Een paar dagen geleden kreeg de internetsite Netschaap.nl een fax van het merkenbureau Hendriks & Co, waarin vermeld stond dat hun klant Netscape niet zo blij is met Netschaap. Netscape is van mening dat de naam 'Netschaap' iets teveel op hun merknaam lijkt, en daarom eist het bedrijf dat de domeinnaam opgegeven wordt. Daarnaast wilde men het logo van Netschaap weg hebben, aangezien dit ook overeen kwam met Netscape.
De eigenaar van Netschaap.nl gaat echter niet akkoord met alle eisen die gesteld zijn. Het logo is ondertussen weggehaald, maar het verzoek om de domeinnaam niet meer te gebruiken wordt niet ingewilligd. De site dankt haar bekendheid en populariteit aan haar naam, en is dan ook niet van plan om hier afstand van te doen. Het dreigement van Netscape om in dat geval een rechtszaak aan te spannen, is nog steeds geen reden tot capitulatie.
Al eerder werd Sjello.nl afgestaan aan Chello, een kwestie die net als Netschaap/Netscape ook onder de hoede van domeinorganisatie Moerstaal viel. Nu is Moerstaal echter niet van plan om nog een keer in te binden, omdat "het eind dan zoek is". Het blijft een feit dat dergelijke rechtszaken zeer veel geld kosten, en het financiële aspect is daarom ook problematisch voor Moerstaal. Toch zal men strijden tot het eind, aangezien er niet geaccepteerd wordt dat grote bedrijven door machtsmisbruik alles maar zouden kunnen bereiken, aldus een door The Ghost ingestuurd artikel van WebWereld.