2,5" Harddisks zijn over het algemeen zuinig met energie, en kunnen beter tegen schokken dan normale 3,5" schijven. Het voordeel van deze behuizingen is dan ook dat het niet noodzakelijk is om een externe voeding te gebruiken om de drive te laten werken. De noodzakelijke stroomvoorziening kan eenvoudig worden betrokken van de USB of Firewire adapter. Indien dit niet mogelijk is (de gebruikte Firewire kaart levert onvoldoende spanning o.i.d.) is het mogelijk een externe voeding aan te sluiten. Voor de Skymaster wordt hiervoor een adapter bijgeleverd, die de spanning betrekt van een PS/2 poort. De New Motion behuizing wordt geleverd met een adapter die rechtstreeks op het stopcontact kan worden aangesloten.

In principe werken deze drives onder de meeste besturingssystemen zonder extra drivers. Windows 2000, Windows Millennium en Windows XP werken in iedergeval zonder problemen. Ook Linux zou deze drives zonder verdere aanpassingen moeten ondersteunen. Voor ander besturingssystemen zoals Windows 95 en 98 wordt er bij beide drive behuizingen een CD-ROM met drivers bijgeleverd. De doorvoersnelheid van de drives wordt bij het gebruik van de USB 1.1 aansluiting beperkt door de maximale bandbreedte van deze bus, en komt dan op ongeveer 1MB/sec voor zowel lezen als schrijven. Wanneer gebruik wordt gemaakt van de IEEE1394 aansluiting wordt de lees-snelheid ongeveer 7MB/sec en schrijven vind met een snelheid van ongeveer 4MB/sec plaats. Dit zijn vergeleken met normale IDE harddisks niet echt schokkende getallen, maar dit zijn ook slechts laptop schijven, die op 4200rpm werken en waarvan de gegevens via een IDE-naar-USB interface worden omgezet. Al met al is de reviewer over de New Motion's 2.5" Combo Enclosure iets meer tevreden dan de Skymaster, met name door de assesoires die worden bijgeleverd:

Skymaster DEN-0251 Dual Face en New Motion 2.5Between the two of these, I prefer the New Motion box. It's more expensive, but it comes with a proper power supply and not a dinky adapter cable, it's genuinely pocketable, its zip-up case makes it easy to transport the box and its cables if you don't feel like putting it in your pocket, and it doesn't have the goofy disk drive styling of the Skymaster box.

Then again, maybe you want something disk drive shaped, which you can install like a normal drive. And the Skymaster box works just as well as the New Motion one.

Door Martin Sturm

Nieuwsposter

06-12-2001 • 10:33

29

Bron: Dan's Data

Reacties (29)

29
27
24
16
4
0
Wijzig sortering
Leuke apparaatjes. Jammer alleen dat ze ook niet USB 2.0 ondersteunen.
Dat komt vast nog wel. Even geduld wat dat betreft.
Tuurlijk komt er support voor USB 2.0 en straks IEEE 1394b, maar ik (en ik denk veel mensen) hadden liever meteen USB 2.0 support gehad, ook al wordt het nog niet veel gebruikt. USB 1.1 is namelijk veel te langzaam voor dit soort dingen, 1MB per seconde schiet echt niet op, zeker niet als je 40GB aan het kopieeren bent.

Ze hadden IMHO dan ook beter ff kunnen wachten met het uitbrengen van deze drivers waardoor ze USB 2.0 hadden kunnen gebruiken, want de USB 2.0 chips zijn allang uit, dus dat had niet veel vertraging opgeleverd.

[Reactie op BazzH hieronder]
IEEE 1394b is volledig backwards compatible met de huidige Firewire standaard, dat moet ook wel, want anders wordt het nooit geaccepteerd door de markt denk ik.
[/Reactie op BazzH hieronder]
Anoniem: 39993 @Beaves6 december 2001 11:33
Dat begrijp ik. Daarom hebben ze dat waarschijnlijk ook net niet gedaan. Eerst flink wat van deze dingen verkopen en daarna de snellere versie uitbrengen. Gegarandeerd, dat er mensen zijn die de oude hebben, en toch de nieuwe erbij nemen.

Voor het grootste deel van de computergebruikers is USB 2.0 en IEEE 1394b nog niet interessant. En 1 MB/s is beter dan (40.000 MB / 1.4 MB) zo'n kleine 29.000 diskettes. (Zip enzo ga ik niet voor je uitrekenen)

Zou je een apparaat op IEEE 1394b trouwens aan kunnen sluiten aan een PC met een IEEE 1394a interface? (Of heet dat protocol? De interface is volgens mij hetzelfde namelijk.) Bij USB 2.0 kan het.

edit:

Voor support van alle interfaces moet je gaan kijken op www.addonics.com. Moet je alleen wel voor elke interface een ander kabeltje kopen. Maar die is al beschikbaar voor USB 2.0 (Met dank aan: willemen)
Anoniem: 32686 6 december 2001 11:03
Kijk ook eens op www.addonics.com
Daar verkopen ze 2.5 en 3.5. gekoelde enclosure kits met allerlei soorten interface kabels voor samen nog geen honderd dollar.
(USB 1.0 en USB 2.0, Parallel en PCMCIA, Cardbus en Firewire 400. Binnenkort ook Firewire 800 (mbits/sec.)
Ikzelf heb een 3.5. enclosure kit van Addonics met PCMCIA kabel.
(Met daarin een 40 Gib. IBM 60XP harde schijf).
Ik gebruik hem voor back-ups en films voor mijn laptop.
De 3.5 enclosurekit wordt gratis geleverd met een drive caddle, die in mijn desktop geschoven zit.
M.b.v. bijgeleverde boot-software wordt de 3.5 enclosure kit zo ook nog eens een verwisselbare harde schijf voor mijn desktop.
Ook voor de 2.5 enclosurekit is zo'n drive caddle verkrijgbaar.
Zijn deze ook in Nederland te koop of moet je ze uit amerika bestellen?
http://comit.com.mt/Merchant2/merchant.mv
We are the sole European distributors for Addonics Storage Devices and are constantly looking for other resellers who would be interested to sell the Addonics product range in their country.
Of er al van die resellers in Nederland zijn, weet ik nog niet. Zodra ik er een gevonden heb, kun je dat hier lezen.
Ik heb de Addonics combo drive met PCMCIA kabel eind augustus gekocht bij
www.sparco.com voor 85 dollar excl. verzendkosten.
Bedankt voor de tip!
All Addonics devices are upgradeable to any future I/O interface standard such as USB 2.0. No need of buying new drives as I/O interface technology changes.
Hier heb ik dus echt wat aan. +1 Behulpzaam (ik mag niet meer modden, zelf al gereageerd).
Weet iemand hoeveel zo'n kitje kost en waar je die zou kunnen bestellen ( Liefst in NL ) ? Interessant product.. Lekker makkelijk als je naar een vriend gaat... USB heeft toch wel bijna iedereen. FF zo'n kleine 2.5" 20 gb in je zak en je bent weer tijdelijk voorzien van de nieuwste software.

/Edit:typo
Anoniem: 15241 @Erhnam6 december 2001 13:07
Ih heb mijn firewire-behuizing bij mpsolutions gekocht. Probeer het daar eens: www.mpsolutions.nl
Je kan ook laten machtigen ;)
Volgens mij hebben die ze niet (meer). Alleen met schijf erin, en dan zijn ze asociaal duur. Liever een los kitje. Scheelt de helft in prijs. Alleen die van 120 GB was interessant geprijst, nl. ongeveer 1200 gulden incl. BTW. Maar ja, ik wil geen 120 GB (althans ik wil er niet voor betalen).
In principe werken deze drives onder de meeste besturingssystemen zonder extra drivers. Windows 2000, Windows Millenium en Windows XP werken in iedergeval zonder problemen.
Dat valt zwaar tegen; dit werd ook gezegd bij mijn PenDrive maar uiteindelijk is er echt geen installatieprobleem bij Windows XP; bij andere Windows moet je toch echt een driver downloaden...
Wat staat er nou?
Windows 2000, Windows Millenium en Windows XP werken in iedergeval zonder problemen.
Beste kerel, dat dat voor jouw pendrive het geval is, betekent niet dat dat voor dit product ook zo is.
Anoniem: 26387 6 december 2001 11:37
Ik heb zelf de Argosy HD530. Op de HCC gekocht voor Fl 129,-.
Volgens de site is dat ding Firewire, USB1.1, USB2.0 en PCMCIA compatible afhankelijk van de kabel die je hebt. Nou heb ik zelf jammer genoeg alleen de USB1.1 kabel, maar ik vind het zo al goed. Is idd een beetje traag, maar wel makkelijk. Ik heb geen extra power supply nodig, werkt zo ook wel. Misschien een goed alternatief.

www.argosy.nl
USB 2.0 is backward compatible with USB 1.0. Peripherals equipped with USB 2.0 can connect to any USB port. Likewise, peripherals equipped with USB 1.0 can also connect to any USB 2.0 port.
Als je apparaat USB 2.0-compatible is, kun je hem ook op USB 1.1 gebruiken. Kijk maar naar de USB-rewriter van Plextor. Doet het gewoon een stuk langzamer als je hem in USB 1.1 prikt. Andersom ook. Je moet dus alleen een ander kabeltje kopen. Reken er maar op, dat die wel vrij prijzig zullen zijn.
Anoniem: 42304 6 december 2001 12:32
In het kader van Firewire-harddisks zijn de spulletjes op http://www.ioi1394.com wel interessant. Weet iemand of dat spul al in Nederland te koop is?

Alternate verkoopt single 5,25-enclosures -- waar ik er inmiddels een stel van heb -- en die lijken wel erg op de doosjes http://www.ioi1394.com/products/enclosure/fweide5251 .html van bovenstaande boer.

Het schiet in elk geval lekker op en met een 80G erin kun je er een hoop op kwijt. Mijn eerste is nu vol dus de tweede wordt binnenkort met een 160G in gebruik genomen. :7
160g in alternate enclosure?
Was dat maar waar.
Doordat het ATA66 is zal het de 137Gb barriere niet doorbreken... Ik moest helaas ook stoppen bij 120gb...
...if you're NOT from Australia or New Zealand, don't bother!
Dus bestellen heeft helaas geen zin. En da's jammer, want prijzen zijn best redelijk, van Aus$ 187 tot 203,5 (x 1,24 = fl. 232 tot 252)
Buy one!
Readers from Australia or New Zealand can purchase both of these boxes from Aus PC Market.
Click here!
(if you're NOT from Australia or New Zealand, don't bother!)
Ja jammer he, dat we hem niet in Australië mogen bestellen.
Ik heb inmiddels al weer een jaar een 5.25" firewire case (die dingen zijn trouwens al zeker twee jaar op de markt). Ik heb de prestaties zelf nog niet netjes gemeten, maar als ik op de online reviews afga is er vrijwel nul overhead bij dit model, dwz 50 MB/s als je harddrive dat haalt (ik heb er NU een oude IBM HD met 5.25" bracket in zitten die iets van 25 MB/s seq. read zou moeten kunnen halen). Doorgaans zit er een brander in, en dat gaat verder zonder problemen, WinMe en 2000 ondersteunen het zaakje in elk geval out-of-the-box. Overigens, ik heb de mijne bij Alternate gekocht, daar hebben ze erg veel van dit soort behuizingen.

Ik hoop overigens dat de concurrentie met USB 2.0 ervoor gaat zorgen dat de prijzen wat gaan zakken, want eigenlijk vanaf het begin zijn die firewire cases twee keer zo duur geweest als USB 1.1 behuizingen, en zelfs duurder dan extern SCSI :? Zal wel te maken hebben dat Firewire en SCSI meer voor de professionele markt waren en daardoor duur konden blijven, maar nu tegenwoordig de Firewire vs USB 2.0 strijd om de thuisgebruiker is losgebarsten moet dat toch wel invloed op de prijzen gaan hebben...
Anoniem: 39686 6 december 2001 11:04
Hoe groot woorden die harde schijven. Want het lijkt me geweldig om divx te kunnen me wisselen met vrienden. Wat zouden die dingen kosten.
Je bepaald zelf welke HDD je in de kastjes stopt, dus als je een kleine nodig hebt pak je een 4GB tegen een lekker lage prijs en als je veel nodig hebt neem je een dure 40GB versie.

Dat is dus veel handiger dan een model die al standaard met een HDD meegeleverd wordt, aangezien je nu zelf kan kiezen wat je wilt.
Anoniem: 39993 6 december 2001 10:39
Ik ben al een hele tijd op zoek naar zoiets. Mijn laptop heeft firewire en USB, maar mijn desktop alleen USB. Ik heb weinig zin om in mijn desktop een firewire-kaartje te zetten, dus een alleen firewire-oplossing valt af. (De PC's van kennissen en vrienden hebben over het algemeen geen firewire-aansluiting).

Ik vrees, dat de krengen alleen vrij duur zullen zijn. Prijsindicatie?
Laptop met Firewire ?
Dan kun je toch ook wel een Soundblaster Audigy betalen !

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.